Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Diskuze: Dělník bulváru Novotný předvádí společenskou normu, ne deviaci

Přihlášení do diskuze

Možná se to právě stalo...

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Psychopatům bez svědomí to dlouho vychází. Tím, že nemají skurpule. Horší bude až se kvůli němu nějaká "celebrita" opravdu oběsí. A pak si ho někdo podá.

Nahlásit

0
+
-

Zajímavé. Zajímavý fenomén je ten Novotný. Některé diskutující natolik oslnila jeho osobnost, že jim zcela unikl fakt, že čtou recenzi na film „Dělníci Bulváru“ a nikoli recenzi na Petra Novotného.

Nahlásit

0
+
-

Dobrý postřeh, i když teda v podstatě obšlehnutý z A2larmu http://a2larm.cz/2014/04/delnici-bulvaru-a-revoluce/

Nahlásit

0
+
-

Dobrý postřeh,

i když teda v podstatě obstřelený z A2larmu. http://a2larm.cz/2014/04/delnici-bulvaru-a-revoluce/

Nahlásit

0
+
-

Že Novotný pohrdá svými zaměstnavateli? No a co, dělají to i ostatní.
Že je Novotný vychcánek, kterýmu stačí sžít se s neřestmi ostatních a profitovat na nich? No a co, není sám.
Že je to nezodpovědnej fracek bez špetky morální poctivosti? No a co, takových je!

Sorry, ale tyhle argumenty mi přijdou nechutný stejně jako sám Novotný. Obhajovat ho proto, že v tomto národě není hajzlem sám, či snad proto, že to přiznává a ještě se tím chlubí? Má ho to snad toho hajzlovství zbavit? Pasování Novotnýho do role společenské normy je pak už totálně postavené na hlavu, i kdyby to Kašpárek myslel ve významu obvyklosti. Ne, není to obvyklé a hlavně by to nemělo být obvyklé. A žádoucí už tuplem ne.

A ještě jedna poznámka:
"Že Novotného práce spočívá v ničení lidských životů, jak ho obžalovává jeho vlastní sestra a jak vlastně tvrdí i on sám? Ale prosímvás. ... Zničené životy nevidím."
Že Novotný žádný život nezničil neznamená, že je neničí.

Nahlásit

0
+
-

Ano, tahle stránka věci mne nad Dělníky bulváru a Pavlem Novotným napadla taky. Spousta, možná většina, lidí dělá práci, kterou ani moc dělat nechtějí a ke které lze mít mnoho výhrad, včetně těch etických. Novotný to dělá rád a navíc je vesměs placený lépe, než ta ostatní většina (tedy u nás). Je tedy otázka, co mu lze až tak vyčítat. Je snad bulvární novinařina profesí se zvláštní odpovědností oproti jiným profesím?

Nahlásit

0
+
-