Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Referendum: Zachraňte švýcarské zlato!

Jan Traxler | 18. 11. 2014 | Celkem 1 komentář v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 1 komentář v diskuzi.

Jiří Suchý | 19. 11. 2014 23:10

Nejsem ekonom, proto prosím o vysvětlení. Chápu to dobře, že hodnotu dnešní měně dává vládní nařízení právě tuto a ne jinou měnu používat a potom poptávka a nabídka? Jaký vliv na hodnotu měny má potom množství a složení rezerv CB?

Jaký význam má volný trh "nevolných" měn? Kdybych byl Švýcar, asi bych nechtěl doplácet na to, že moje vláda neseká dluhy a tak občané zemí, jejichž vláda dluhy seká, nakupují "moji" švýcarskou měnu, aby uchovali svůj majetek. Ať raději tlačí na svoji vládu, aby dluhy nesekala. Co by se stalo, kdyby nákup měny byl spojený s povinností tuto měnu ve stanoveném časovém horizontu vyměnit za zboží dané země nebo musel být použit na investice v dané zemi? Nadávalo by to větší smysl? Neodrážel by potom kurz měny lépe to, jak si měny stojí? Nebyla by ta měna potom stabilnější?

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK