Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Pro dobrotu na žebrotu: Proč neplýtvat silami na boj s plýtváním

2. 6. 2015
 5 481
65 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

http://www.gvkb.cz/?p=10380

Nahlásit

-
0
+

Co my víme, jaké důvody k vyhazování supermarkety mají? Nějaké asi ano - kdyby ne, tak si rádi zadarmo vylepší image podporou charity (jiné firmy to stojí dost peněz).
Někdo z toho jídla dostane průjem a bude je žalovat?
Lidi, co maj plat 12 hrubého, základní vzdělání, minimální nároky a standardy, preferenci nákupu cigaret a alkoholu, ti přestanou nakupovat v supermarketu jídlo a začnou si pro ně chodit do charity, aby jim zbylo víc na ty jejich priority.
Atd..
Ať ale mají supermarkety důvody jakékoli, to jídlo je jejich. Zaplatili za něj.
Dejte si pozor, aby na vás zítra nepřišlo městapo, že jste do popelnice vyhodil tvrdej rohlík!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jak může být přijata všeobecně platná definice, když právě v rámci definici jsou spory? Vy byste rád, aby někdo v takovém případě rozhodl autoritativně o tom, která jediná definice je správná? I Vy libertariáne. :-) Máte sklony k totalitním receptům. Svoboda názoru je právě jedna z těch, které bych asi neomezoval vůbec.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vy netušíte, že všeobecně přijaté definice umožňují lidem komunikaci. Nikdo vám nebrání vytvořit si svoje definice. Jenom vám už nebude nikdo rozumět, protože tak de facto vytváříte nový jazyk. Ve spojení s absencí kauzality, kterou tu hlásáte, vznikne dokonalý blábol.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A vy jste k tomu přidal ještě jeden zbytečný slaboduchý blábol.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zbytečný demagogický blábol.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Aby vás z toho netrefilo :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

W jenom zkratkovitě parafrázoval vaše komunistické názory. To, že jste upadl do rétorické žumpy urážek a nadávek to jenom ilustruje.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Charita dostává na frak hlavně proto, že penize, které by byly použité na charitu uloupí stát a pod rouškou solidarity je rozkrade. Solidarita existovala dávno před sociálním státem. Sociální stát ji téměř zničil.

Jinak už připomínáte svými útoky a urážkami oponentů zdivočelého lidového komisaře v roce 1918 v Rusku. Kdybyste mohl, tak nás nejspíš postřílíte do hromadného hrobu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Já bych dobrovolnost rovnou nahradil koncentrákem a bylo by!
Přísnost musí bejt.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Moje uvažování mě vede k mým názorům. V čem podle Vás nemám pravdu?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Richarde, Richarde.
Možno nemáte patent na rozum a pravdu. Skúste pouvažovať.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Být někým, jako Nečas je urážka? :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vďaka Peter. Konečne som tu sa dobre zasmial. :-) :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

O tom byl stejně pevně přesvědčen i Hitler.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Aspoň, že to přiznáváte. Člověk hned ví na čem je. Ostatně u někoho, kdo se hrdě hlásí k sobectví, není to, že se hlásí hrdě i k fanatismu, nic překvapivého.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jestli jsem v něčem fanatik tak je to obhajoba svobody a lidského života. Prostě si nemyslím, že bychom měli páchat násilí na ostatních a v tom jsem skutečně fanatik.

Nahlásit

-
0
+

My ale máme pravdu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Každý má svoje definice. Jak může svobodomyslný libertián upírat ostatním svobodu definovat si věci po svém? Já mám jinou definici zla. Zlo = fanatismus. A fanatismus znamená především přesvědčení, že jen jediná pravda je ta pravá, a to ta fanatikova.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jste jen fanatický bolševik naruby.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak přesně takto uvažoval Hitler i fanatičtí komanči. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

:-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ale o vás už byla napsána spousta článků. Vždyť je pro nás čest, že s nám diskutuje bývalý šéf Lehman Brothers, který ekonomice opravdu rozumí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Mě připadá více asociální sebrat jednomu člověku jeho majetek a dát ho ostatním. I kdyby to zachránilo miliardy životů tak je to zlo a já bych na to nikdy nepřistoupil. Můj majetek je MŮJ, sakra. Sobectví NENÍ je fundamentálně pozitivní vlastnost.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nechápu proč se s námi pořád hádáte. Levice je Z DEFINICE zlo. My, kdo se hlásíme k libertariánské pravici, jsme morální lidé. Jsme lepší, než vy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zjevně nejste libertarián, takže logicky můžete být jen komunista/nácek (synonyma). Nejste o nic lepší než Hitler. Jedině my, praví libertariáni, jsme morální.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Díky za tip.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Urážet jste začal první vy. Být Cikán je urážka :-) ?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zlatý standard zrušili už za Velké krize ve třicátých letech. Po válce se připojili k brettonwoodskému systému navázání libry na zlatem krytý dolar.

Problémy britského průmyslu zrály desítky let. Do jisté míry byla Británie obětí vlastního úspěchu, poté, co stoupla životní úroveň i mzdy, přestal být konkurenceschopný textilní průmysl (osud všech průmyslových zemí, textil první začíná, neboť nevyžaduje tolik kapitálu ani kvalifikovaných sil, a rychle jej likviduje konkurence v nově industrializovaných zemích). Ale i další sektory zaostávaly za americkou a německou konkurencí. Britové dokázali vyvinout skvělé výrobky (spitfire, radar), ale hůře zvládali masovou výrobu. Zaostávalo i technické školství. Z druhé světové války vyšla Británie zchudlá a zadlužená a znárodnění průmyslu tomu neprospělo. K tomu silné odbory, rozpad impéria...V sedmdesátých letech to vygradovalo - stávky, inflace, zdražení ropy... V šedesátých letech by Thatcherová neměla šanci, nyní ano.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Máte pravdu, že se nám ta diskuze nepříjemně vyhrotila. Ona ta kritika povinné podpory charity mi přišla tak neuvěřitelná a obhajoba té kritiky tak absurdní, že vyhrocený střet názorů byl v podstatě nevyhnutelný.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+
1/3