Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Tumáte devadesát tři korun a přestaňte drbat s mým časem

30. 10. 2015
 19 058
31 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

A pokud někomu vadí že nemá dost peněz měl by si najít práci která platí hodně peněz. Problem solved.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
1
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Mám, a do školy je vozím. Přesto mám ráno čas na hodinovou procházku, v létě i zimě. Vše jde, stačí jen chtít.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-1
+

Diskuze

Taky jsem si lebedil na volné noze, dokud první dítko nedorostlo šesti let a muselo do školy, takže jsem zapad´ do systému státního času…

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

https://www.youtube.com/watch?v=br0NW9ufUUw

jasne a vystizne shrnuto :)

Nahlásit

-
0
+

Každý kdo obhajuje astronomický čas v létě by mi mohl vysvětlit, k čemu potřebuje mít ráno světlo od tří hodin...

Nahlásit

-
-1
+

A pokud někomu vadí že nemá dost peněz měl by si najít práci která platí hodně peněz. Problem solved.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Nechápu co píšete.
Nejsem si jist, o čem toto vlákno je, ale chápu jej takto:
Pokud někomu vadí časné vstávání (opravdu hodně), měl by si najít práci, kde to není třeba.
Pokud někomu vadí střídání letního a zimního času, měl by si najít zaměstnání s dostatkem svobody či s pružnou pracovní dobou.

Ale pokud někdo jen nadává a nic s tím nedělá, tak je buď jen plytkým remcalem, nebo exhibicionistou.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Kazdy ma praci jinou, ja treba kazdy den vstavam jinak podle toho ten den delam, kdyz jedu do kancelare a ten den neni nabity, tak jedu na 9:00, kdyz je v devet schuzka, tak prijedu na 8:30, kdyz jedu na devatou do Hradce Kralove tak vyjizdim o pul osme, kdyz jedu 250km tak vyjizdim v sest, o vikendu spim dlouho, pokud nejedu treba na turu do Krkonos, pak vyjizdim treba v 4:30 - cely ten humbuk nechapu, miliony lidi musi chodit do prace, k lekari, jedou na dovolenou a nemaji pravidelny rezim.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Citace - !Kolbenkář / 31.10.2015 19:19

poprosil bych lidi dávající negativní body o nějaké rozumné zdůvodnění

Člověče, já mínus nedal, ale jenom proto, že tuto funkci nepoužívám. Vy jste tak mimo, že to chce nějaký kurz pro vyléčené autisty, nebo pokud se vám to nelíbí, tak odchod zpět na lupa.cz nebo root.cz.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

poprosil bych lidi dávající negativní body o nějaké rozumné zdůvodnění

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Děkuji, že jste mi zopakoval to, co už dávno vím. Naštěstí většina můj příspěvek čividně pochopila. Jde o to, že pokud by se měl současný systém (pravidelné střídání časů) nějak měnit, bylo by fajn, kdyby se někdo zeptal těch, kterých se to týká. Samozřejmě, je možné namítnout, ať se zachová standardní čas a jak tu někdo psal, obchody otevírají dřív, do školy se chodí dřív atd. Já si ale myslím, že to už by bylo jednodušší nechat ten "letní" čas. Navíc, na čas je navázáno i dost předpisů - např. noční klid.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ten čas se nezavedl jen tak. :-) Souvisí to s pohybem země vůči slunci :-). A vo tom to celé je. Neignorovat tuto základni podstatu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Není třeba hýbat časem. Stačí, aby se dohodlo, že úřady, školy, továrny a prodejny budou začínat o hodiu dříve.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Mám, a do školy je vozím. Přesto mám ráno čas na hodinovou procházku, v létě i zimě. Vše jde, stačí jen chtít.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Vy, pánové, asi nemáte školou povinné děti, že?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Rozumný člověk stává tak mezi osmou a devátou.
A pokud už zavčasu (v 9) musí něco řešit, tak stačí mít pod postelí připravený tablet, na 8:59 nastavené automatické zapnutí WiFi modulu a od 9:00 je člověk pro klienty, kolegy a zaměstnance hezky online na WhatsApp, FacebookMessenger, Skype, Asana, ...
A je úplně jedno, zda je tou dobou doma, na chatě, nebo někde v teple v hotelu.

Nahlásit

-
-1
+

Honzo, asi tomu nebudete věřit, ale v létě je opravdu vidět o hodinu déle a ráno se rozednívá rovněž o hodinu déle, než kdyby byl standardní čas :-D :-D :-D.
Ale vážně. Samozřejmě z astronomického hlediska máte pravdu i přes to, že Země je rozdělena do časových pásem a Slunce v nadhlavníku je přesně v poledne jenom někde, ale o to v téhle debatě zřejmě nejde. Mimochodem ani časová pásma nejsou rozdělena úplně přesně, ale o to taky nejde. Vše je věcí dohody.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

V čem vidíte problém? Stejně, jako se kdysi zavedl den, který má 24 hodin a rok začíná 1. ledna, se může rozhodnout, že se čas trvale posune o hodinu a tzv. letní čas se stane časem standardním. Já v tom žádný problém nevidím. Naopak problém je, že např. v USA se čas posouvá jindy než v Evropě. Tomu říkám kočkopes.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

pro Busel. To by se zase vyřádilo úředníků. A těch vášnivých webových diskuzí mezi vlezdobruselisty a jejich odpůrci.
Pan Kašpárek je asi jako většina z nás na volné noze. Takže si spíme a vstáváme jak tělo zachce. Proto tenhle článek zrovna od něj trochu nechápu.

Nahlásit

-
0
+

Většina diskutujících se zrušením střídání času souhlasí, ale udivuje mě, že by nejraději přešli trvale na letní čas. To je hotový nesmysl, jak diskutér Honza zcela jasně vysvětluje. Ze střídavého času bychom se dostali do jakéhosi prapodivného letního času. To už ať ten čas radši střídají, než tenhle letní časový prasopes.

Nahlásit

-
0
+

Super, takže když je to opravdu takový problém a ten jediný správný je ten kdy je slunce v nadhlavníku, chci v každém případě jiný čas pro Brno než jaký bude v Aši.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Přesně tak, rozumný člověk vstává až se přirozeně probudí, takže jsou mu hrátky s časem ukradené :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To, že je v létě déle světlo, *není* důsledkem letního času. Nebo si to fakt myslíte? Něco jako střídání ročních období, pohyb Země kolem Slunce, náklon Zemské osy, stále nic?
Mimochodem, žádný "zimní čas" *neexistuje*. Existuje standardní čas, kdy je poledne ve 12:00 (slunce v nadhlavníku, tedy nejvýše). A pak byl zaveden *posunutý* "letní čas", kdy je poledne de-facto ve 13:00.
@ Honza

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Aha, tak proto chtějí ti uprchlíci do Švédska!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Já třeba vůbec neřeším úspory - pro mě je mnohem důležitější to, že v létě máme večer dlouho světlo, než aby do oken svítilo sluníčko od 4 od rána, když stejně úplně všichni spí.

Nahlásit

-
0
+

S ohledem na současný způsob života je letní čas vhodnější, ale hledejte logiku v iniciativách...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

I když jak koukám na tu iniciativu za jeden čas, tak ta prosazuje naopak čas zimní. To už je pro mě přijatelnější to posouvání hodin.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Přesně tak. Letní čas ponechat a pokud zrušit, tak ten zimní.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Máte pravdu - ostatně půle dne v poledne je dnes fakt už anachronismus. Jen ta příroda si furt vede svou..

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vyřešil jsem to - vstávám a chodím spát stejně, jen na hodinách je teď v ten čas o hodinu míň! A můžou mi políbit...

Nahlásit

-
0
+

Střídání času díky svému pracovnímu zaměření a tak trochu navzdory věku zvládám bez problémů. Nicméně jsem přesvědčen, že posouvání času je nezbytné asi tak jako arktická výbava na Sahaře. Je mi v zásadě jedno, jestli ponechat astronomický čas nebo letní, ale dle vyjádření přátel by letní čas zavedený trvale vyhovoval většině.

Nahlásit

-
0
+

Souhlasím. Navíc "úspora" by mohla být tak říkajíc celoroční :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+
1/2