Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Jak někdo může hájit lidi, co neplatí daně?

8. 6. 2015
 43 392
112 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Cituji "Navíc, jestliže někdo může podnikat jen za předpokladu, že obchází daně, tak je něco systémově špatně. Takové podnikání je pro společnost naprosto zbytečné. A pokud zavedením elektronické evidence tržeb skončí, nemělo by to být nikomu líto."
Tahleta paní má utkvělou představu, že těch pár lidí, kteří svojí prací živí tuto společnost, je to necelá pětina, tedy jeden člověk z pěti, má ještě nějaké rezervy a polštáře. Realita je však naprosto jiná. Těch 20% lidí, vytvářejících skutečné hodnoty, už pouze přežívá, neboť jsou sofistikovaným mnohačetným zdaněním udaněni až na hranici chudoby a přežití. Místo aby nechal stát tyto lidi v klidu pracovat, tak jenom vymýšlí jak jim zatlouct poslední hřebík do rakve.

Nahlásit
-
7
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Problém téhle země je, a je to jedno z velkých vítězství komunistů, za doby jejich působení, že naprosto zdevastovali v lidech úctu k pravidlům. Dodržování pravidel je předpoklad nutný, nikoli však postačující k tomu, aby společnost dobře fungovala. Většina přispěvatelů tady si racionalizuje svůj kreativní postoj k odvádění daní tím, že přece nebude dávat daně státu, který špatně funguje. To, co nechápou je, že aktivně spoluvytvářejí nefunkčnost systému. Každý, kdo nedodržuje pravidla, společnosti škodí. Zdůvodňovat si to může jakkoli. Ne ti druzí jsou špatní. Ne, oni přece kradou víc. Ale já kradu, je ta holá pravda.

Nahlásit
-
-1
+

Diskuze

To je rovnake, ako keby dozorci v koncentrakoch povedali zidom, ze nikto ich tu nedrzi, ked chcu, tak mozu odist. A pred branami je minove pole a gulometne hniezda. Bral by si to?
Tym chce povedat, ze tvoja otazka je vlastne apelom na prijatie zla, niekto ti nasilim zoberie majetok, nasilim ti nanuti, aby si ho posluchal a nechal sa dalej okradat, a ked sa nenechas, este ta zabije.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

to vypadá na kulatý čtverec

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jojo, kadeřnice a nehtářky, ty nám ničí systém, mrchy!
Nakonec nebude ani co rozkrádat. Takhle to nejde, soudruzi.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jsem také pro spravedlnost.

Chci platit tak velké daně, jako vy (předpokládám, že mi pak aspoň 10x klesnou - bohužel se již totiž nevcházím do limitu na paušální náklad).

Nebo chci platit daně tak velké, jako Sobotka, Babiš a MILIONY dalších, kteří daně ve skutečností neplatí, naopak daně vyražené z ostatních čerpají.

Pak tu konečně bude opravdová spravedlnost, ne ta vaše bolševická.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Ahá! Takže jakmile lidé začnou odvádět 2x tolik na daních, tak systém začne fungovat, začne jim poskytovat služby kvalitou a rozsahem odpovídající těm "platbám", zmizí korupce, plýtvání, uplácení celých tříd pastelkovným, ...

Opravdu IQ.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Také jsem nevyvěšoval rudé vlaječky "v regulérní výší", ani jsem v regulérní výši neudával židy.
Regulérní cena za jakoukoli službu je ta, jakou je za ni někdo dobrovolně ochoten zaplatit, nakolik si jí cení.
Naproti tomu desátek, robota či mafiánské výpalné za "ochranu" z definice regulérní cenou nejsou.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To měla být reakce na reakci. Ale umístilo se to mimo.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vy buď nechápete podstatu věci nebo záměrně odvádíte pozornost. Podstat věci je - dávejte pozor - v tom, že >>subjekty neodvádí daně v regulérní výši<<. To je jiný problém, než to, o čem píšete vy. Když krátím tržby, nedělám to proto, že je složitá byrokracie, ale proto, že se mi "nechce" odvádět daně. Že si to zdůvodňuju tím, že nechci dělat byrokracii je lež, které mohu věřit tak akorát sám. Vaše přesvědčení, že "většina podvodníků začne podnikat poctivě" je z tohoto pohledu neopodstatněné.

Nahlásit

-
0
+

Omyl.
Úctu k současným pravidlům nezdevastovali komunisté, ale současná vláda svým chrlením stále nových a nesmyslnějších zákonů, omezení, regulací a buzerací.
Míč je dnes na straně vlády a parlamentu. Až budou daně rozumně vysoké, daňové zákony jednoduché a přehledné, až podnikatel nebude trávit čtvrtinu pracovní doby řešením šikanózní byrokracie, až stáť přesvědčí občana, že z jeho daní platí rozumné věci – pak jsem přesvědčen, že většina „podvodníků“ začne podnikat poctivě. Prostě se jim nevyplatí podvádět, protože to bude málo muziky za hodně peněz.

„Když budete mít deset tisíc nařízení, zničíte jakýkoliv respekt k právu.“ – Winston Churchill

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Problém téhle země je, a je to jedno z velkých vítězství komunistů, za doby jejich působení, že naprosto zdevastovali v lidech úctu k pravidlům. Dodržování pravidel je předpoklad nutný, nikoli však postačující k tomu, aby společnost dobře fungovala. Většina přispěvatelů tady si racionalizuje svůj kreativní postoj k odvádění daní tím, že přece nebude dávat daně státu, který špatně funguje. To, co nechápou je, že aktivně spoluvytvářejí nefunkčnost systému. Každý, kdo nedodržuje pravidla, společnosti škodí. Zdůvodňovat si to může jakkoli. Ne ti druzí jsou špatní. Ne, oni přece kradou víc. Ale já kradu, je ta holá pravda.

Nahlásit

-
-1
+

Jen teoreticky.Dejme tomu, že stát prohlásí.Ten, kdo nechce platit daně, nemusí. V tom případě ale nesmí využívat nic z toho ,co bylo zrealizováno a provozuje se za peníze daňových poplatníků. Bral byste to?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Cituji "Navíc, jestliže někdo může podnikat jen za předpokladu, že obchází daně, tak je něco systémově špatně. Takové podnikání je pro společnost naprosto zbytečné. A pokud zavedením elektronické evidence tržeb skončí, nemělo by to být nikomu líto."
Tahleta paní má utkvělou představu, že těch pár lidí, kteří svojí prací živí tuto společnost, je to necelá pětina, tedy jeden člověk z pěti, má ještě nějaké rezervy a polštáře. Realita je však naprosto jiná. Těch 20% lidí, vytvářejících skutečné hodnoty, už pouze přežívá, neboť jsou sofistikovaným mnohačetným zdaněním udaněni až na hranici chudoby a přežití. Místo aby nechal stát tyto lidi v klidu pracovat, tak jenom vymýšlí jak jim zatlouct poslední hřebík do rakve.

Nahlásit

-
7
+

naprosto neuvěřitelné... pokud může taková lidská kreatura beztrestně zavádět a "obhajovat" tyhle byrokraticko-komunisticko-šika nózníšílenosti, pak už v tomto státě nemá smysl existovat. Běž do Brusele soudružko i se svým pánem Burešem!

Nahlásit

-
0
+

Vážená paní, v rakousku se žádná EET zavádět nebude. Ministr financí řekl,že to nená žádný přínos,vyjma firmy,co ten systém vyrábí! Při skoro stejných číslech šedé ekonomiky u nás a v Rakousku je náš ministr genius a on hlupák? A co se týče rovnání. Trh se narovná sám,na to vás bolševiky nepotřebuje!

Nahlásit

-
0
+

Přesně tak. Zákony se musí dodržovat a kdo mluvil ošklivě o CCCP, nebo se kamarádil se židem, toho je potřeba nahlásit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Když mluvíte o kradení, tak předpokládám mluvíte o státu...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zvýší se počet úředníků, kteří se budou muset starat o systém a s přehledem budou náklady na ně několikanásobně větší, než se možná vybere více peněz.

Nahlásit

-
2
+

Pobírači daní formou dotací, krátí (kradou) daně tzv. legálně. Zvlášť z té řepky, která krade lidem nejen peníze, ale ničí zároveň přírodu, tj. zdraví lidem a životy divokým zvířatům a vytváří v přírodě nerovnováhu. V EU si to začali uvědomovat a u nás se z obrazovky na nás jeden (a jeho pohunci) de bilně a s pohrdáním tlemí. Takže jedné skupině, která po troškách chrání svůj majetek, hrozí basa a jedné skupině a.s., která v podstatě krátí daně ve velkém pobíráním dotací, nic nehrozí... Já z hlediska krácení daní nepatřím do žádné skupiny, ale dotace beru jako násilný kriminální čin, velmi těžkého rozsahu. PS: uměl si tu politiku pěkně načasovat.

Nahlásit

-
0
+

Celkově souhlasím s celým příspěvekm kromě tvrzení, že velké firmy odvádějí daně v plné výši. Opak je pravdou a už to zaznělo v komentářích níže.
Velké firmy mají mnohem více nástrojů jak daně optimalizovat a většinou v rámci legislativy nebo na její hranici - zaplatí si za miliony daňové poradce, kteří jim vymyslí finanční operace, které jim dovolí zaplatit přesně tolik daní, kolik ono považují za vhodné, aby umlčeli erár, ale uspokojili vlastníky....

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nebude s tím mít problém? Náklady na pořízení, údržbu a servis zařízení, připojení, zaškolení personálu, úpravy informačního systému, čas s registrací a kontrolou a předáváním dat - to se nepočítá? To udělá za něj finančák nebo mu to proplatí?
Někteří lidé jsou neskutečně tupí!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Díky za tip. S p. Urzou naprosto souhlasím.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Kdo podniká čestně a poctivě a odvádí Dane , nebude mít se zavedením registračních pokladen žádný problém. Vzdy se všemu poctivemu bráni Ti, kdo nemají čisté svědomí . Jsem pro spravedlnost. Zaměstnanci odvádějí dane automaticky , tak proč by je neměli odvádět i malí živnostníci? Například si nevybabuji, ze by někdy Kadernice nebo nehtarka kdy vystavila doklad. A pokladnu? Tu nemá žádnou . Tak proč tyto nepoctivce podporovat? Stejne podmínky by měli byt pro všechny bez rozdílu .

Nahlásit

-
-1
+

Kdepak tady u nás. My jsme fiškusóni. My v tom umíme totiž chodit. Všichni kradem a nikde nic nechybí. Tohle si přece rozvracet nedáme.

Nahlásit

-
0
+

Dodržovat pravidla? Kdo to kdy viděl? To je ale troufalost!

Nahlásit

-
0
+

Ona si dovoluje chtít, aby se dodržovala pravidla? No to je ale nehoráznost! Kdo to kdy viděl? Tady je přeci Česká republika!

Nahlásit

-
0
+

Jak někdo může jít pracovat pro jednoho z největších zlodějů v zemi, který je navíc ve střetu zájmů a agent stb. Oba by měli sedět.

Nahlásit

-
0
+

Sama Simča tvrdí, že když lidé nechtějí odvádět daně do systému, je to následek chyby tohoto systému. Místo aby se jakožto správce systému snažila tuto chybu napravit, tak zaútočí na lidi, kteří tuto chybu nezpůsobili, ale pouze hledají cestu, jak se s ní vyrovnat. Kdyby dávala ve škole pozor, zjistila by, že šedá ekonomika je v rozumném množství přirozenou regulační reakci lidí na příliš vysoké daně a nespokojenost s jejich nakládáním.
Vtip je v tom, že Simčou démonizovaní podnikatelé neodvádějící daně, takto činní většinou činní pod tlakem koncového klienta na snížení ceny. Tudíž z toho neprofituje zdaleka jen podnikatel, ale doslova všichni občané této země, kteří si kdy něco koupili bez účtenky. Cena dnes skutečně není udávaná jen nabídkou a poptávkou, jak jsme se mnozí učili ve škole, ale mimo jiné i následky globalizace trhu, či úmyslným i neúmyslným ovlivňováním lidí ze stran médií. Těchto faktorů je samozřejmě nespočet a v různých odvětvích trhu se můžou zásadně lišit.
Jediný, kdo zcela odvádí daně, jsou velké firmy, pro které by bylo nevýhodné hlídat pohyby na šedém trhu a potom živnostníci u kterých je příliš velké riziko, že narazí na bonzáka. Všichni ostatní se na šedém trhu v různé míře pohybují. Jste-li podnikatel a rozrůstá se váš byznys, časem se stanete vážným konkurentem pro lídra v daném segmentu. Budete-li v této zemi odvádět daně v plné míře, je pravděpodobnost, že jej doženete diametrálně nižší, tudíž jedním z následků se nejspíš stane i větší monopolizace trhu. Pro ty, kteří elektronickou evidenci tržeb schvalují vězte, zdraží se všechno a to jakože hodně. Nejlepší je, že ty peníze, které zaplatíte od teď navíc neskončí nikde jinde, než ve státní pokladně a všichni víme, jak je státní pokladna děravá.
Podnikatelé, kteří využívají šedou ekonomiku se rozdělí do tří skupin. Ti nejsilnější to přirozeně přežijí, další část si začne hledat zaměstnání a ta poslední skupina se přesune na trh černý, nebo šedo-černý, chcete-li. to vše bude mít za následek rozevření ekonomických nůžek. Jinými slovy, nižší třída rozšíří své řady, již nepočetná střední částečně vymizí a ti ve vyšší třídě zůstanou více v suchu, protože nebude nikdo, kdo by se v žebříčku dral na jejich místo, když jedna příčka chybí.

Nahlásit

-
0
+

Teď mi zrovna dělník na stavbě položil telefon za 300 000,- na zlatou cihlu v kupce diamantů, místo, aby šel, jako každý den, na minutu (z nudy) makat. Nemusí, plat by dostal stejně, ale asi má lepší pocit, když francouzský koňak při cestě tam a zpět trochu rozbryndá. Cihla mi spadla na nohu a zapomněl jsem, co jsem chtěl napsat. Prohodím ze vzteku zlatou cihlu termooknem dle předpisů evropské unie a možná si vzpomenu. Žádný problém, stavíme zásadně z diamantového prachu a zlatých cihel a pokud bych se netrefil, mám ještě asi 2000 pokusů a navíc zítra přivezou další materiál.

Nahlásit

-
0
+

Když se budu bránit zloději, který mě chce připravit násilím o polovinu všeho, co vydělám, budu hrdina? Když se budu bránit mnohem hnusnějším státním úředníkům, jsem zločinec? Co Hornychová vymyslela, napsala, vytvořila, že se odvažuje napadat ty, kteří něco vytvořit umějí? (Předpokládám, že za paskvil nahoře nedostala žádný honorář. Pokud ano, jdu skočit z okna, protože v takovém světě žít nechci.)

Nahlásit

-
0
+

Fuj! Blábol na entou.

Nahlásit

-
0
+
1/4