Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: GIVT: Nakupujte pro dobrou věc

11. 4. 2015
 45 294
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

nevim, jestli to tak bylo predtym, ale ted je tam pravni status uvedeny. Jinak samozrejme, ze je to byznys, vzdyt ani kure zadarmo nehrabe, ale takle to dokaze oslovit mnohem vic beznych lidi, co z vlastnych penez neprispeji. nejkrasnejsi na to je, ze takhle vydela i firma i dana organizace. a cim vic firma vydela, tim vic penez pujde do neziskoveho sektoru.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
2
+

Diskuze

nevim, jestli to tak bylo predtym, ale ted je tam pravni status uvedeny. Jinak samozrejme, ze je to byznys, vzdyt ani kure zadarmo nehrabe, ale takle to dokaze oslovit mnohem vic beznych lidi, co z vlastnych penez neprispeji. nejkrasnejsi na to je, ze takhle vydela i firma i dana organizace. a cim vic firma vydela, tim vic penez pujde do neziskoveho sektoru.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Je to zajímavé, ale jsme v ČR, a tak mne hned napadá, co je na tom špatně. Napadají mne dvě věci. Jednak na webu není uvedeno, jaký má Givt.cz právní status - tedy jestli je to sro, nebo nadace a není tam žádný osobní kontakt. Druhá věc je, že mi to celé přijde jako byznys, kdy se vytvoří systém, nakontaktují obchody a na těch neziskovkách pak je, aby přivedly přes Gift eshopům zákazníky. Tedy ve výsledku dělají zadarmo reklamu někomu, kdo z toho má byznys. To ale mohou neziskovky věnovat čas a prostředky shánění dárců napřímo a nekomplikovat to mezičlánkem. Ale možná je to jen moje čecháčkovská paranoia.

Nahlásit

-
0
+