Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Dva muži, co se nemusí, a Nobelova cena

Lukáš Kovanda | 16. 10. 2013 | Celkem 3 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Všechny 3 komentáře v diskuzi.

Ján Zavacký | 16. 10. 2013 16:08

p.s.
Pán Kovanda odvádza geniálnu prácu. Škoda, že nás, čitateľov, je žalostne málo.

Nahlásit

0
+
-

Ján Zavacký | 16. 10. 2013 16:05

Už dlhšie premýšľam nad zmysluplnosťou tzv.Nobelovej ceny ect. Čo by na ňu povedal sám A.Nobel ??? Som sám s takýmito pochybnosťami ??? Nie je tým ľuďom hanba to prijať, príp. nevrátiť, keď im napr. skrachuje fond, de facto odmenený tzv. nobelovkou ???

Nahlásit

0
+
-

Petr Toman | 16. 10. 2013 14:36

"Fama (...) přišel s tezí, že ceny aktiv na finančních trzích vždy, v jakémkoli okamžiku, zrcadlí veškeré do té doby dostupné informace o daném aktivu, a nelze tudíž systematicky přechytračovat trh identifikací jeho neefektivit"

Je úsměvné, že Nobelovu cenu za ekonomii může dostat zastánce teorie, kterou praxe denodenně vyvrací. Když někdo "zapomene" do ekonomických vzorečků začlenit lidské chování a místo ní používá nerealistické předpoklady, není divu, že je s každou bublinou na trhu překvapen.

Mimochodem, s Robertem Shillerem v únoru začíná online kurz: https://www.coursera.org/course/financialmarkets

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK