Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Sociálně vyloučení. Jak dostat lidi z bodu nula nebo minus deset „do normálu“

Petra Dlouhá | 1. 2. 2014 | Celkem 2 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 2 komentáře v diskuzi.

Jaroslav Krátký | 2. 2. 2014 18:21

Skvělá zpráva - už se nebudeme dlouho trápit.
Zdá se, že zafunguje nechtěný efekt z Brusele, týkající se volného pohybu kohokoli kamkoli. Vzhledem k tomu, že Anglie, Německo, Francie mají násobně vyšší minimální mzdu a hlavně různé sociální podpory než my, ale především než Rumunsko, začínají pociťovat nepříjemný tlak imigrace. A vypadá to, že si s problémem poradí i za nás, ačkoli zatím pro nás měli jen "hraběcí rady" a kritiku, jak jsme neschopní si s tím poradit.

Nahlásit

0
+
-

František Cecvárek | 1. 2. 2014 10:17

Docela mne pobavilo, že hledají alternativu za dotace na pracovní místa a našli ji v "sociálně odpovědných veřejných zakázkách", což samozřejmě dotaci na pracovní místo obsahuje, takže je to pouze dotace na pracovní místa v bledě modrém.

Ať neziskovky pomáhají nezaměstnaným se získáním pracovních návyků atd., ale cestou k jejich většímu zaměstnávání je odstranění pasti chudoby v sociálním systému a zásadní deregulace pracovně právních vztahů.

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK