Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Diskuze: Dobrou noc, děti. Jak se dělá (ekonomická) novinařina

Přihlášení do diskuze

Přesně tak. Nedávno mi známý truhlář vyprávěl, jak získal tolik zakázek, že nestíhá. Když si dával běžné inzeráty, nebo poutače u silnic, tak z toho skoro nic nebylo. Pak mu někdo poradil, aby si zadal fiktivní rozhovor do nějakého bulváru, oni už vědí, jak to doladit. Obrátil se na jeden z hodně čtených tiskovin, mladá "redaktorka&quo t;mu, během pár minut, připravila krátký, ale úderný rozhovor, A hlavně nadpis. Ten zněl nějak takto: "Jak to které národy umí v postelích". Nadpis lákal a přitom o "národech" tam byla jen krátká zmínka v duchu, jak které světadíly upřednostňují rozměry manželských postelí. O sexu ani slovo. Ta "redaktorka&quo t;spíše reklamní pracovnice, mu říkala, že ten nadpis rozhoduje.

To samé znají autoři knížek. Když se podíváte do obsahu, tak je to samý sex, násilí, vraždy a do to děti ....... a kniha je pak velmi cudná, až, pro někoho, nudná ....

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Viděli jste ty, kteří v redakcích vytvářejí "veřejné mínění"? Stačí se jen podívat na reportéry Novy a hned vám musí být jasno. Redaktoři dnes možná zvládnou stahování informací z webů. Rozhodně však už ne český pravopis. A o základech ekonomického myšlení většinou ani zdání. Navíc je řídí manažeři, jejichž jedinou devízou bývá loajalita s vydavatelem, většinou německým. Směšné je, že svůj produkt chtějí prodat za naprosto nereálnou cenu. Povzbudivé je, že stále víc čtenářů tento cinknutý a předražený produkt odmítá akceptovat (klesající náklady deníků, týdeníků a dalších periodik).

Nahlásit

0
+
-

Problém je v tom, že nadpis "Opice investují lépe než burzovní experti" přiláká mnohem více čtenářů než nadpis "Výkonnost tradičních indexů může být nižší než indexů alternativních". V druhé možnosti je méně návštěvníků -> protočí se méně reklamy -> vydavatel méně vydělá. Jednoduše lze říct, že bulvarizaci novin si čtenáři způsobují sami svým výběrem na který článek kliknou.

Nahlásit

0
+
-