Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Je libo plyn od Gazpromu, nebo z břidlic?

Pavel Jégl | 7. 4. 2014 | Celkem 1 komentář v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 1 komentář v diskuzi.

Jiří Suchý | 8. 4. 2014 15:13

Bu bu bu :) stejně jako je Evropa závislá na Rusku, je úplně stejně Rusko závislé na Evropě (zatím) a Rusové potřebují naše eura a dolary ( teda vlastně už nechtějí překotně natištěné evropské a americké papírky, na kterých ještě neuschnula barva, ale chtějí platit ve zlatě, ajajaj) Evropa je na ruských surovinách závislá už opravdu dlouho a kolikrát za tu dobu s tím byl opravdový problém a kolikrát v moderních dějinách? ( nepočítám problémy s pijavicemi, přes jejichž území vede trubka) Samozřejmě souhlasím s tím, že čím více dodavatelů, tím lépe, větší konkurence je pro normálního člověka vždy dobrá zpráva. Jen aby jsme zase nemuseli kupovat drahý plyn z USA jenom z principu. Biosložku do paliv také mícháme pro záchranu planety, dnes už víme, že to ničemu nepomáhá, ale mícháme dál (a platíme Burešovi kapesné)
Navíc, jak to tak vypadá, dochází při frakování ke znečištění spodních vod tak jako tak, ani nemusí dojít k havárii a lidem se to pochopitelně nelíbí. Těžaři čelí stále rostoucímu odporu lidí. Navíc se občas otřese země. Proč by s tím potom člověk měl souhlasit, někdo znečistí spodní vodu, možná se někde propadne země, ten někdo sbalí zisk za surovinu, zmizí a vám zbude znehodnocený majetek. No ale na Ukrajině by to možná šlo, tam je břidlic sousta a když někdo pípne...

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK