Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Kdo dokáže rozlousknout skořápky z Panamy?

7. 4. 2016
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Daňové ráje jsou přirozenou obranou proti daňovému peklu. (V angličtině to tak nevyzní, protože ve skutečnosti jsou to Tax haven, neboli daňové přístavy.)

Problém nejsou daňové ráje. Problém je soustavné a stále rostoucí okrádání občanů vládnoucími elitami a na ně napojenými strukturami. Jediný, kdo vychází z celé situace špatně, jsou politici, protože jejich offshoreové firmy ukazují jejich pokrytectví. Navenek bojují proti nim a zároveň je sami využívají.

Nahlásit
-
24
+

Diskuze

Já to beru pragmaticky. Peníze odevzdané na daních jsou pro mne ztracené v okamžiku, kdy odplují na účet finančního úřadu či firmy, které jsem ze zákona povinen platit.

Kam plují dále, či jestli lapí toho, ke komu nakonec kapříci dopluji, to už není moje věc.

Nahlásit

-
2
+

Daňové ráje jsou přirozenou obranou proti daňovému peklu. (V angličtině to tak nevyzní, protože ve skutečnosti jsou to Tax haven, neboli daňové přístavy.)

Problém nejsou daňové ráje. Problém je soustavné a stále rostoucí okrádání občanů vládnoucími elitami a na ně napojenými strukturami. Jediný, kdo vychází z celé situace špatně, jsou politici, protože jejich offshoreové firmy ukazují jejich pokrytectví. Navenek bojují proti nim a zároveň je sami využívají.

Nahlásit

-
24
+