Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Nestačí mu vyhrát. Chce vyhrávat spektakulárně

3. 9. 2016
 13 064
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Romancov by se uplatnil v každé době.

V 80.letech se chtěl vyučit školním agitátorem proti Západnímu imperialismu a válečným štváčům z USA (učitelem občanské nauky).
Dnes denunciuje za "příklon k Rusku" každého, kdo neprojevuje dostatečnou nenávist a nepřátelství vůči Rusku.
A v roce 1939 by v Německu tvrdil, že Polsko je vůči Německu "asertivní až agresívní".

Prostě komsomolec tělem i duší za každého režimu.

Mimochodem, takováto polarizace (typu, že každý, kdo není ochoten Rusko antagonizovat a vést s ním obchodní válku, je ruským agentem) je příznakem sektářského myšlení.

S podnikáním v Rusku jsem měl tu čest za Jelcina i za Putina. Oproti dnešnímu stavu, za Jelcina zcela zkolabovala vláda zákona a ochrana vlastnictví, a státní i soukromé majetky se rozkrádaly v gigantických rozměrech. Ale hlavně, že se podle Romancova diskutovalo.
Mám také srovnání s Ukrajinou. Současné Rusko je tvrdý oříšek pro otrlé. Ale ta "prodemokratická a prozápadní" Ukrajina je ještě asi tak 100 let za Ruskem.

Nahlásit
-
20
+

Diskuze

Loni jsem byl v Petrohradu a zjistil jsem, že ceny bytů jsou tam v přepočtu na Kč poloviční než v Brně. Ale to jen tak na okraj.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

On sám to nepochybně nevnímá pozitivně, to by se mu to totiž ze CV na stránkách MUP nebo UK neztrácelo. Čímž se ovšem zbavuje možnosti to jednoduše přiznat a prohlásit něco ve smyslu: "Tak jsem byl mladej a blbej, no. Kdo z vás nikdy nešláp do lejna?"

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Romancov by se uplatnil v každé době.

V 80.letech se chtěl vyučit školním agitátorem proti Západnímu imperialismu a válečným štváčům z USA (učitelem občanské nauky).
Dnes denunciuje za "příklon k Rusku" každého, kdo neprojevuje dostatečnou nenávist a nepřátelství vůči Rusku.
A v roce 1939 by v Německu tvrdil, že Polsko je vůči Německu "asertivní až agresívní".

Prostě komsomolec tělem i duší za každého režimu.

Mimochodem, takováto polarizace (typu, že každý, kdo není ochoten Rusko antagonizovat a vést s ním obchodní válku, je ruským agentem) je příznakem sektářského myšlení.

S podnikáním v Rusku jsem měl tu čest za Jelcina i za Putina. Oproti dnešnímu stavu, za Jelcina zcela zkolabovala vláda zákona a ochrana vlastnictví, a státní i soukromé majetky se rozkrádaly v gigantických rozměrech. Ale hlavně, že se podle Romancova diskutovalo.
Mám také srovnání s Ukrajinou. Současné Rusko je tvrdý oříšek pro otrlé. Ale ta "prodemokratická a prozápadní" Ukrajina je ještě asi tak 100 let za Ruskem.

Nahlásit

-
20
+

Koukal jste se na konkrétní položky v té tabulce? Já ano a třeba u potravin ceny v ČR rozhodně nesedí, třeba za mléko jsem 17 korun neplatil ani nepamatuji, zrovna tak vajíčka, sýr a pěkných pár dalších věcí. Prakticky vše z potravin je u nás zvednuto nahoru, něco snad reálné, věci, kde by cena byla podceněna jsem si nevšiml. A opravdu nejsem typ, který hledá za každou cenu to nejlevnější a výhradně akční, uvažuji běžné ceny, za které to koupím kdykoli.

Proto bych byl s tím srovnáním hodně opatrný, kdyby ceny v Čerepovci přesně seděly, tak se to po úpravě těch českých hodně dorovná. A kdoví, zda některé ceny z Ruska nejsou naopak spíše optimistické...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

"Podobně jsou na tom Rusové s průměrným platem – ten v červnu dělal 36 525 rublů, v přepočtu na koruny tedy 13 680 korun."

No, nedá se za to dlouhodobě žít v ČR (i když víc než 10 % českých pracovníků za tuhle mzdu dlouhodobě žije), ale záleží hlavně na tom, jaká je v dané zemi cenová hladina. A zdá se, že ta je v Rusku významně nižší, viz např. srovnání nákladů na živobytí Znojmo-Čerepovec:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Czech+Republic&country2=Russia&city1=Znojmo&city2=Cherepovets

Nahlásit

-
5
+