Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Diskuze: Petr Robejšek: Svoboda a rovnost už jsou passé

Přihlášení do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Proč nás zařadilo Rusko na seznam svých nepřátel

Bez ohledu na to,kdo je v současné době v Rusku u moci,jsme znevážili počet sovětských obětí za druhé světové války. To,že milióny matek přežily svoje děti,padlé ve druhé světové válce,není desinformace,ale skutečnost. Rychle jsme to zapomněli.

Nahlásit
+3
+
-

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Vladimír Dlouhý se podílel na zničení českého průmyslu

Cenné,byť v daném okamžiku,ale nikoli dlouhodobě labilní a dezorganisované trhy východního bloku pak přezíravě a s velkolepými gesty a ideologickou nadřazeností *odstřelil* tehdejší místopředseda federální vlády,Vladimír Dlouhý na zasedání *Rady vzájemné hospodářské pomoci* /RVHP/ v lednu 1990 v Sofii. Zahraniční konkurenci se tím značně ulevilo a okamžitě tyto trhy zahrnula zájmem a nabídkami. tam,kde jsme byli nebo chtěli být jsou například Francouzi,Američané a Belgičané. Rána,jež tím dostalo financování českého průmyslu byla poslední před jeho definitivní likvidací. Napsal o tom ve svém komentáři pan Bohumil Studýnka. Více odkazy: *Proč jsme se nestali druhým Švýcarskem* /Google/. K definitivnímu zrušení RVHP došlo 28.června 1991 v Budapešti. Další odkazy: *Petr Chvojka - RVHP* /Google/. Vy starší si vzpomenete,že pan Vladimír Dlouhý v letech 1992 - 1997 zastával post ministra průmyslu a obchoduza předsedy vlády,pana Václava Klause a v roce 2012 podal kandidaturu na presidenta.

Nahlásit
-17
+
-

Oprava chyby

Jan Skalický je bývalý vedoucí *Ředitelství vodních cest a nikoli silnic a dálnic,jak jsem nesprávně uvedl.

Nahlásit

0
+
-

Výkupní ceny zemního plynu a elektřiny pro Německo

Jan Skalický,poskytl rozhovor jako bývalý vedoucí Ředitelství silnic a dálnic poskytl rozhovor pro Parlamentní listy. Podmínky nejsou nastaveny spravedlivě.. Více odkazy: *Jak živíme Německo* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

0
+
-

Vladimír Štěpán energetický expert

Vyjádřil se k příčinám,kdo stojí v pozadí neúměrně vysoké ceny zemního plynu,elektrické energie. Více odkazy: *Vladimír Štěpán k věci 25.7. 2022* /Vyhledávač Google/, *Vladimír Štěpán - energetika* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

0
+
-

Doplnění

*Těžba plynu v Evropě,kdo jsou největší hráči* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

0
+
-

Největší zásoby zemního plynu na světě má Rusko!

Není tajemstvím,že by bez levných ruských dodávek zemního plynu do Německa byla německá ekonomika a tím i naše naprosto vyřízená! Proto jsem nikdy nesouhlasil s dodávkou zbraní na Ukrajinu a přitom chtít,aby nebyly omezeny dodávky této strategicky důležité suroviny. Tím,že jsme jako stát rozděleni od roku 1992,tím totálně oslabeni,tak velmi silně na německou ekonomiku,která využívá našeho oslabení,doplácíme!

Nahlásit

-1
+
-

Hořká všehochuť
*Reportéři ČT pořad* /Google/.

Nahlásit

0
+
-

Vlastimil Tlustý pro CNN Prima news

Více Vám to tomto bývalém politikovi prozradí Wikipedie. Dnes je v důchodu a nepůsobí na mě jako prospěchář. Další odkazy na webu: *Sledujte živě co Čech to politik s Vlastimilem Tlustým* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

0
+
-

Největší hrozba pro zánik lidské civilizace!!

Je to použití atomových a chemických zbraní! Internetové odkazy: Nagasaki ,Hirošima - následky* /Vyhledávač Google/, *Chemické zbraně ve Vietnamu - následky* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

-1
+
-

Jaký byl Karel Kryl

Sám jsem ho znal pouze prostřednictvím sdělovacích prostředků. Pochopil ho jako člověka,který žil velmi dlouho v emigraci. Základní prioritou pro něho byla osobní svoboda. Když se po převratu vrátil domů,nemohl se vyrovnat se skutečností,kam směřuje naše země. Protestoval proti rozdělení společného státu a skutečnosti,,že mladí ztratili životní perspektivu. Měl nesmírně rád studenty,pro které dělal vystoupení.Více odkazy: *Youtube vzpomínka na Karla Kryla* /Vyhledávač Google/, *Barrandov Tajemství Karel Kryl* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

0
+
-

Znovu je tu Aréna!

K zamyšlení pro politiky. Více už na webu: *Aréna Jaromíra Soukupa 30.5. 22 /Google/.

Nahlásit

-2
+
-

Jak to vidí odbory

Vícepresident Evropské federace odborových svazů,Bohumír Dufek byl hostem Interview ČT24. Nemluvil populisticky. Více odkazy: *Bohumír Dufek byl hostem Interview ČT24* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

0
+
-

Prima news k současnosti

Více odkazy: *Youtube Okamura - zdražování /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

0
+
-

Světová vojenská rovnováha

Je zárukou,že žádná ze světových velmocí si nedovolí použít jaderné zbraně ve válce,která by zničila celý svět a kterou nelze vyhrát!! Když jsem se podíval na internet,jestli je světová vojenská rovnováha skutečně zajištěna,zamrazilo mě! Více odkazy: *Počet základen světových velmocí* /Vyhledávač Google/, *Nejnovější průzkum ukázal* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

-1
+
-

Co dnes zajímá občany

Více odkazy: *Prima partie 8.5. 2022* /Google/, *Barrandov aréna 9.5. 2022* /Google/.

Nahlásit

0
+
-

Co dnes zajímá občany

Více odkazy: *Prima partie 8.5. 2022* / Google/, *Barrandov duel 9.5. 2022 /Google/.

Nahlásit

0
+
-

Snaha o spravedlivé informování veřejnosti v televizi
Měla by být tím základním při formování skutečné demokracie ve společnosti!
Jedině tak můžeme čelit různým desinformacím. Více odkazy: *Kdo vlastní české televize* /Vyhledávač Google/. Máme od toho takzvaného *Hlídacího psa*. Zaměřil svoji pozornost na *Tv Prima*,kde zjistil veliký vliv bývalého premiéra Andreje Babiše a současného presidenta Miloše Zemana. Nepovažuji to za správné. Připomíná mi to bývalého majitele fotbalového gigantu. Juventus Turín a médií,kdy se nechal slyšet: *Berlusconi Media patří mně* /Vyhledávač Google/. *Tv Prima je vstřícná k Babišovi a Zemanovi* /Vyhledávač Google/. Je narušena záruka objektivity v televizním zpravodajství. Rozdělení společného státu bez referenda nás definitivně *položilo na lopatky*!

Nahlásit

-3
+
-

Neutralita,cesta k míru na Ukrajině?

Neutrálních státu je celkem pět: Irsko,Rakousko,Finsko,Švédsko a Švýcarsko. Možná.že se Vám zdám naivní ve svých názorech. Pevně věřím tomu,že kdyby Severoatlantická aliance nerozšiřovala svoje pozice v Evropě,nedala by tím podnět Rusku k invazi na Ukrajině. Světové velmoci mají zájem na tom,aby měly co největší vliv! Více odkazy: *Neutrální státy v Evropě* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

0
+
-

Upřesnění

Největší ruská spořitelna s jmenuje Sberbank

Nahlásit

0
+
-

Jak zachránit největší ruskou spořitelnu /Sparbank/

Více odkazy: *Platba za plyn jedině v rublech* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

0
+
-

Rozumný krok

Jsme obranné společenství a nesouhlasíme s vytvořením bezletové zóny nad Ukrajinou,jak si přeje ukrajinský president. Eskalovalo by to válečný konflikt a vedlo k nebezpečí vzniku 3.světové války! To říkají hlavní představitelé Severoatlantické aliance a mají pravdu. Více odkazy: *Bezletová zóna nad Ukrajinou* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

-1
+
-

Co se nemělo stát

Více odkazy: *Lidovky na Rusko mám dva různé pohledy* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

0
+
-

Rozdílný pohled na příčinu válečného konfliktu

Více: Josef Skála a Marek Hilšer se pohádali kvůli názorům na Putina* /Vyhledávač Google/. Přál bych si aby Ukrajina byla neutrální jako Švédsko,Finsko a nevstupovala do Severoatlantické aliance. Snad by to pomohlo k definitivnímu ukončení válečného konfliktu.

Nahlásit

-1
+
-

Jaký je zbrojní arsenál Ukrajiny?

Jak Vám prozradí internet,jsou to například balistické rakety Hrom 2 s doletem 3.000 až 5.5000 kilometrů,které financuje Saudská Arábie,která s Ruskem nevychází dobře. Více odkazy: *Balistické rakety Hrom 2* /Vyhledávač Google/, *Saudská Arábie a Rusko* /Vyhledávač Google/. I tohle mohlo být příčinou nesmírně nebezpečného válečného konfliktu na Ukrajině,ze kterého má každý soudný člověk obavu!

Nahlásit

0
+
-

Ukrajina je na tom ekonomicky hůře,než my

Více srovnání naší a ukrajinské měny: *UAH versus CZK* /Vyhledávač Google/.To bylo známo ještě před invazí Ruska. Je to o to horší,že jako Československo od roku 1992 neexistujeme. Vždycky mají na tom velký podíl viny ti,kteří jsou u moci. Předseda Českomoravské komory odborových svazů,Josef Středula měl navíc pravdu v tom,že lidé v Německu pobírají za stejnou práci 3x vyšší plat než naši. Podle zpravodajství z Českého rozhlasu 1 je současná minimální hodinová mzda u nás 96 korun a v samotném Německu 300 korun. Nesmírně moc mě trápí válečný konflikt na Ukrajině! To nejdůležitější je ale vždycky znát příčinu,proč vznikly mezi lidmi všechny ty zločiny.. Řeší se pouze důsledky.

Nahlásit

0
+
-

Kdo rozhoduje o volbě ukrajinského presidenta?

Bude to pravděpodobně ta nejbohatší skupina obyvatel. Více: *Zelenskyj zůstane v Kijevě,oligarchy vyzval k návratu* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

-1
+
-

Proč nás zařadilo Rusko na seznam svých nepřátel

Bez ohledu na to,kdo je v současné době v Rusku u moci,jsme znevážili počet sovětských obětí za druhé světové války. To,že milióny matek přežily svoje děti,padlé ve druhé světové válce,není desinformace,ale skutečnost. Rychle jsme to zapomněli.

Nahlásit

+3
+
-

Vstup Ukrajiny do Severoatlantického paktu

Ukrajina dostávala z Ruska,stejně tak jako my za bývalého režimu velmi levně zemní plyn,za který podle vyjádření ruského presidenta neplatila. Proto jí byly dodávky této strategické výrobní suroviny 25.listopadu 2015 zastaveny. Více: *Rusko zastavilo dodávky plynu na Ukrajinu* /Vyhledávač Google/. V tom je jádro sporu. Dnes je to tak,že Německo toho využilo a levně vykupuje z Ruska plyn. Více: *Obrácený tok plynu Jarmalem* /Vyhledávač Google/.

Nahlásit

-2
+
-

Nedodávejme zbraně na Ukrajinu!
Pouze vyhrotíme válečný konflikt! Za druhé světové války milióny ruských matek přežily svoje děti! Bylo to způsobeno tím,že Rusko mělo 25.000 000 civilních obětí a Spojené státy americké pouhých 420 000 ! Proto se neobávám toho,že by Rusko chtělo opětovně prožít útrapy druhé světové války! Přesto se k Rusku a Evropské unii stavím kriticky,protože nepomohla muži,který bojoval proti privilegiím mocným,Alexeji Navalnému a jeho nejbližším přátelům! Více odkazy: *Fiktivní volby v Rusku* /Vyhledávač Google/. Wikipedie oběti druhé světové války* /Vyhledávač Google/. Už byl dlouho v Evropě mír a začíná to vyspělým mocnostem vadit! Vynikajicí bezpečnostní poradce s obrovskými životními zkušenostmi,Andor Šándor, se přiklání k diplomatickému jednání a v žádném případě si nepřeje vyzbrojování Ukrajiny a tím vyhrocování válečného konfliktu! Navíc se za poslední roky lidem na Ukrajině trojnásobně snížily platy. Dnes jsou u nás chudí vykořisťování a bohatí tady skupují byty. Mohla by hrozit obrovská migrace!

Nahlásit

-2
+
-

Marek Wollner

Svým vystupováním je příkladem pro mladší. Více: *Marek Wollner reportéři ČT 2022* /Google/.

Nahlásit

0
+
-

Právo nemá jednotný výklad

Byla to základní podmínka,abychom žili po roce 1989 ve skutečné demokracii. Presidenti,orgány justice a politici ji nenaplnili.

Nahlásit

0
+
-
Zobrazit další