Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Kéž by z ODS po šíbrech odešla i strašidla

30. 8. 2013
13 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejméně oblíbený příspěvek

No ano, souhlasím, že ODS by si zasloužila druhou šanci. Byla postavena na dobrých a poctivých základech. Že stáhla k sobě různé "šíbry" je vcelku přirozené, tak by jí nějaká očista v opozici rozhodně neuškodila. Horší je její ideové vyprázdnění, které se projevovalo třeba právě tím, že voliče později místo aby získávala pro pravicové principy spíše strašila levicovou hrozbou.
Nesouhlasím ale s některými dílčími argumenty. ODS má se deklaruje jako strana konzervativní. Nevyčítal bych jí, že vcelku rozumně udržovala rozumný a vyvážený postoj v otázce sudetských Němců (připuštění určitého bezpráví avšak vnímání problematiky v historickém kontextu) v době, kdy za pochvalu v zahraničním tisku nebo nějaký metál se poslušně až mechanicky otáčely dějiny podle představ nových spojenců.
Taktéž nesouhlasím,že bych se měl stydět nebo dokonce obávat považovat homosexualitu za něco ne zcela přirozeného a normálního (nemyslím nějaké odsuzování nebo dehonestování ale propagaci jako běžného životního stylu, který je pomalu škoda nevyzkoušet).
No a taky se mi nelíbí laciné invektivy vůči dvěma největším žijícím osobnostem české politiky (osobně se mi Zemanovy názory a jeho styl sice také nelíbí, ale to nic nemění na skutečnosti, že jeho a Klausův rozměr přesahuje zbytek politické scény).
Ale s podstatou článku vlastně souhlasím.

Nahlásit
-
-1
+

Diskuze

Kéž byste měl pravdu ....

Obávám se, že opět zvítězí pohodlnost a nezájem chatařů a chalupářů, sliby slibovačů pečených holubů, strašení před modrým (rudým, hnědým, zeleným ....) nebezpečím a naivita těch, kteří stále věří profláknutým matadorům, že tentokráte již určitě splní, co slibují a že tentokráte již krást, podvádět a tunelovat skutečně nebudou ......

Stále se máme moc dobře na to,a by šlo do tuhého.

Nahlásit

-
0
+

Já si naopak myslím, že "lekce Zeman" zajistí mnohem zodpovědnější přístup voličů...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ačkoliv Zemana rad nemam, prijde mi nechutne spojovat slovo nadej s jeho zdravotnim stavem. Ostatne prezidentske volby ukazaly, ze na hrade tezko bude sedet nekdo rozumny.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Je to pochopitelně možné.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tipuju, že Michal počítal, že Zeman má už něco odkrouceno (odřáděno) a skutečně chtěl napsat 4. Bohužel dnes je obrovský rozdíl, jestli 4 nebo 4.5, protože to znamená, že bude volit premiéra i po dalších řádných parlamentních volbách.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

houbeles, prostě máme v redakci ten nedobrý zvyk všecko po svých autorech číst a v rámci možností vychytat všecky drobné nedostatky, které jejich unaveným očím utečou. v tomhle případě to nevyšlo.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A já jsem si říkal, jak to Kašpárek všechno stíhá - a ejhle, on aucórsuje!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

..."Ke všemu máš pořádný otcovský komplex: táta na tebe sice už dávno kašle a tahá se po Praze s Bobošíkovou, ale ty se pořád ponižuješ veřejným vyznáváním lásky"...Bavím se :-).

Kontroverzní Miroslav Macek kdysi prohlásil: Politické straně nic neprospěje více, než když pár let stráví v opozici.

Nahlásit

-
0
+

No ano, souhlasím, že ODS by si zasloužila druhou šanci. Byla postavena na dobrých a poctivých základech. Že stáhla k sobě různé "šíbry" je vcelku přirozené, tak by jí nějaká očista v opozici rozhodně neuškodila. Horší je její ideové vyprázdnění, které se projevovalo třeba právě tím, že voliče později místo aby získávala pro pravicové principy spíše strašila levicovou hrozbou.
Nesouhlasím ale s některými dílčími argumenty. ODS má se deklaruje jako strana konzervativní. Nevyčítal bych jí, že vcelku rozumně udržovala rozumný a vyvážený postoj v otázce sudetských Němců (připuštění určitého bezpráví avšak vnímání problematiky v historickém kontextu) v době, kdy za pochvalu v zahraničním tisku nebo nějaký metál se poslušně až mechanicky otáčely dějiny podle představ nových spojenců.
Taktéž nesouhlasím,že bych se měl stydět nebo dokonce obávat považovat homosexualitu za něco ne zcela přirozeného a normálního (nemyslím nějaké odsuzování nebo dehonestování ale propagaci jako běžného životního stylu, který je pomalu škoda nevyzkoušet).
No a taky se mi nelíbí laciné invektivy vůči dvěma největším žijícím osobnostem české politiky (osobně se mi Zemanovy názory a jeho styl sice také nelíbí, ale to nic nemění na skutečnosti, že jeho a Klausův rozměr přesahuje zbytek politické scény).
Ale s podstatou článku vlastně souhlasím.

Nahlásit

-
-1
+

Díky, těch pět let mi uteklo. Tak teď ještě aby rychle utekla.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

"Zvažte, zda nedat ODS šanci k obnově." - Já jim tu šanci rád dám a aby se na tu obnovu mohli řádně soustředit, tak je nebudu volit. Čím horší volební výsledek, tím větší šance na hlubokou sebereflexi.

Nahlásit

-
0
+

Jen maličkost - délka období prezidenta je pět let. To však tak plodnému autorovi jak je Michal Kašpárek promineme.
Osobně ji však naprosto lhostejné, zda se ODS opět vzchopí nebo ne. Jou hříchy, zda které se ukládá doživotní pokání.

Nahlásit

-
0
+

Celkově palec nahoru, jen nevím, čím ODS už od půlky devadesátých let podporuje sudetofobii a souboj s občanskou společností o kultivovanější část voličstva mi přijde samozřejmý, zejména pokud přihlédneme k diskurzu občanské společnosti, který je u nás nastavil už rok 1968.
A ještě jedna poznámka - naděje umírá poslední, takže ani Eman nemá ty 4 roky jisté. Zejména když nám v poslední době udělaly tolik radosti jeho lékařské zprávy.

Nahlásit

-
0
+