Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Romové deformují čísla o nezaměstnanosti. Nejen na Slovensku, ale i v Česku

12. 6. 2013
 7 966
6 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

To, ze Slovaci maju neoficialne od 400 - 600 tisic ekonomickych emigrantov roztrusenych po celom svete je dobre pomlcat. Sudruhovi Ficovi a jeho galerke by to mohlo poriadne narusit image.

Nahlásit
-
1
+

Diskuze

A s kým jiným byste to chtěl dávat do souvislosti?
Evropský superstát, řízený 27 bakuskými komisaři, diktuje Česku naprosto všechny zásadní zákony. Rozhoduje, kolik z odvedených peněz nám vrátí a vyžaduje i kam je investovat (=koho nimi korumpovat). To, že všude musí být oslavné tabulky "Pořízeno z eurofondů" mi nevadí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To, ze Slovaci maju neoficialne od 400 - 600 tisic ekonomickych emigrantov roztrusenych po celom svete je dobre pomlcat. Sudruhovi Ficovi a jeho galerke by to mohlo poriadne narusit image.

Nahlásit

-
1
+

Hmmm, takže tu nezaměstnanost byla, ale jen okolo 4% a pouze krátkodobá, protože pár vašich kamarádů mělo určitou zkušenost. Tak to je naprosto odzbrojující vysvětlení. Jen bych si rád ještě ujasnil, proč to dávat do souvislosti se vstupem do EU.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Na to je jednoduchá odpověď. Jsem už tak starý, že si na to pamatuju. Nejde jen o to, že míra nezaměstnanosti byla někde na 4% (v dnešní metodice by to bylo méně než 3), ale že byla krátkodobá! Každý, kdo byl ochoten aspoň trochu pracovat, dostal nové místo za pár měsíců.

Měl jsem pár kamarádů, kteří se snažili získat podporu v nezaměstnanosti. Pamatuji si, jak to bylo náročné, protože na jednoho zájemce bylo několik míst.

Nahlásit

-
0
+

Pane Hample, zajímalo by mě, jak jste přišel na to, že "před vstupem do EU jsme u nás nezaměstnanost neměli"?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nejsem žádný fanoušek politické korektnosti, ale tohle je i na mě příliš. Vláda ureguluje vlastní ekonomiku k smrti a můžou za to Romové. Je zajímavé, že tenhle extrémně zjednodušující rasistický výplod pochází z pera euronadšence.

Pane Palato, jak vysvětlíte, že před vstupem do EU jsme u nás nezaměstnanost neměli? Opravdu za tu dobu přibylo tolik Rómů? Není problém náhodou někde jinde?

Samozřejmě, že když vláda zavede tolik nesmyslných pravidel a úmyslně vyžene ceny energií do nebe, a že když tím zdecimuje stavebnictví a výrobní odvětví, nejhůře to postihne nekvalifikované a málo kvalifikované pracovníky. Kdybyste všechny Romy vystěhoval, zase zjistíte, že většinu nezaměstnaných tvoří děti rodičů se základním vzděláním. Vystěhujete je taky? Takhle byste mohl pokračovat. Nakonec Vám v zemi zbudou jen zaměstnanci ministerstev a právnických kanceláří. To by byla ta 100% zaměstnanost.

Jak zapojíte Romy do pracovního trhu, když na něm nejsou žádná volná místa? Když nevznikají nové firmy a stávající firmy spíš propouštějí. A když už se nějaké místo objeví, připadá na něj 20 uchazečů (není-li tam speciální požadavek typu 10 let praxe s určitým typem svařování).

Nahlásit

-
0
+