Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Šéf videodistribuce Bontonfilmu: Dévédéčkům dávám deset let

24. 3. 2015
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejméně oblíbený příspěvek

Před cca 13 lety jsem se definitivně zbavil kazet ( video i Audio ) a jejich přehrávačů. Před cca 5 lety jsem dal sbohem CD/DVD/BlueRay nosičům a přehrávač BlueRay ponechal jenom proto že má lepší možnosti přehrávání obsahu z domácího uložiště. Zároveň s tím jsem zahodil i kabeláž a propojil vše pomocí HDMI kabelu. Už 5 let mám pouze ovladač k TV s několika tlačítky a vše ovládám právě přes HDMI rozhraní. Až letos mne naštaval herní konzole Nintendo Wii U, která neumí přes HDMI poslouchat a vydávat povely, což je trochu krok zpátky, ale co se dá dělat.

Neuvěřitelně mne štve pomalost distributorů př přechodu na digitální distribuci, doslova nás pokrokovější uživatele, kteří už nechtějí mít byt zaneřáděná spoustou DVD a když si vybíráme film tak postávat u stojanů. Prostě na domácím NAS pomocí MP4 Tagů mám možnost vybírat podle žánrů, autorů, roků a dalších kritérií a pak už jen zvolím film nebo album a je to. Snadné rychlé a vse v jediné malé krabičce na pevném disku a přes jediný kabel do přehrávěče a opět jediným kabelem do TV a dekodéru zvuku.

Když si vzpomenu na tu změť kabelů dříve :-D

To stejné se týká el. knih. Na co má sakra před cestou kamkoli přemýšlet na co budu mít třeba za tři dny náladu? Ne vezmu sebou čtečku/tablet a prostě až na místě podle nálady si vyberu co si přečtu. To sem sakra jediný kdo tohle ocení? Co na tom šustění papíru a váze zavazadel všichni mají?
Když se dotazuju na el. verzi té či oné knihy, většinou dostanu vyhýbavou odpověď ve stylu licenčních potíží. Zajímavé je, že to obvykle říkají vydavatelé i autoři, takže se jen vymlouvají jeden na druhého.

Přitom co lesů se zničí kvůli papírovým knihám, kolik nafty se spálí při jejich distribuci.

Už někdy někdo spočítal, kolik leteckého paliva se zbytečně spotřebuje kvůli tomu, že si lidé sebou na dovolenou tahají papírové knihy namísto dat ve čtečce/tabletu? Možná by to byl zajímavý ekologický aspekt, který lidi přesvědčí?

Ostatně i ta distribuce fyzických nosičů stojí nemalé zdroje.

Nahlásit
-
-1
+

Diskuze

Přesně proto by měly být služby jako Netflix (a alternativy) dostupné v co nejvíce regionech. Osobně jsem CD již také opustil (krom koupě CD s bookletem od nejoblíbenějších interpretů jako memento), ale chtěl bych se zeptat, jak jste vyřešil přechod z DVD-Bluray? Nagrabovat CD byla sranda, ale bojím se, že nemám ani hardware ani čas na převod cca 300 DVD do avi nebo mp4. Můžete prosím popsat svůj přechod?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Čtečka, či spíše iPad/tablet, jsou dobrá věc. Také to, na cestách, používám, ale knihovna je knihovna. Tam mám knihy od dětských let i ty starší, které mají již historickou hodnotu a dědí se z generace na generaci, nebo třeba i samizdaty. Každá taková kniha je zároveň kus vzpomínek. Někdo sbírá motýly, někdo známky a jiní třeba knihy. Nemyslím si, že by brzy hrozil konec tištěných knih.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Před cca 13 lety jsem se definitivně zbavil kazet ( video i Audio ) a jejich přehrávačů. Před cca 5 lety jsem dal sbohem CD/DVD/BlueRay nosičům a přehrávač BlueRay ponechal jenom proto že má lepší možnosti přehrávání obsahu z domácího uložiště. Zároveň s tím jsem zahodil i kabeláž a propojil vše pomocí HDMI kabelu. Už 5 let mám pouze ovladač k TV s několika tlačítky a vše ovládám právě přes HDMI rozhraní. Až letos mne naštaval herní konzole Nintendo Wii U, která neumí přes HDMI poslouchat a vydávat povely, což je trochu krok zpátky, ale co se dá dělat.

Neuvěřitelně mne štve pomalost distributorů př přechodu na digitální distribuci, doslova nás pokrokovější uživatele, kteří už nechtějí mít byt zaneřáděná spoustou DVD a když si vybíráme film tak postávat u stojanů. Prostě na domácím NAS pomocí MP4 Tagů mám možnost vybírat podle žánrů, autorů, roků a dalších kritérií a pak už jen zvolím film nebo album a je to. Snadné rychlé a vse v jediné malé krabičce na pevném disku a přes jediný kabel do přehrávěče a opět jediným kabelem do TV a dekodéru zvuku.

Když si vzpomenu na tu změť kabelů dříve :-D

To stejné se týká el. knih. Na co má sakra před cestou kamkoli přemýšlet na co budu mít třeba za tři dny náladu? Ne vezmu sebou čtečku/tablet a prostě až na místě podle nálady si vyberu co si přečtu. To sem sakra jediný kdo tohle ocení? Co na tom šustění papíru a váze zavazadel všichni mají?
Když se dotazuju na el. verzi té či oné knihy, většinou dostanu vyhýbavou odpověď ve stylu licenčních potíží. Zajímavé je, že to obvykle říkají vydavatelé i autoři, takže se jen vymlouvají jeden na druhého.

Přitom co lesů se zničí kvůli papírovým knihám, kolik nafty se spálí při jejich distribuci.

Už někdy někdo spočítal, kolik leteckého paliva se zbytečně spotřebuje kvůli tomu, že si lidé sebou na dovolenou tahají papírové knihy namísto dat ve čtečce/tabletu? Možná by to byl zajímavý ekologický aspekt, který lidi přesvědčí?

Ostatně i ta distribuce fyzických nosičů stojí nemalé zdroje.

Nahlásit

-
-1
+

Mezi lety 2000-2010 jsem si udělal menší sbírku svých oblíbených filmů z 60.- 90tých let na DVD. Většinou jsem je nakupoval v zahraničí v různých slevách, akcích 3 za 2 a podobně. Loni jsem upgradoval i televizi na velkou úhlopříčku a vyzkoušel Bluray. U mě byl závěr takový, že nemá cenu upgradovat z DVD a obnovovat sbírku. Bluray technologii vynechám a počkám si na digitální distribuci neomezené knihovny za paušál.

Nezapomeňte, že spousta lidí sleduje i na velkoplošné obrazovce DVB-T a nebo kabel bez HD kanálů a pro ty je kvalita DVD vůči tomuto standardu dostatečná. Fajnšmekři jsou samozřejmě něco jiného.

A k tomu rozlišení. Je zajímavé, jak se výrobci letos snaží protlačit 4K obrazovky za nehorázné ceny, když vlastně není žádný rozumný obsah v tomto rozlišení. Bluray zůstane na 1080p a Netflix jede většinou na 720p v budoucnu to třeba dá i na 1080p ale rozhodně ne 4K streaming. Ale když půjdete do obchodu, budou vám tvrdit, že Full HD rozlišení je passé a 4K je budoucnost. Umře to stejně, jako umřely 3D brýle a výrobci vymyslí zase jinou zbytečnost.

Nahlásit

-
0
+

DVD v roce 2025 nebo dokonce 2050? Haha. Někdo usnul na vavřínech.

Nahlásit

-
0
+