Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Proč číst návod na sebevraždu?

25. 11. 2010
18 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Ja to myslel tak, ze neumirali primo v bitvach.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ale oni samozřejmě umírali. V Japonsku, stejně jako všude jinde, bylo plenění vesnic (pokud možno nepřátelských) běžnou součástí válečných tažení. Jen si vemte, jak vypadala 30. válka v Evropě - v armádách bojovali profesionálové a přitom se počet obyvatel českých zemí snížil o 30-80% (přesně se to neví).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Aha. No predpokladam, ze predtim se jich nekolik male mezi samuraje dostalo, ale tezko jich bylo vetsi mnozstvi. A to ze pote neumirali ve valkach bych videl jako plus.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ani moc ne. Smyslem toho opatření bylo dostat rolníky do bezvýhradně podřízeného postavení a znemožnit jim postup mezi samuraje. Součástí celé akce bylo také odzbrojení rolnictva.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No ja to myslel obecne v lidske spolecnosti, na finmagu tento pocit nemam. Tech 3000 lidi je v pohode, srovnejte uroven napr. s novinky.cz. S rozsirovanim poctu ctenaru i tento web dopadne stejne. Pak budu patrne litovat, ze jsem sem kdy psal svoje jmeno a ted je nemuzu vymazat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A od toho je tu moderátor diskuse, aby podobné invektivy filtroval a udržoval vše v hranicích bazální slušnosti. Jinak Finmag nyní čte pravidelně více než tři tisíce lidí denně. Bohužel ale máte pravdu, že čím více se nás sem vrací, tím více "odpadu" musím v diskusi odmítat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Osobne to nepovazuju vubec za dobry zvyk. Cokoliv kdy clovek rekne, udela nebo napise, muze byt pouzito proti nemu. Zvlaste pokud ma clovek jine nazory nez vetsina, byva tou vetsinou tlacen k "polepseni" ;nebo likvidaci.Ale vzhledem k tomu, ze tento web neni masove navstevovany a zdejsi diskuze ma narozdil od jinych vysokou uroven, jsem ochoten to akceptovat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Neznam Japonskou historii tak dobre, ale v tom pripade na tom od 16. stoleti byli japonsti rolnici lepe nez evropsti.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Použití vymyšleného jména mi připadne jako podvod, použití přezdívky nikoliv.Ne každému je příjemné, když jeho potenciální zaměstnavatel zjistí jednoduchým dotazem do vyhledávače nejen jeho profesionální znalosti, ale i politické názory, finanční situaci, seznam přátel a sexuální zvyklosti.A pokud na Finmag někdo napíše, že nakoupil stovku uncí zlata, nebo že na zahradě právě zakopal masterbox plný stříbrných mincí, byl by blázen, kdyby používal skutečné jméno. Viz http://pleaserobme.com/Své celé jméno používám pouze ve své profesi, podobně jako vy ve své.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Přesně tak. Své alter ego si sice může vymyslet každý, proč by si ho ale vymýšlel, když přijde na Finmag diskutovat, bavit se různých pohledech na svět a ekonomiku? Pochopil bych to, kdyby sem přišel nadávat, škodit, nebo urážet ostatní... Takové lidi tady ale stejně nechceme :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Myslím, že se mýlíte. Používání celých jmen je dobrý, hygienický návyk. Samozřejmě -- pokud někdo bude chtít prudit, snadno tuhle překážku překoná. Pokud někdo bude chtít používat jméno falešné, nic mu nakonec nezabrání. Ale velkou část agresivních prasat to prostě efektivně odrazuje.Zámek na bicyklu ve skutečnosti také nebývá velký problém překonat. A přece snižuje riziko krádeže troufnu si říct o desítky procent, i malá překážka už dokáže odradit.Jak je to s diskuzí na novinky.cz, to nevím, ale myslím, že je to "o jinom".

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vím, že nejsem z těch co se mohou vyjadřovat k opravdu odborným článkům a komentářům. Jimi se rád poučím. Většinou se snažím o příspěvek k tématům spíše všeobecným, tam si myslím, že mohu něco nabídnout. Kdyby se však mělo diskutovat pod celými jmény, tak to nic neřeší a je to jen o několik úderů více na klávesnici. E-mailová adresa nemusí být na jméno a jméno se dá celé vymyslet. Na Novinkách.cz to řešily rozesíláním dopisů s přihlašovací heslem na skutečnou adresu diskutujícího a je všeobecně známo, že úrovni diskuze to vůbec neprospělo. Vše se dá opakovat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Už když jsem do Finmagu nastoupil, byla tahle praxe zavedená Honzou Majerem hodně porušovaná, proto jsem se rozhodl diskutující, zvláště ty publikující pravidelně kvalitní komentáře, zbytečně neperzekuovat. Brzy se to ale změní. Ještě cca dva týdny to nutné nebude. Pak ale spouštíme kompletně nový web, kde bude možné komentovat jen pod přihlášením a jen při uvedení celého jména. Ostatní komentáře autorizovány nebudou.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Napamatuji si, ze by nekdy bylo nutne v teto diskuzi uzivat cele jmeno. Po celou dobu FinMagu tady pusobim jako Adam, aspon jestli me pamet neklame.. je nutne pouzivat funkcni e-mailovou adresu a asi na meneni jmena s jednou adresou by redakce nekoukala rada.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

V Japonsku rolníci běžně chodili do válek jako samurajové a zase se vraceli k zemědělství. Striktní oddělení vesničanů a samurajů provedl až v 16. století Hidejoši Tojotomi.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ale zase lepsi byt rolnik v Japonsku nez v te dobe v Evrope. Tak totiz feudal nahnal kmany do valky a sam cekal na vysledek. V Japonsku pry prosti lide akorat prihlizeli souboji samuraju a sami se boje neucastnili. Cili at se porvou ti, co o to maji zajem a rolnikovi je jedno, pro koho okopava turin.Redakci: V diskuzich uz neni nutne pouzivat cela jmena?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

proc bysme meli prijimat jako neodvratitelne ze si par spekulantu hraje se svetem aby byli jeste bohatsi?

Nahlásit

-
0
+

Nechtěl bych žít v Japonsku době samurajů jako prostý rolník. Vím, že si mě jako toho rozhazovačného, co stále špatně živí svého pána, cení méně než zvířete, kterého používám na poli. Z lenosti a neochoty pro svého pána zemřít jsem se naučil bojovat beze zbraně a někdy v úkrytu jsem ho i porazil. A tak jsem dal světu základy bojovému umění karate.

Nahlásit

-
0
+