Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Tomáš Prouza: Čekal jsem stohy analýz s tvrdými čísly. Nebylo tu nic

5. 7. 2014
 11 693
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Alfred Ernst Rosenberg, šéf-ideológ NSDAP, popraven v rámci norimberských procesů 16.10.1946.
Vlastní obhajoba: "Absolutně nesouhlasím s tvrzeními, která jsou mi zde přičítána za vinu. Každá debata by měla stát na dobré analýze. Úspěšnost námi zvoleného řešení lze snadno prokázat. Máme na to stohy analýz s tvrdými čísly. Žádné jiné soukromé ani státní společnosti se nepodařilo zajistit produktivitu práce v přepočtu na náklady na pracovníka vyšší, než u našich pracovních a koncentračních táborů. Povinným náborem a efektivním využíváním plynových komor se nám také podařilo minimalizovat náklady na fluktuaci pracovníků.
Musíme se dívat na okolnosti, ne jen kritizovat, a jak jsem řekl, emocionálně hanobit všechno, co se naopak díky práci dokázalo a co přes vlnu kritiky není vidět.
Bylo vyprodukováno obrovské množství zboží a služeb. A jejich účinné využití lze doložit tím, že jsme mocenský ovládli skoro celý svět.
Musíme víc mluvit o přínosech. Když se zeptáte podniků a zástupců našeho průmyslu, tak vám všichni řeknou, že to takto chtěli.
Snížil se také počet operačních programů, nejsou už jednotlivé regionální operační programy, ale pouze jeden velký integrovaný s názvem Konečné řešení židovské otázky. Takovou centralizaci řízení táborů jsme obět ušetřili obrovské prostředky.
Každá debata by měla stát na dobré analýze a úlohou naší administrativy je pouze politikům připravit co nejlepší podklady pro jejich rozhodnutí. Citím se tedy neviden v celém rozsahu obžaloby."

A já si říkám, za co ho to vlasně tedy vůbec odsoudili...???

(jakákoliv podobnost s realitou čistě náhodná)

Nahlásit

-
0
+

Typický produkt systému, typický představitel režimu. Krásně bez masky.

Ilustrace toho, s čím principiálně nesouhlasím, esence toho, co je potřeba zrušit, rozpustit, demaskovat.

Mohli bychom vytáhnout nějakého aktivního a nadšeného svazáka z před 30ti let a hrát hru "najdi 5 rozdílů" (marně).

Každý by si ten rozhovor měl přečíst a zamyslet se, čemu to vlastně čelíme.
Každý by měl nechat své svědomí zhodnotit, zda něco takového chceme tolerovat, financovat a tomu se podřizovat.

A teď si vemte, že tato sorta lidí ještě chce zavádět vojenské odvody a potencionálně nás a naše syny nutit jejich režim, jejich koryta, jejich majetky a je osobně chránit.

Nahlásit

-
0
+

Je obtížné představit si větší aroganci.

Spočítáme, co je pro nás výhodné a rozhodneme. Lidi, na jejichž životy to bude mít dopady, do toho nemají co kecat. Jde přece o čísla a analýzy, kterým rozumíme jen my.

Přesně tohle mi řekl při veřejné diskuzi v roce 1988 jeden komunistický funkcionář. Vítejte v minulosti!

Nahlásit

-
0
+

Panenko Skákavá! Ta hrůza z minula nestačila a má ještě pokračování!?

Nahlásit

-
0
+