Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: E-shop může mít každý, ale vydělat velké peníze snadné není

24. 10. 2015
 31 111
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Poněkud nechápu popularitu dobírky. Služby, u které zaplatíte jen za platbu 50Kč navíc, a která ve výsledku stojí nejméně 120Kč. A je kolem ní nejvíce papírování.

Právě dobírka je často hlavní důvod, proč si drobné zboží neobjednávám z českých e-shopů, ale raději z druhého konce světa. Je to totiž levnější.

Nahlásit
-
2
+

Diskuze

To, že platíte dobírku kartou kurýrovi „zdarma“, neznamená, že je tato služba skutečně zdarma. Znamená to jen to, že si ji obchodník zahrnul do svých marží.

Platba převodem je u moderních bank otázkou minut. Platba PayPal je otázkou sekund. Platba kartou nápodobně. Že z toho dělají tuzemské banky kovbojku s vysokými poplatky, je věc jiná.

Z Číny jsem schopen objednat drobné zboží za 20Kč. V této ceně je zahrnuta cena zboží, poštovné, poplatek PayPal, poplatek Ebay a poplatek karetnímu operátorovi. Nejlevnější poštovné tuzemských e-shopů je 50Kč, nejlevnější dobírka kolem 120Kč.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ano co jim zbyva s takovymi vychcanky jako ses ty...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Ono je dobírka a dobírka. Když mi obchodník dovolí zaplatit u kurýra kartou a nechce k tomu žádnou přirážku (ano, i takoví se u nás najdou), tak nevidím žádnou přidanou hodnotu v platbě předem. Navíc spousta e-shopů platbou neumožňuje (o platbě přes PayPal nemluvě), a platba převodem je zbytečně zdlouhavá.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Poněkud nechápu popularitu dobírky. Služby, u které zaplatíte jen za platbu 50Kč navíc, a která ve výsledku stojí nejméně 120Kč. A je kolem ní nejvíce papírování.

Právě dobírka je často hlavní důvod, proč si drobné zboží neobjednávám z českých e-shopů, ale raději z druhého konce světa. Je to totiž levnější.

Nahlásit

-
2
+

Dřív jsem si šel do kamenného obchodu prohlédnout a vyzkoušet zboží, potom jsem ho na webu koupil o 10 a více procent laciněji. Dnes už se např. Datart chlubí, že má ceny stejně nízké jako na svém webu. Co jim také zbývá?

Nahlásit

-
0
+