Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Finanční páka a černé labutě

16. 7. 2013
 5 751
6 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Autor článku má dle mého názorupravdu. Každý to muže zkusit.

Nahlásit

-
0
+

Jednoznacne souhlasim s autorem. Doporucuji precist knihu od N.Taleba Cerna labut. Cerna labute byly, jsou a budou, nicmene jsem nazoru ze pristi cerna labut bude trochu objemnejsi nez ta, ktera priletla k Lehmanum. Co se tyce paky- jsou dve skupinyobchodniku: investor a spekulant. Investorovi se muze stat, ze se nepovede obchod, nicmene spekulant s pakou hraje ruskou ruletu obzvlast na Forexu. Polozme se na otazku- existuje brooker, ktery s vlastnimi prostredky jede na paku ???? V pripade ze ano, velmi rad bych ho poznal....

Nahlásit

-
0
+

Jednoznacne souhlasim s autorem. Doporucuji precist knihu od N.Taleba Cerna labut. Cerna labute byly, jsou a budou, nicmene jsem nazoru ze pristi cerna labut bude trochu objemnejsi nez ta, ktera priletla k Lehmanum. Co se tyce paky- jsou dve skupinyobchodniku: investor a spekulant. Investorovi se muze stat, ze se nepovede obchod, nicmene spekulant s pakou hraje ruskou ruletu obzvlast na Forexu. Polozme se na otazku- existuje brooker, ktery s vlastnimi prostredky jede na paku ???? V pripade ze ano, velmi rad bych ho poznal....

Nahlásit

-
0
+

Tím spíš, když píšete o přerozdělování majetku od malých k větším, je vhodné na toto upozornit. Proč jste tedy proti upozornění na rizikovost finanční páky? Mnozí drobní investoři na ní prodělali kalhoty. Blesk nečtu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Myslim že obchodovat na páku je velký problém jak pro moje peníze , ale to vždy, tak o něco větší pro peníze vypučené. Také výběr brokera turbolenci burzy neovlivní. Obecně podnikání za cizí prachy nepřináší ten správný zisk.

Nahlásit

-
0
+

prijde mi ze autor si o pace precetl neco v Blesku a tim skoncil, financni paka pri investovani rozhodne neni takovy strasak, ale je ji nutne prizpusobit obchody, cili respektovat maximalni ztratu napr. 2 procenta z prtf. a tomu prizpusobit velikost pozice, neni to tezka trojclenka, pak jsou poplatky za napr. CFD vyrazne nizsi oproti ETF apod. Dalsim parametrem je vyber brokera, idelane takoveho, ktery neni zaroven market makerem a tedy neobchoduje proti svym klientum, coz je bohuzel zcela bezne, a tez nabizi na instrumentech co nejmensi spead. Straseni Cernymi labutemi je novou modou, ano, je jasne ze trhy potrebuji dychat a je obcas nutne umele tento ohen zazehnout, ale to proste k obchodovani patri, tam Mirka Dusina nehledejme, trhy nebyly stvoreny pro to, aby vydelaval retail, jedna se v podstate o legalni formu prerozdelovani majetku od malych k velkym a kdyz to nechce klesat, musi se duvod vymyslet a zrealizovat, cimz pravidelne prijdou miliony neopatrnych investoru o prostredky, coz se v kasinu stava kdyz padne nula.

Nahlásit

-
0
+