Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Ekonomická diplomacie. Co to k čertu je?

18. 1. 2016
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

A znáte tuto?
Pepíček se ve škole učí co je to tragédie.
Tragédie je, když nám chcípnou králíci, říká Pepíček.
Ne, Pepíčku, říká paní učitelka, to je škoda. Tragédie by byla, kdyby letělo letadlo s prezidentem, spadlo a prezident umřel.
Zanedlouho přijde do školy inspekce a pan inspektor se ptá žáků co se naučili nového.
Já jsem pochopil co je to tragédie, říká Pepíček.
To zaujme pana inspektora a ptá se tedy Pepíčka.
Tragédie je, když letí letadlo s prezidentem a spadle a prezident umře. Ale není to škoda. Škoda je když nám chcípnou králíci.

Nahlásit
-
25
+

Diskuze

Snad jen dodat, že tak jako existuje "ekonomická diplomacie" podporující export, tak existuje "ekonomická diplomacie" podporující import zahraničního byznysu. I té se u nás daří. Je to další symptom rostoucí "dotační ekonomie". Pozice a význam "dotačního managera" ve firmách již převýšily spoustu jiných, do nedávné doby důležitějších řídicích pozic. Možná že bojovník za rovné podmínky v podnikání, ministr financí, by mohl nahlédnout i na tento segment trhu, který demoralizuje podnikání a vykrádá daňový potenciál.

Nahlásit

-
2
+

Dobrý článek! Teď ještě, aby se tato informace dostala k prezidentovým voličům a to ve formě, kterou jejich mozek bude schopen strávit.

Nahlásit

-
5
+

A znáte tuto?
Pepíček se ve škole učí co je to tragédie.
Tragédie je, když nám chcípnou králíci, říká Pepíček.
Ne, Pepíčku, říká paní učitelka, to je škoda. Tragédie by byla, kdyby letělo letadlo s prezidentem, spadlo a prezident umřel.
Zanedlouho přijde do školy inspekce a pan inspektor se ptá žáků co se naučili nového.
Já jsem pochopil co je to tragédie, říká Pepíček.
To zaujme pana inspektora a ptá se tedy Pepíčka.
Tragédie je, když letí letadlo s prezidentem a spadle a prezident umře. Ale není to škoda. Škoda je když nám chcípnou králíci.

Nahlásit

-
25
+