Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Jan Švejnar: Čekal bych, že pětadvacet let po revoluci budeme mnohem dál

25. 7. 2015
 21 472
29 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Souhlasím. Jsem radši když nám radí pan Švejnar než v médiích všudypřítomný hochštapler Ševčík. :-D

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Autor článku na mne působí jako by neznal vůbec činy této vlády, která vytváří další zpackané zákony (a to schválně), nepodporuje zjednodušení legislativy, nezmenšuje korupci, neřeší exekutorsou mafii, neřeší insolvenční mafii, jde proti podnikatelům středním a malým, ....zvyšuje počty státních byrokratů a zvyšuje jim platy těsně před volbami, aby byla zvolena,....

Nahlásit

-
0
+

maxištuden dobře uděuau že sa učiu na Starém Hrozenkově. Aj starý Komenský tam byu a dobře mudrovau, šak všecí emon počůvali. Ty Pepícy nic nevědá, to sú enom barani a zuodějé. Tú universitu co tam majú, co sa menuje Karlovák to je na nic, třeba to zavrýt. No ale ten starý Schwejnár dobře kecá, ale on je Amerikán.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pochybuji že se stane Presidentem v Česku, ale rozhovor je výborný. Ještě lepší je na https://www.youtube.com/watch?v=DAuyWTDYYGs

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Svejnar nic neresi, chce jenom zakonzervovat stavajici bordel

Nahlásit

-
0
+

Pan Švejnar se tu vyjadřuje k pozici České republiky vůči Evropě a mluví o tom, že se ČR měla za 25 let dostat dál. Ono je to těžké, když se v 90. letech k moci dostali lidé, kteří viděli, že se na změně režimu dá vydělat a tak to tu krásně vytunelovali... Pan Švejnar jako poradce předsedů vlád jim asi moc neradil, když počet montoven pořád roste a ČR se nikam neposouvá..

Nahlásit

-
0
+

Kdo je ten pán Jan Švejnar, Velmi blízký přítel Václava Havla?

Nahlásit

-
0
+

Ano pokrocili by jsme dal, jenom ze tak jak k nam do europi se vali imigranti tak to vse jde do katastrofi , a vracime se do doby andrtalcu. Je to katastrofa pro Europu a je to neunosne.

Nahlásit

-
0
+

Jak se ten svět dá krásně vykládat a řídit od psacího stolu a katedry univerzity!

Nahlásit

-
0
+

Zadejte si jeho jméno do Google Scholar - a pak zkuste jiné, kteří jsou v Česku omylem také povážováni za ekonomy. (Na VŠE máme profesory, kteří nemají jedinou skutečnou publikaci. Potom budete možná za Švejnara vděční - jako já - i za tento rozhovor plný banálních pravd)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A také Vás tam, v UK, učili, že rozum v apatyce nekoupíš?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Studoval jsem ve Starém Hrozenkově. Pravdu mám já:-)))
A to jsem ešče ani nic nenapsal.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Studoval jsem v Británii, takže mám pravdu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A jak to časově vidíte? Až bude s. Babiš premiérem, nebo až za Filipa/Falmera?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To jste mne odhalil, Dokonce máme se soudruhy tajnou plánovací komisi pořád, a čekáme, až se staré dobré pořádky zase vrátí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Co nám jde je dohánět někoho .Když nám jde naproti,podívejte se na Ukrajinu.
Díky EU se ještě můžeme vyšvihnout,chce to jen čas.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ten už vše důležité řekl: https://www.youtube.com/ watch?v=BmHH0MckNEY

Nahlásit

-
0
+

"Proč se NÁM nedaří dohánět západní ekonomiky a utíkají NÁM i země jako Slovensko, Polsko a Slovinsko?"

Kdo je ten pan NÁM a nemohl by mluvit sám za sebe?

"Je navíc potřeba ocenit i současnou vládu, která na rozdíl od vlád předchozích vyznává stimulativní politiku"

OMG. A co jako stimuluje? Rozvoj Agrofertu? Živnostníky, aby to zabalili?

"Peníze by měly mířit do celkového rozvoje infrastruktury, hlavně té dopravní."

Ááá, pán je centrální plánovač a vševěd. Myslí kanál Labe-Odra, nebo osmiproudou dálnici z HorníDolní do Lhoty? Nebo nějakou Blanku 2?

"Nejdůležitější faktor je nakonec ale lidský kapitál. Tam jde o zkvalitnění školství na všech úrovních."

A proto na něj máme prakticky státní monopol, protože ten vždy produkuje nejvyšší kvalitu, že...

"Kdybychom měli velice dobře propracovanou vizi a od ní se odvíjející strategii..."

Opět, kdo MY? A který nadčlověk by ji měl stanovit a všem vnutit? Já strategii mám, většina mých známých taky, udělat si ji může každý (a každý logicky bude mít poněkud jinou).

"Potřebujeme akceschopnou vládu, která dokáže hnát hospodářskou politiku dopředu."

Ten pán je opravdu ekonomický vědec? Nebo centrální plánovač?
Nebyli bychom daleko dál ve stíhání životní úrovně Rakouska, kdyby ČNB nebyla posedlá znehodnocováváním vlastní měny? Kdyby bylo EURo za 24Kč, tak se nebudeme bavit o tom, že nedoháníme západ tak, jako Slovensko a Slovinsko...

Nahlásit

-
0
+

V mládí se Češi učili, že o takových věcech jako ceny, mzdy, útrata domácností, infrastruktura, kultura, sport či výzkum musí rozhodovat Strana a vláda, protože obyčejný člověk, nebo, ani nepomyslet, nějaký kapitalista, by to mohli dělat špatně, s ohledem na svůj prospěch.

Je zde dodnes nepředstavitelné, že by se to dělalo jinak. „Jinak“ zde znamená vyměnit strany ve vládě. Je to zde hluboce zakořeněné. Vždyť třeba takový pan Švejnar odsud odešel již před dávnými léty, a jak článek ukazuje, tento názor si podržel dodnes (byť už dnes připouští, že některé investice by mohli zvládnout i soukromí investoři).

Zatím to vypadá, že u nás bude přerozdělovat Strana a vláda na věčné časy, a nikdy jinak.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To si bude muset stoupnout do řady. Na forhodně je teď bazénový kecal s. Škromach a zezadu se na něj tlačí V. Klaus ...... :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Co Vám ten trh udělal, že jste na něj tak vysazenej? Nebyl jste členem stání plánovací komise za bolševika? ..... :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Švýcarsko. Izrael je také výborný příklad.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Měl se navrhnout na Nobelovu cenu.

Nahlásit

-
0
+

Vidíte, to je dobrý nápad.

A pokud bude říkat:
a) za všechno může stát, už tím, že existuje,
b) všechno vyřeší trh,

tak myslím, že budete slintat štěstím.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Příště bude interview s Mickey Mousem?

Nahlásit

-
0
+

Hraběcích rad jsem slyšel dost a co dokázal za 25 let rádce?????

Nahlásit

-
0
+

Skvělý článek, výborný rozhovor. Snad se Švejnar stane prezidentem po Zemanovi.

Nahlásit

-
0
+

Izrael?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pořád se mluví o tom, jak do ČR přilákat nějaké zahraniční korporace, které budou tak hodné a postaví nám tu fabriky a řeknou nám, co máme dělat. Kdy ale konečně začnou v ČR vznikat korporace s globálními ambicemi vlastněné českými občany? Je to vůbec možné (umožňuje to český právní "systém")?

Žiju teď v zemičce menší než ČR, která vyprodukovala nespočet takových korporací. Dějí se tu věci, které jsou v ČR nemyslitelné. Např. že tyto korporace plně financují zdější výzkumná centra zaměřená na základní výzkum, financují z velké části univerzity, rozdávají granty vědcům, financují kulturu, sport, staví kdeco. A samozřejmě značné procento zdější populace vlastní jejich akcie, takže mají i extra pojištění na důchod. V ČR nepředstavitelné, tam všichni jen čekají s nataženou rukou, co jim dá stát.

Nahlásit

-
0
+