Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Tradiční pitka

29. 6. 2016
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Prima článek.
Ale jaksi jemně naznačuje, že vypsat referendum byla chyba. Čistě z pohledu Camerona asi ano. Ale obecně?
Přeci pokud je někdo (na rozdíl ode mne) demokrat, měl by popřát lidu sluchu.
Měl by se na zásadní otázky lidí ptát a to klidně i opakovaně, protože podle mne je nesmysl, aby bylo jedno referendum o vstupu a pak již žádné o tom, zda tam stále ještě chceme zůstat. Jakoby lidi neměli právo (ve světle okolností) změnit názor (nebo jen jedním směrem). Jakoby se situace nemohla změnit i na druhé straně (jako že EU se změnila poměrně výrazně).
Podle mne by mělo o takto zásadní věci být minimálně pro každou generaci jedno "potvrzovací" referendum, protože děti nejsou nijak vázány názory svých rodičů.

Zděšení demokratů nad výsledky referend je opravdu trapné a pokrytecké.
Lid je pro ně OK, jen když mlčí, či hlasuje tak, jak si "elita" přeje.
Nebo když nehlasuje přímo, ale jen si vybírá jednu partu z kartelu partají a té dá pravomoc rozhodovat úplně vše - i to, co vůbec neměli ve volebním programu, nebo i měli, ale pojaté zcela opačně.

Nahlásit
-
31
+

Diskuze

No přece čím víc hlasování, tím víc demokracie, ne?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

to bude možná tím, že politici nejsou demokraté... jsou to většinou ti, kteří demokracii zneužívají ku vlastnímu prospěchu a potom je také logické, že od stáda očekávají držet hubu a krok a nelíbí se jim pokud je to jinak...
účast jedince v demokratickém politickém zápolení vůbec není podmíněná jeho vírou v demokracii jako takovou...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
8
+

Prima článek.
Ale jaksi jemně naznačuje, že vypsat referendum byla chyba. Čistě z pohledu Camerona asi ano. Ale obecně?
Přeci pokud je někdo (na rozdíl ode mne) demokrat, měl by popřát lidu sluchu.
Měl by se na zásadní otázky lidí ptát a to klidně i opakovaně, protože podle mne je nesmysl, aby bylo jedno referendum o vstupu a pak již žádné o tom, zda tam stále ještě chceme zůstat. Jakoby lidi neměli právo (ve světle okolností) změnit názor (nebo jen jedním směrem). Jakoby se situace nemohla změnit i na druhé straně (jako že EU se změnila poměrně výrazně).
Podle mne by mělo o takto zásadní věci být minimálně pro každou generaci jedno "potvrzovací" referendum, protože děti nejsou nijak vázány názory svých rodičů.

Zděšení demokratů nad výsledky referend je opravdu trapné a pokrytecké.
Lid je pro ně OK, jen když mlčí, či hlasuje tak, jak si "elita" přeje.
Nebo když nehlasuje přímo, ale jen si vybírá jednu partu z kartelu partají a té dá pravomoc rozhodovat úplně vše - i to, co vůbec neměli ve volebním programu, nebo i měli, ale pojaté zcela opačně.

Nahlásit

-
31
+