Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Finmag v novém: Co všechno jsme si pro vás připravili?

30. 10. 2013
21 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Hotovo, je jich tam nyní šest. Stačí? Můžeme ještě mírně přidat...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zapravujeme. Díky za podnět, Petře.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vojto, ohledně hledání, stačí stiknout tlačítko "LUPA" a můžete hledat do alelůja. Na to jsme mysleli.

Další věc, jež bych velmi ocenil by byla androiďácká aplikace, podobná tomu, co má třeba The Economist, kde bych si mohl do svého zařízení jednoduše stahovat buď nejnovější nebo ještě lépe své oblíbené články, abych je měl po ruce a nemusel je složitě hledat, když pak o nich s kamarády diskutujeme.

- Popravdě mi přijde zbytečné, investovat do speciální apky, když máme takhle pěkný funkční responsivní design. Já k tomu, abych si uložil, co si chci přečíst později, používám na iphone funkci "seznam četby". Nemá něco podobného také Android?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dobrý den
často si Finmag čtu v mobilu (operační systém Android), když cestuji hromadnou dopravou, a v mobilní verzi velmi postrádám okénko hledat - když si chci znovu přečíst oblíbený článek, musím se k němu složitě proklikávat. Toto by mi velmi usnadnilo orientaci.
Další věc, jež bych velmi ocenil by byla androiďácká aplikace, podobná tomu, co má třeba The Economist, kde bych si mohl do svého zařízení jednoduše stahovat buď nejnovější nebo ještě lépe své oblíbené články, abych je měl po ruce a nemusel je složitě hledat, když pak o nich s kamarády diskutujeme.
Díky moc

Nahlásit

-
0
+

Hotovo. RSS už odkazuje do příslušných mezí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Také jsem si říkal, že by to už bylo na úkor čitelnosti černého textu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Beru zpět svůj návrh na ztmavení pozadí a rámečků u komentářů. Právě jsem vyměnil grafickou kartu a najednou to vypadá pěkně.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Michale, posuvník necháme pořád mi to přijde lepší, než klasické zpět, úplně zpět, dopředu, úplně dopředu. Počet komentářů vpravo jsme zvýšili na šest a podíváme se také na tu možnost formátovat text. Obrázky ale opravdu ne, facepalm battles ať probíhají jinde :). Každopádně díky moc za zpětnou vazbu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Petře, běžíme na interním redakčním systému, na kterém běží Peníze.cz. Jmenuje se Mojito. Pokud byste měl jakékoliv další dotazy, neváhejte a ptejte se.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Upravíme, zprovozníme. Díky za tip!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Petře, díky za zpětnou vazbu. Na tom oddělení článku a dalšího obsahu ještě zapracujeme. Dobrý tip. Vytažení nejkomentářů bych ale ještě chvili nechal, věřím, že se diskuse rozjede, a pak to svůj smysl mít bude.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Děkuji za zprovoznění RSS pro komentáře, ale přece jen bych k nim měl ještě jeden dotaz - nebylo by možné opět (tak jako to bylo u starého systému) při rozkliknutí odkazu z RSS dostat se přímo na citovaný komentář, a ne (jak je to teď) na začátek stránky?

Nahlásit

-
0
+

Řádkový seznam článků mi vyhovoval víc - byl pro mě přehlednější.

Nahlásit

-
0
+

Děláte si z toho srandu, ale bacha aby na ten ComicSans nevytvořila Evropská komise nějaký antidiskriminační zákon.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jiné písmo není potřeba - stačí si nastavit přímo v browseru ComicSans MS a vypnout web-specific settings a všechny weby vypadají BÁJEČNĚ!
http://hipsterhitler.com/comics/typewriter/

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A "reagující komentáře" by mohly mít tmavší pozadí. Také by se mi zrovna hodilo, kdyby bylo možné komentáře upravovat. :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A kdybych si chtěl hodně vymýšlet, tak bych ještě zvětšil mezery mezi jednotlivými sekcemi, aby to bylo takové vzdušnější a tím i přehlednější. Např. mezi článkem a panelem na boku bych přidal min. tak 1.2em. Mezi jednotlivými odkazy na články by mohla být mezera o 1em větší. Jednotlivé sekce v panelu by mohly mít tak o 0.5em větší rozestup. Možná bych zvážil i použití jiného písma než Arial, jiné (netextové) zvýraznění nových příspěvků v diskuzi nebo třeba zvýraznění rámečků kolem komentářů (popř. jinou formu oddělení). :D

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Celkový design je sice svěží, ale nejsem si jistý, že přehlednější.
VELMI, VELMI postrádám možnost podívat se na poslední příspěvky napříč všemi članky. V minulé verzi takto šlo vidět aspoň cca 20 posledních (byla na to samostatná stránka. A možnost samostatného pohledu napříč diskusemi je zajímavá zvláště pro lidi, kteří nemohou být každodenní čtenáři.
V nové verzi je možný jen náhled vpravo dole na poslední 3 příspěvky.
Ideálně by tato volba mohla být např. po kliknutí na červenobílý nadpis DISKUSE na stránce (zatím nejde o funkční odkaz), kde by se objevila stránka, která by nabídla možnost vidět příspěvky za poslední období (ideálně např. od poslední návštěvy) přes všechny články? (a komplet příspěvky, ne jen první věta...)

Nahlásit

-
0
+

Co se mi libi:
- moderni design
- signalizace prectenych/neprectenych komentaru

Co je slabsi:
- chybi vizualni oddeleni clanku a dalsiho obsahu (souvisejici clanky, diskuze), takze se na strance hur orientuje
- vytazeni nejlepsiho a obzvlast nejhorsiho komentare nad diskuzi je zbytecne.

Nahlásit

-
0
+

Pro zajímavost: jaký používáte redakční systém ? Tedy pro web...

Nahlásit

-
0
+

Celkově je to pěkné, jenom mi přijde nesmyslný ten posuvník stránek (na hlavní stránce). Měří 300px a stránek je tam teď 298, takže mám jenom 1px na to, abych se posunul na stránku, kterou chci, což je dost nepraktické (myší nerealizovatelné). Sice se můžu rychle dostat na stránku třeba sto, jenže co já vím, co je na stránce sto... To je mi docela k ničemu. Navíc za 2-3 týdny tam bude stránek 301, takže se pomocí toho posuvníku nedostanu na jednu stránku. Kdyby ten posuvník sloužil třeba k výběru roku nebo měsíce, tak by to bylo určitě smysluplnější.

Také nebylo předtím špatné, že komentáře byly zabalovací. U delších diskuzí alespoň člověk nemusel scrollovat půl hodiny. A kdyby šly komentáře stylovat (tučné písmo, kurzíva), tak by to také nevadilo a kdyby tam šly dávat i obrázky, aby mohl někdo svá tvrzení podpořit třeba grafem... (Ikdyž to zase hrozí, že bude diskuze plná obrázků typu double facepalm.) Moc se mi také nelíbí, že se na boku zobrazují jen poslední tři komentáře...

Nahlásit

-
0
+