Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Očima expertů: Zatočili jsme s korupcí! Nebo nám přestala vadit?

22. 4. 2016
 9 359
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Jak "vážné" téma je korupce jsem se přesvědčil díky Burešově taktice. Bylo to velmi poučné. Kuní ksicht si schvaluje dotace a přihrává zakázky. Dvěma třetinám lidí je to totálně egál nebo ho ještě hájí. Pak přijde Hnízdo (bohužel ne Igor), což je ve srovnání s tím vším ostatním naprostá hovadina a drobné. Teprve to dostalo Agentovo jméno ve zprávách do souvislosti s levotami. Ale stejně se nic moc neděje. Vládní "bojovníci s korupcí" se tváří, že se nic neděje/zahrají malé divadélko s "upřímným" rozhořčením a jede se dál. Nač riskovat koryta novými volbami, že? Z toho mi plyne, že "korupce" doopravdy nikoho moc neštve. Babiš prohlásí, že "všetci kradnú", rozdá pár koblih a džihád proti soukromému sektoru vesele pokračuje.

Cynické divadýlko pro okrádané masy, které může zajímat, jestli jejich peníze shrábne Don Corleone nebo Don Salieri už snad jedině proto, zda-li je použije proti nim samotným.

Nahlásit
-
28
+

Diskuze

Jojo, od nástupu stejdy Andreje se ve veřejných institucích hodně změnilo. Dříve se vytvářely pokroucené nebo fiktivní veřejné zakázky, které měla "vyhrát" vybraná firma, která se předem dohodla s příslušnými úředníky. Dneska se vypisuje veřejná zakázka jednomu zájemci a je tím některý s napojených firem kolem Agrofertu. Svět se nezměnil, jen metody se vyvíjejí...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Náš problém není korupce, ale regulace. Korupce je důsledek, ta je všude, kde se rozdělují cizí peníze. Ostatně v mnoha zemích se bez bakšiše nedostanete ani přes vrátnici protikorupčního úřadu a tyto země prosperují.

Nahlásit

-
6
+

"Zeptali jsme se Karla Janečka, Jana Kellera, Davida Ondráčky a dalších osobností. " A k tomu ještě Babišův mopslík Aleš Michl. Jestli tohle jsou osobnosti, jejichž názor je důležitý, tak jsme na tom opravdu špatně. Ptát se na názor kohokoliv, kdo je závislý na vládě, politické straně, byť třeba nepřímo, je ztráta času. Víme dopředu, co se dozvíme. Bohužel i někteří údajně nezávislí, po nástupu Babiše do vlády zmlkli, že pane Janečku a pane Ondračko. Proč asi?

Jediný skutečně nezávislý účastník ankety (aspoň pokud vím) je pan Kovanda. Také je to na jeho odpovědi poznat. Jestli je v té skupině nějaká osobnost, tak pro mne je to právě on.

Nahlásit

-
19
+

Jak "vážné" téma je korupce jsem se přesvědčil díky Burešově taktice. Bylo to velmi poučné. Kuní ksicht si schvaluje dotace a přihrává zakázky. Dvěma třetinám lidí je to totálně egál nebo ho ještě hájí. Pak přijde Hnízdo (bohužel ne Igor), což je ve srovnání s tím vším ostatním naprostá hovadina a drobné. Teprve to dostalo Agentovo jméno ve zprávách do souvislosti s levotami. Ale stejně se nic moc neděje. Vládní "bojovníci s korupcí" se tváří, že se nic neděje/zahrají malé divadélko s "upřímným" rozhořčením a jede se dál. Nač riskovat koryta novými volbami, že? Z toho mi plyne, že "korupce" doopravdy nikoho moc neštve. Babiš prohlásí, že "všetci kradnú", rozdá pár koblih a džihád proti soukromému sektoru vesele pokračuje.

Cynické divadýlko pro okrádané masy, které může zajímat, jestli jejich peníze shrábne Don Corleone nebo Don Salieri už snad jedině proto, zda-li je použije proti nim samotným.

Nahlásit

-
28
+