Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: ... a kradou jako straky

1. 6. 2016
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Jsem si jedovatě rýpnul, ale stává se mi, že když potkám někoho s občas dost zvláštními představami o světě je pozoruhodně často z FSS MU nebo ekvivalentních ústavů z jiných univerzit.

K věci Prima. Pokud si vzpomenete proč a jak jste odsud vylili Hampla s jeho články, tak bych na Vašem místě ohledně redakčních postupů TV Prima tiše šoupal nohama a neotíral si o ně podrážky. Neudělali jste nic jinýho než dělají prakticky všechna jiná média, na některých je to vidět extrémně (Economia, Babišpress) jinde míň (Seznam). A přesně to udělala i Prima.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
11
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Honzo, vidím, že jste si udělal domácí úkoly. Úplně upřímně, jsem za tu diagnózu i po letech docela rád a neměnil bych. Co poznamenalo vás, že máte takovou odvahu paušalizovat? Ekonomka? TV Prima? Něco jiného?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-7
+

Diskuze

https://twitter.com/paulczynski/status/663632016752181249

Vše v jedné fotce :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Zjednodušeně:
- Prima ukazovala migranty jako mladé zdravé silné hochy ve značkovém oblečení a s mobilem u ucha
- Naproti tomu ČT ukazuje typicky "pulicerovsky" dojemné záběry osamělých matek s dětmi v otrhaném oblečení

Takže otázka je: je mezi imigranty více otrhaných matek s podvyživenými dětmi, nebo mladých mužů s mobilem?

Já to nevím, ale věřím, že to jde relativně objektivně a přesně zjistit.

A pak rozhodnout, která z televizí obraz imigrantů zkreslovala.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Televizi nemám a nesleduju, takže nemůžu sloužit pozorováními z toho, co Prima skutečně vysílá a jestli je to opravdu nepravdivé nebo rovnou lživé, jak okamžitě někteří (Moláček) začli ječet.
Obecně se do zpráv, minimálně do jejich výběru a pořadí, vždy vloudí názor.

Ten článek není špatný, ale v jednom se mýlí. Idealisty popisuje naprosto nepřesně. Idealisté jsou dílem indoktrinovaní, dílem hloupí a ten zbytek je zkorumpovaný. I sám Práskací Pes na svých stránkách píše:

Za klíčové přitom považujeme:
1) Nezávislost, objektivní přístup, profesionalitu.
2) Spolupráci s nevládními organizacemi, profesními svazy či zájmovými spolky.

Podle mě si ty dva body jasně odporují. A pak mezi spolupracovníky nalezneme OSF (=absolutní podpora imigrace). Jo, nezávislost...

Ohledně Šebrleho jsem našel jen, že se otřel o HateFree. Sice nejsem rád, že se z daní podporuje profisport, ale vedle agresivní vládní (a zahraniční!) propagandy je to problém o několik lig méně významný (tu "neziskovku z Úřadu vlády" jste nemyslel vážně, že?).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Já osobně bych Primu nesoudil tak příkře a zejména ne tak rychle. Líbil se mi k té kauzičce tenhle text – http://mediahub.cz/komentare-35811/co-ukazala-kauza-prima-ze-mezi-ceskymi-novinari-zuri-obcanska-valka-idealiste-proti-pragmatikum-1057348. Myslím, že velmi dobře pojmenovává jednu věc: televize hraje hru na objektivní zpravodajství. A u nás kór. (Navíc na to je asi i nějaký předpis :) Proto se není čemu divit, že ten materiál z porady působil jako šrapnel. Vůbec to slovo zpravodajství je asi důležité. Nedělám si iluze, že objektivní zpravodajství může existovat, ale přesto mám za to, že dělení mediálního obsahu na zpravodajství a názory má opodstatnění. My jsme nikdy neusilovali o zpravodajství. Pro nás jsou důležité názory.
A ještě k té glose. Úplně nejradši bych byl, kdyby se víc otřela třeba o toho Šebrle, který si dovoluje pozastavovat se nad tím, že nějakou neziskovku platí stát. Sportovec, na kterého se naši gambleři nedobrovolně skládali takových let...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jsem si jedovatě rýpnul, ale stává se mi, že když potkám někoho s občas dost zvláštními představami o světě je pozoruhodně často z FSS MU nebo ekvivalentních ústavů z jiných univerzit.

K věci Prima. Pokud si vzpomenete proč a jak jste odsud vylili Hampla s jeho články, tak bych na Vašem místě ohledně redakčních postupů TV Prima tiše šoupal nohama a neotíral si o ně podrážky. Neudělali jste nic jinýho než dělají prakticky všechna jiná média, na některých je to vidět extrémně (Economia, Babišpress) jinde míň (Seznam). A přesně to udělala i Prima.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
11
+

Honzo, vidím, že jste si udělal domácí úkoly. Úplně upřímně, jsem za tu diagnózu i po letech docela rád a neměnil bych. Co poznamenalo vás, že máte takovou odvahu paušalizovat? Ekonomka? TV Prima? Něco jiného?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-7
+

Ani mě nepřekvapuje, že se Finmag připojuje k honu na Primu. Mám totiž podezření, že absolvovat FSS MU je diagnoza.
Skvěle Neff http://neviditelnypes.lidovky.cz/ano-je-to-skandal-0kk-/p_cirkus.aspx?c=A160531_193456_p_cirkus_nef

Nahlásit

-
2
+