Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: 11 věcí, které mi měl někdo říct už na střední

11. 7. 2013
 95 070
12 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

V podstatě to celé shrnuje to, co již léta tvrdím - za to, jak se kdo má, si v 99% každý může sám. (to 1% jsou lidé s nevyléčitelnou chorobou, vozíčkáři krátce po úrazu ap.)Jenže u nás jsou bohužel časté případy lidí, kteří neumí žádný jazyk, na počítači těžko odešlou mail, nemají řidičák, neumí žádné řemeslo - ale přesto považují za nespravedlnost, že nemají průměrný plat...

Nahlásit
-
20
+

Diskuze

3. Vyber si, pro koho to děláš a komu se chceš zalíbit "Jenže kvůli své kariéře přece nemůžeš hodit přes palubu kamaráda z dětství jen proto, že je ňouma". - Všechno má svůj limit - hranici, když přeteče, musíš. Chtě, nechtě.
5. Oslavuj dřinu, ne výsledky - Upni se na to, co nemůžeš ovlivnit – a výbuchy štěstí si u tebe budou podávat dveře s beznadějí.
A co mám dělat? Proč se mám účastnit, když je mi jedno jak dopadnu? Pro samotnou účast ano. Ale neměl bych zapomenout, že cílem je být první, ne poslední. Možná to prvenství je odměna za dřinu. Takže ruku v ruce.
8. Je důležitější být užitečný než chytrý - Řekl bych, že to jde ruku v ruce. A když musíš, tak musíš, nemůžeš dělat, že nic. To, že nejsi užitečný pro druhého, ale jsi užitečný pro sebe je lepší než naopak, maximálně tě to nutí do kompromisu. Jinak jsi proti sobě. Což neni přirozený.
10. Ptej se a experimentuj - Neptej se, jestli by tví známí měli zájem o takovou nebo makovou službu: prostě ji zkus v nějaké zárodečné podobě nabídnout skutečným zákazníkům.
Tak známí můžou být potenciální zákazníci. Což nesvědčí nic o jiných skupinách, než o té/těch, v kterých se člověk pohybuje.
11. Na to podstatné neexistuje návod - "Každé ráno se proto do díla budeš pouštět s čistou myslí začátečníka" . Omyl, navážeš.

Nahlásit

-
1
+

Zdravím Jiří, krásný článek, díky :)

Nahlásit

-
2
+

V podstatě to celé shrnuje to, co již léta tvrdím - za to, jak se kdo má, si v 99% každý může sám. (to 1% jsou lidé s nevyléčitelnou chorobou, vozíčkáři krátce po úrazu ap.)Jenže u nás jsou bohužel časté případy lidí, kteří neumí žádný jazyk, na počítači těžko odešlou mail, nemají řidičák, neumí žádné řemeslo - ale přesto považují za nespravedlnost, že nemají průměrný plat...

Nahlásit

-
20
+

Hezký den Michale,

mně se článek moc líbí a souhlasím s ním, všichni chtějí všechno hned a zadarmo. Díky za prima počtení :-)

Nahlásit

-
3
+

Pekne a múdro napísané. Tak ako povedal Mark Twain a čo často pripomínam mojim študentom: "O dvadsať rokov budete viac sklamaní z toho, čo ste neurobili, než z toho, čo ste urobili. Takže odviažte lano a vyplávajte z bezpečného prístavu. Naberte vietor do plachiet. Skúšajte. Snívajte. Odhaľujte."

Nahlásit

-
3
+

Pěknej článek, přesto mě to nedonutilo ho dočíst. Ale chápu, ne vždy se podaří zaujmout každýho.

Nahlásit

-
0
+

Přečtěte si pořádně můj příspěvek. Ta druhá věta ve druhém bodě tam není zbytečně. Nepsal jsem o "základu k úspěchu". Na úspěch se můžete dost dobře vykašlat, pokud žijete život, který vám vyhovuje a který vás naplňuje (a který vám nemusí nikdo dotovat). Opravdu plynulá angličtina je dnes ovšem konkurenční výhodou stále jen pro chabé procento Čechů. Ale nešlo mi o vyhlašování zaručených tipů pro ty správné zářezy do CV. Byla to spíše poznámka obecně osvětového charakteru. Pro mě osobně je angličtina vedle tradičního čtení, psaní a počítání základem gramotnosti. Žádná jiná znalost vás tak zásadně neposune a naopak žádná jiná vás nedokáže, pokud ji neovládáte, tak zásadně omezit (tedy až na to čtení, psaní a počítání). Máte pravdu, je to naprostý základ...který naneštěstí nemá 80-90% populace.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Dobré čtení. Jen k následujícím bodům bych dodal:

1. Nejen za svoje rozhodnutí neseš plnou zodpovědnost. Neseš zodpovědnost i za své pocity. Mezi událostí a pocitem je svobodná vůle interpretace události, která pocit generuje. Můžeš to mít pod kontrolou.

3. Lidi tě řeší mnohem míň, než si myslíš. Prakticky vůbec. A i kdyby, tak co s tím máš ty společného?

Nahlásit

-
0
+

Jiří, základ úspěchu není umět anglicky, ale je třeba naučit se nějakou odbornost. Anglicky dnes umí kde kdo, ale třeba španělsky, rusky či německy, to umí málokdo.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Můj vlastní stručný návod na život ve 21. století zní:
1. Nauč se pořádně (opravdu pořádně) anglicky.
2. Pokud máš za sebou první bod a nejsi vůl tak budeš v pohodě. Třeba i "neúspěšnej&quo t;a chudej, ale rozhodně nikdy chudej na duchu, když víš co a kde hledat.

Nahlásit

-
2
+

Pane Kašpárku, z tohodle bude u vás už klasicky velká návštevnost, tentokrát je to i naprosto skvělé. Díky

Nahlásit

-
2
+

Pane Kašpárek, ačkoliv na některé Vaše knižní recenze se nemůžu ani mrknout, tak nad tímto článkem v úctě smekám a tleskám.
Pěkné, díky a těším se na pokračování!

Nahlásit

-
2
+