Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Nastává revoluce digitálních měn? Rozhovor s Georgem Selginem

Lukáš Kovanda | 2. 9. 2013 | Celkem 4 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Všechny 4 komentáře v diskuzi.

Karel Minx | 3. 9. 2013 12:36

Hezký den, díky za inspirativní a překvapivý rozhovor. Bitcoin beru jako sen Rakouské školy, konečně příležitost k tomu, aby si konkurovaly jednotlivé (digitální) měny a produkce peněz přešla do rukou trhu.

V Čechách zatím není tento fenomén příliš rozšířen. Proto jsme spustili online portál o Bitcoin, naleznete na něm peněženku, bitcoin burzu ale i platební bránu pro akceptaci BTC v eshopu či na webu.

https://bitcash.c z/market

Mějtese,
carlos

Nahlásit

0
+
-

Jan Altman | 4. 9. 2013 13:36 | reakce na Karel Minx - 3. 9. 2013 12:36

Snem rakouské školy není tak úplně ta digitální měna, jako spíše pouze ta svoboda a konkurence v oblasti emise peněz a hlavně zrušení monopolistických výsad oficiální měny (zákon o legálním platidle).

Stejně tak by snem rakouské školy bylo, kdyby se stát vzdal snah vybírat pokutu/výpalné 21% za to, když si někdo chce své papírové koruny vyměnit za stříbrňáky.
Snové by i bylo, kdyby stát nechtěl danit (nominální!) zisk z toho, že koupím zlaťák a za půl roku ho třeba prodám za vyšší cenu (měřenou pofiderním oficiálním benchmarkem jménem CZK, podléhajícím neustélé manipulaci ze strany ČNB).

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Alfréd Šmrochtlavý | 2. 9. 2013 17:33

obmedzenost bitcoinu vobec nieje problemom pretoze pokial je dopyt tak mozu vznikat dalsie alternativne meny az kym sa trh nenasyti - samozrejme s pribudajucim mnozstvom alternativnych mien budu tie dalsie stale menej vzacne a menej vzacne a tie posledne uz budu balancovat na akejsi spekulativnej hrane ale s tym sa asi neda v komercnom prostredi nic robit

Nahlásit

0
+
-

Jan Altman | 2. 9. 2013 11:30

Co se týče posledních dvou otázek, tak je hlavně třeba se ptát, zda by krize bez centrálních bank vůbec vznikla.

Je irelevantní diskutovat o tom, zda a jak moc dobře CB s krizí bojovaly, pokud jsou jejich hlavní příčinou!

Tedy pokud je příčinou krize to, jak (expanzí) tyto banky řešily ty krize předchozí (dotcom bubble, atd...). Které také způsobily manipulacemi s úrokovými měrami.

Jak je možné, že v USA měla hypotéku na barák i ta poslední socka? Nebylo to díky uměle sníženým úrokovým měrám, umělě vyvolanému dojmu o stále rostoucích cenách nemovitostí (způsobeném monetární expanzí), uměle sníženými úvěrovými nároky (když vám do banky denně přijede kamion s čerstvě natištěnými USD a všem bonitním už jste půjčil, tak holt musíte začít půjčovat i těm méně bonitním).

Ostatně kdo založil Fannie a Freddie?! Ten zlý neregulovaný trh to rozhodně nebyl!

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK