Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Žádný oběd není zadarmo. Zvlášť když se musí vypisovat alergeny

Arsen Lazarevič, Jakub Skala | 17. 12. 2014 | Celkem 2 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 2 komentáře v diskuzi.

Petr Kudrhalt | 26. 12. 2014 10:12

hlavně, že se musí uvádět alergeny... a pak si někde koupíte sušenky a na nich máte napsáno jen: "vyrobeno v Polsku pro Kaufland"
tj. další extrém...

Nahlásit

0
+
-

Michal Weinfurtner | 17. 12. 2014 08:37

Znovu k tomuto tématu zopakuji:

1) Jurečka jasně veřejně deklaroval, že regulace si vyžádala nové úředníky, kteří budou kontrolovat její dodržování.

2) Každý restauratér, který u každého jídla neuvede seznam všech alergenů, které má v kuchyni je jednou nohou v průšvihu, protože jak se píše i zde, kontaminaci potravin alergeny zpracovávanými na jednom místě se tak snadno zabránit nedá. A to ani v prostředí průmyslově zpracovávaných potravin velkovýrobců, kteří mají mnohem větší invetsiční prostředky na zajištění takových požadavků. Proto např. na chili papričkách v olivovém oleji čteme, že mohou obsahovat stopové množství mořských plodů a ořechů, přestože ve složení ořechy ani mořské plody nejsou. Zkrátka výrobce zpracovává v závodě nejen chili papričky ale také mořské plody a ořechy a tímto si prostě jistí záda, takže alergici stejně nemohou takové výrobky kupovat, i když mají informace o složení.

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK