Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Anketa: Je forex ruleta, nebo seriózní investování?

19. 7. 2013
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

No já nevím. Tato anketa mě přijde trochu nešťastná. Forexem se zabývám několik let a mám trochu jiný názor, než většina těch otázaných "odborníků" ;.
Forexsamozřejmě nemůžeme označit jako investování. Pokud nejde o zajišťování měnových rizik, tak jde o spekulaci.
Příměr s ruletou mě přijde hodně diskutabilní. Pravda, forex se podobá hazardním hrám, ale když už bych ho k něčemu přirovnával, tak by to byl Black Jack. Znalí ví, že při dodržování určitých zásad můžete v Black Jacku získat mírnou výhodu nad kasinem. A podobné je to ve forexu.
Na druhou stranu forex taky není pro každého. Hodně důležité jsou zde analyticko-technické schopnosti na hodně vysoké úrovni. trpělivost, psychická odolnost, atd. Taky nejde o recept na rychlé zbohatnutí. Někdy to chce i léta intezivního studia, než se člověk někam dostane.

Nahlásit

-
0
+

"Ruleta" je dneska bohužel prakticky všechno, od akcií přes dluhopisy až po nemovitosti...

&qu ot;Akciovékurzy jeden den stoupnou o pět procent, druhý den zase o pět procent klesnou. To nejde vysvětlit tím, že se objevují nějaké nové informace o dotyčných korporacích nebo měnách, ale pouze spekulacemi."
(ht tp://vincentdlouhy.blog.cz/130 6/thomas-straubhaar)

Nahlásit

-
0
+

Forex je obecne ruleta, nicmene par vyhod na nem lze najit:

- pro ciste technicke obchodovani, vyuzivajici volatilitu a zaroven do jiste miry pravidelne chovani paru, je napr. GBP/USD vhodny, pro obchodovani v pasmu napr. EUR/CHF. Tedy nikoli pokusy o urcovani vrcholu/dna/trendu ale o bezne TA, ktera je u techto par pomerne dobre pouzitelna,
- jednou za cas se rysuje zajimava prilezitost k strednedobemu silnemu obratu trendu, nedavno to byly pary k JPY, jehoz sila jiz byla neudrzitelna a dal se ocekavat obrat, kdy pouzitim konzervativnich 2-3 pakovych ETF je mozne na tyto situace spekulovat bez vetsich nervu

Nahlásit

-
0
+

Forex je ruleta i pro velké hráče.

Nahlásit

-
0
+