Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Odchod z EU by byl odvážný. Za ten risk ale stojí

20. 10. 2015
 27 060
42 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Členství v EU snad NENÍ dobrovolné?
Vystoupit se NESMÍ?
Už to, že se někdo BOJÍ odejít nesvědčí o dobrém svazku. Obává se někdo šikany ze strany EU? Proč??

Nahlásit
-
20
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Člověk typu Baťa by u nás dopadl stejně jako Babiš. Baťa by byl se svým bohatstvím u Kalouska a jeho stoupenců ještě větší zloděj než Babiš. Jenomže Baťa by Kalouska zašlápnul jako červa. Babiše národ ocení později stejně jako Baťu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-10
+

Diskuze

Argumentace (až mantra u některých Svobodných) že budeme využívat výhody Evropského hospodářského prostoru (EHP) prostřednictvím členství v ESVO mi nepřijde tak samozřejmá. Rozhodně nevěřím, že na nás bude ESVO čekat s otevřenou náručí nebo že dokonce bychom měli mít nějaký nárok na vstup.

Nahlásit

-
1
+

O kolik členské země vyrostly za posledních 15 let?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zajímavé. Celý článek to vypadá, že umíte pracovat s fakty a kriticky přemýšlet, pak to ale zabijete posledními dvěma odstavci: "unie a její právo přináší každoroční nevyčíslitelné náklady tím, že enormně zatěžuje podnikatele, firmy." Nevyčíslitelné náklady, enormně zatěžuje. Ale prosím vás.
"Kdyby byla Evropská unie tak skvělá a výhodná, proč tolik jako celek zaostává za světem?" No to je mi překvapení. A v čem podle vás tak zaostává za světem?

Nahlásit

-
-3
+

No vždyť o to EU šlo, aby nás měli pod palcem

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

je mi zcela jedno,kolik mi dáte hlasů.ale zde plně se stavím za Tomáše,Jana,Tomáše jn.Pana Tomáše Baťu,jako podnikatele ,manažéra a člověka nikdo neměl a nemá i když se ukazuje pěti akademickými tituly před a tři za svým jménem.Baťa Tomáš,zakladatel měst,mamutích podniků doma i na všech kontinentech,výroba obrovského množství rúznorodých výrobkú ,měl hlavní podíl na směnitelnosti naší koruny ve světě,bylo možné s ní platit kdekoli i v Indii a obchodníci ji brali stejně jako americký dolar,kam se hrabala německá marka.Přitom pan Tomáš Baťa byl jenom švec,ale s mimořádným mozkem.Byla chyba,že si vládnoucí strana po 1948 nevzala příklad z komunistů na Zlínsku,kteří stejně,neřekli křivé slovo o svém šéfovi.Podívejte se i dnes po tolika desetiletích na architekturu Zlína,Baťova a na ten duch baťovácký,který je tam pořád patrný.

Nahlásit

-
8
+

Zpet ke korenum lidske existence zpet k prirode a k duchovnim hodnotam ktere nam byli uloupeny
ateismem - komunismem, germanismem a dalsimy obludnymy ismuty a schematy.

ALE, mene slov a vice Cinu !!

Nahlásit

-
-2
+

" A Vlada Vecich Tvych Se K Tobe Navrati O LIde Cesky ! "
J. Hus.
A s tim i cista krestanska spiritualni - duchovni vira v nejvyssi moznou moc a autoritu vesmiru, kterazto demonstruje se po veky veku a vse privede zpet k puvodnimu podle Boziho planu.

Jak s touto moznosti nalozime je jen na nas a na nasi jednote, na nasi lasce ktera je hybnou silou
celeho vesmiru. " Duver se a nepochybuj ". J. Komensky : 0 ) A hlavni mesto bude Tabor !

Nahlásit

-
-2
+

Jestliže přirovnáváte Baťu k Babišovi,tak máte značnou mezeru ve svých vědomostech,mimo to urážíte staré Baťováky ze Zlína,Otrokovic,Baťova,Napajed ela dalšách měst a obcí na Moravě,v Čechách a na Slovensku Baťovce a Baťovany,po celém světě že vůbec si dovolujete přirovnávat Baťovo impérium ve všech světadélech s Agrofertem.A vzpomínat Kalouska ve spojitosti s Baťou je nerozumné.Jestli Babiše ocení jak Baťu to se musím zasmát,protože i za existence Svitu,očernění Jana a konfiskace celého kapitálu v ČSR NEZNAMENALO,že jeho zaměstnanci(on všechny tituloval spolupracovníky) včetně členů KSČ O NICH PROMLUVIL JEDINÉ špatné slovo. I když nejsem ze Zlína,nebo okolí,můj vyhazov z práce v roce 1969 mě zahnal do gumáren,dělal jsem s dělníky ,kteří dělali celý život u Bati,velmi jsem se kamarádil s panem Břízou,konstruktérem letadel, a dalšími a všichni vzpomínali na krásný vztah mezi nimi a šéfem.Je o to napsáno plno literatury,doporučoval bych disertační práci Jana Bati Budujeme stát pro 40 miliónů.Takže žádné spojování jmen Baťa,Babiš !!! Promiňte starému dědovi,že jsou někde vynechaná písmenka,jste inteligentní,tak si je domyslíte a já zase líný,abych to opravoval.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Nezavislost ! Neutralita ! Suverenita ! Otevrou zpusoby a podnety k vybudovani sama sebe.
Oh Moje BohemiA !

Nahlásit

-
6
+

Pročpak americké, soudruhu?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Jedno vím, že eura v Česku nechci.!!! Není to česká měna, je to měna EU. A to, že ekonomicky v ČR klesnem s vystoupením z EU je jasný...

Nahlásit

-
2
+

Člověk typu Baťa by u nás dopadl stejně jako Babiš. Baťa by byl se svým bohatstvím u Kalouska a jeho stoupenců ještě větší zloděj než Babiš. Jenomže Baťa by Kalouska zašlápnul jako červa. Babiše národ ocení později stejně jako Baťu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-10
+

„Odejít z EU a vrhnout se do náruče Ruska a Číny je jako vystoupit ze Škodovky a pak sjet v Ladě Samaře ze skály. Prostě, ekonomická, kulturní, sociální a morální sebevražda.“

.............................. ....

To mi stačí, abych si udělal úsudek o ubohém autorovi, pravděpodobně zaměstnanci americké ambasády.

Nahlásit

-
10
+

Nevím na co čekáme. Jenom slyšíme dotace dotace.Ale za jakou cenu.Určuje se nam všechno.Určite nás členství v EU taky něco stojí.Řekla bych , že obyčejný lidi vůbec na výdělku nepoznali jestli jsme nebo nejsme členy unie.A ty jejich předpisy a zákony menší podnikatele taky dost drtí a odrazují. Řeší jaký názvy mají mit naše produkty atd.A jestliže EU usiluje o multikulturní Evropu a Česko z větší části o multikulturu nestojí tak není co řešit. Myslí si snad někdo že za pár let budeme pořád ještě dostávat dotace. A Z ČEHO ?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Členství v EU snad NENÍ dobrovolné?
Vystoupit se NESMÍ?
Už to, že se někdo BOJÍ odejít nesvědčí o dobrém svazku. Obává se někdo šikany ze strany EU? Proč??

Nahlásit

-
20
+

Oni by nám dovolili vystoupit?

Nahlásit

-
2
+

Nic nového pod sluncem. Viz Palackého: "Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm".

Nahlásit

-
1
+

Z jakého důvodu?Toto již není EHS,ale sdružení evropských států pod hegemonií Německa.Myslím,že tento stav ani Němci nechtějí,ale kancléřka se sama bez jakéhokoli pověření vedení,nebo Parlamentu všude jedná z pozice EU.Já myslel,že je to dobrovolné sdružení evropských států,kteří se zavázaly na dodržování určitých pravidel pro svoji existenci a pro své řízení si demokraticky zvolí své orgány.A jak to vypadá v reálu,rozhoduje paní kancléřka ,"přicmrdává "jí francouzský představitel a předseda komise.Ti vlastně rozhodují o všem,včetně financí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
7
+

"Lid Český chce" - ak sa nájde čech ktorý nechce, nepatrí už teda do množiny "Lid Český"?
"stát se postaral" - kto je to, ten stát? "prostě nejsme soběstační" - Vy ako jednotlivec, ste si vo všetkom sebestačný? Je to tak pre vás výhodné/nevýhodné? Kolik času a energie by ste potrebovali aby ste si sebestačne dokázali vyrobiť napr. pc myš z prvotných surovín? (pozn. prúmerný, nesebestačný čech k tomu prijede za 43 min./90CZK). Je teda výhodné aby nejaká definovaná skupina jednotlivcov si bola sebestačná? Ak jó, tak proč?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Souhlasím.

Nahlásit

-
1
+

Souhlasím a opravdu se bojím toho do čeho vyrostou moje děti.

Nahlásit

-
2
+

Četl jsem pozorně,vystoupení z EU je riskantní, nemyslím tým politicky ale ekonomicky. Lid Český chce odejít z EU hlavně z politické stránky . Nechceme politiku Německa a USA tyto státy nás začali zatahovat do věcí které se nám příčí.Provokace,války ,šikanování menších států , diktát s běženci, hlavně nám popírat suverenitu státu . Vstup do EU byla myšlenka jiná , stát se postaral jen o jedno , prodal perspektivní fabriky, zlikvidoval těžký průmysl ,zemědělce zlikvidoval prostě nejsme soběstační ,jsme závislí na okolních státech.Myslím že každý ví co by se stalo to nám tady nikdo nemusí psát .

Nahlásit

-
4
+

Asi jako nekteri Estonci nechapali, proc opustit CCCP?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zajímavé čtení ale radši bych to neriskoval. Nechápu vlastně proč, z jakého důvodu bychom měli opustit EU

Nahlásit

-
1
+

Čert spolky miloval - proto je tvořil !

Nahlásit

-
0
+

Když Masaryk na jaře roku 1917 poprvé veřejně formuloval požadavek na rozpad Rakouska Uherska a inicioval nové uspořádání národů v RU, málokdo si to dovedl představit. Většina domácích politiků tím byla zaskočena. Nakonec se ukázalo, že to byla ta správná cesta.
Nyní můžeme být v podobné situaci a čím dříve si tuto odvážnou myšlenku osvojíme a začneme na tom pracovat, tím lépe. Je totiž docela možné, že za nějakých 5 až 10 let už to pokojnou cestou nepůjde.
Jen ten Masaryk nám teď chybí!

Nahlásit

-
1
+

ano na politickou kulturu Švýcarska, Německa či Norska nemáme. Kulturní vyspělost ale tyto krajiny před hloupostí politiků a škod jimi způsobených nijak zvlášť nechrání, viz Německo, Švédsko či Francie, stačí jen blbost zamaskovat za vznešené cíle.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

obchodovat s někým ještě neznamená vrhat se mu do náruče.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

V teto unii jsem opravdu rad:
http://echo24.cz/a/waugf/nemecky-diktat-15-z-19-zemi-chtelo-odchod-recka-z-eura

Nahlásit

-
0
+

A proč se nevrhnout klidně i do náruče Ruska a Číny ? :) Proč bychom neměli obchodovat se všemi, kdo s námi obchodovat chce proboha ? S Čínou snad neobchoduje celý svět ? I Rusko je velmi perspektivní a tzv.sankce oslabují zejména ty, kdo je vůči Rusku uplatňuje

Nahlásit

-
0
+
1/2