Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Diskuze: Přes sto tisíc exekucí neplatí. Zastavíme je, říká právník

Přihlášení do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Pokud většinu takových závazků tvoří odměny zločineckým organizacím (reálná hodnota práce, kterou odvede exekutor, je někde na desetině zákonných sazeb, advokáti na tom nejsou o moc líp), nevidím v tom nejmenší problém.
Navíc je nefér, že za daně, které platí nedlužníci/nevěřitelé, stát pronásleduje dlužníky a řeší soukromé problémy věřitelů (vymáhá jejich půjčky).
Proč mám platit daně na to, aby HomeCredit měl vysokou úspěšnost vymáhání, a tím nižší úrokové sazby, a tím úspěšnější byznys (a více zruinovaných)? Ať si každý půjčí bez záruk komukoliv, komu věří. Bez výpomoci státního násilí.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu
+1
+
-

Stat nikoho nepronasleduje a za tvoje dane uz vubec ne.

+0
+
-

Pokud většinu takových závazků tvoří odměny zločineckým organizacím (reálná hodnota práce, kterou odvede exekutor, je někde na desetině zákonných sazeb, advokáti na tom nejsou o moc líp), nevidím v tom nejmenší problém.
Navíc je nefér, že za daně, které platí nedlužníci/nevěřitelé, stát pronásleduje dlužníky a řeší soukromé problémy věřitelů (vymáhá jejich půjčky).
Proč mám platit daně na to, aby HomeCredit měl vysokou úspěšnost vymáhání, a tím nižší úrokové sazby, a tím úspěšnější byznys (a více zruinovaných)? Ať si každý půjčí bez záruk komukoliv, komu věří. Bez výpomoci státního násilí.

+1
+
-

Uznávám práci "načerno" jako způsob jak se vyhnout nucené účasti na státním "pojišťovacím" systému. Setkávám se ale i se spoustou případů, kdy jde spíše o způsob jak se vyhnout jakékoliv odpovědnosti za svoje závazky, viz článek. Nu a v tu chvíli takové jednání prostě není fér :-(.

0
+
-

Vždycky mě překvapí, jak moc lidem kolem mě vadí práce "načerno".

Nahlásit

+1
+
-