Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Aleš Michl: Zbytečný rozruch kolem evidence tržeb, Google s Facebookem na nás vědí víc

9. 1. 2016
 33 870
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

1/ Michl je oligarchův troll. To přirovnání EET k Facebooku a Googlu je průhledný propagandistický trik. Buď vědomě mlží ve službách neagenta nebo je úplně mimo mísu. V obou případech bych to bral jako varování před tím, než bych si začal s nějakým jeho fondem. Jestliže lže a oblbuje za peníze svého pána, tak bude nejspíš lhát a oblbovat i svoje klienty. Jestliže věří tomu, co říká, tak je hlupák.

2/ Sociální inženýr Michl považuje zrušení hotovosti, nepodmíněný základní příjem, centrální účtárnu lidstva a další podobné věci za pokrok. Stejným dechem mluví o úžasných transparentních fondech, které založí. Vůbec si neuvědomuje, že ty dvě věci se navzájem vylučují. Po zrušení hotovosti budou legálně investovat pouze oligarchová, kteří si svůj majetek ochrání prostřednictvím placených poslanců. Všichni ostatní se budou přesouvat do alternativní ekonomiky, jak jen to bude možné, protože jejich peníze budou už definitivně vládní peníze a pouze z milosti vlády je budou moci utrácet a to pouze tolik, kolik jim vláda dovolí.

3/ Pamatuji se, že před lety jsem se zájmem četl blog pana Michla. Myslím, že to byl on, kdo mě přivedl k Peteru Schiffovi a dalším. Bohužel od té doby se z něj stal slouha mocných, užitečný idiot.

Nahlásit
-
83
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Ehm. To byl ftip? Asi jsem ho nepochopil :-S
@ Honza

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-3
+

Diskuze

Ehm. To byl ftip? Asi jsem ho nepochopil :-S
@ Honza

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-3
+

Včera u Moravce v ČT to bylo úplně stejné. Ten člověk ztratil veškerou sebeúctu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Z nějakého zvláštního důvodu jsem měl dodnes pocit, že A. Michl je jedním ze světlejších bodů na MF. Pokud v okamžiku rozhovoru ještě nevyspával silvestrovskou opičku, tak se jedná o úžasného demagoga a, pardon za ten výraz, mimoně. Porovnávat informace z EET s informacemi, které nasbírají Google a Facebook, je něco jako množinová matematika na konci 70. let, kdy čtvrťáci sčítali hrušky a jablka ze 2 různých kružnic sesypané do jednoho košíku. V zásadě to jde a dokonce se v jistém smyslu dopočítám čísla, které je z určitého pohledu správné. Pokud poradce ministra financí na Facebooku uveřejňuje, s kým a s jakým rabatem obchoduje, či uveřejňuje tržby Y soft Ventures, tak je to v zásadě jeho věc, nicméně lze to považovat poněkud kuriózní jev. Ale co, Elon Musk s ním určitě počítá do správní rady zde v brzké době budované Tesla Musk Bateria.

Nahlásit

-
16
+

To je fascinujici, kolik vlezdoprdelkovskych poznamek na okraj dokaze pan Michl vlozit do jednoho rozhovoru, treba:

Stejně jako se nedá skokově snižovat rozpočtový deficit." (tak urcite)

"Určitě ale pomohlo to, že se nezvyšovaly daně a že stát investoval víc peněz do infrastruktury." (jeste ze ten stat mame)

"Z on-line evidence tržeb se stala politická záležitost" (no to je prekvapko)

"Je kolem toho zbytečná hysterie" (tak proc to tedy tak tlaci, kdyz vlastne o nic nejde?)

Nahlásit

-
27
+

Facebooku a Googlu svěřují NĚKTEŘÍ lidé NĚKTERÉ (dle vlastního výběru) údaje DOBROVOLNĚ.

V případě EET musíte údaje odevzdávat nedobrovolně (pod hrozbou násilí), nerozhodujete, jaké údaje dáte a musejí je poskytovat všichni podnikatelé - zřejmě jako trest za to, že poskytují lidem služby o které stojí (na rozdíl od státu) a za to, že jsou schopni se živit svou prací (na rozdíl od představitelů státu).

Facebooku a Googlu ti lidé za služby neplatí ani když si jich cení a používají je. Natož aby platili, když si jich necení a nepoužívají je. Srovnejte si to se "službami" celníků či České televize.

Ale uznávám, že jsou i horší věci, než EET...
Například "kontrolní hlášení".

Nahlásit

-
57
+

Pilný, Zlatuška, Komárek, Michl,...
Skutečná společenská elita má jednu zásadní vlastnost. Je nezávislá. Její názory si nějaký Bureš nekoupí. Koupit se nechají jen šlapky.

Nahlásit

-
7
+

1/ Michl je oligarchův troll. To přirovnání EET k Facebooku a Googlu je průhledný propagandistický trik. Buď vědomě mlží ve službách neagenta nebo je úplně mimo mísu. V obou případech bych to bral jako varování před tím, než bych si začal s nějakým jeho fondem. Jestliže lže a oblbuje za peníze svého pána, tak bude nejspíš lhát a oblbovat i svoje klienty. Jestliže věří tomu, co říká, tak je hlupák.

2/ Sociální inženýr Michl považuje zrušení hotovosti, nepodmíněný základní příjem, centrální účtárnu lidstva a další podobné věci za pokrok. Stejným dechem mluví o úžasných transparentních fondech, které založí. Vůbec si neuvědomuje, že ty dvě věci se navzájem vylučují. Po zrušení hotovosti budou legálně investovat pouze oligarchová, kteří si svůj majetek ochrání prostřednictvím placených poslanců. Všichni ostatní se budou přesouvat do alternativní ekonomiky, jak jen to bude možné, protože jejich peníze budou už definitivně vládní peníze a pouze z milosti vlády je budou moci utrácet a to pouze tolik, kolik jim vláda dovolí.

3/ Pamatuji se, že před lety jsem se zájmem četl blog pana Michla. Myslím, že to byl on, kdo mě přivedl k Peteru Schiffovi a dalším. Bohužel od té doby se z něj stal slouha mocných, užitečný idiot.

Nahlásit

-
83
+