Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Měnové války: Kdo bude vítěz, kdo bude poražený?

Finmag.cz | 13. 3. 2013 | Celkem 5 komentářů v diskuzi

Vložit komentář

Všech 5 komentářů v diskuzi.

Jan Altman | 14. 3. 2013 12:03

Jedinou nadějí tak zůstává, že tu válku nakonec někdo vyhraje (měnu zničí úplně).

Ostatně nekryté měny nutně a vždy spějí do bodu kolapsu, hyperinflace.
A papírové peníze nakonec vždy dospějí ke své vnitřní hodnotě (sběrné suroviny).V dnešním propojeném světě to pravděpodobně bude znamenat pád všech měn. Nedovedu si představit, že by např. USD tento závod vyhrál a ostatní fiat měny by to přežily.

Fiat peníze jsou založené na násilném donucení (zákonná povinnost je příjmat) a na důvěře (jinou reálnou hodnotu nemají) a v propojeném světě ji ztratí všechny prakticky najednou.Kdo to ví, může s tím počítat, přizpůsobit se. Stačí si říci, že ta možnost není rozhodně nulová a že by se s ní mělo kalkulovat, zajistit se proti ní.


Pro masu nevědoucích to ale bude problém. Již dnes prakticky neexistuje běžně dostupný instrument spoření (s výnosem nad REÁLNOU inflací). Masy "spoří" v instrumentech, na kterých ve skutečnosti prodělávají (pilíře, termíňáky, dluhopisy), tedy vlastně nespoří. A pokud dojde ke kolapsu (v horizontu spoření na penzi - tedy kdykoli během X desítěk let), tyto instrumenty budou mít nulovou hodnotu a masa se octne bez prostředků, navíc v situaci kolapsu sociálního státu, kdy např. za léky a péči se bude muset platit "na dřevo" (v něčem, co si zachovalo hodnotu).

Nahlásit

0
+
-

Jan Koss | 19. 4. 2013 18:15 | reakce na Jan Altman - 14. 3. 2013 12:03

Měnové války?Co to je, kde to je.Měnová válka se nekoná.Měnová válka nemá význam.Toto je jenom propaganda ze Saxo banky.V Saxo bance určitě studovali jak někomu pokroutit v hlavě a Jan Altman to snědl i s navijákem.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Petr Kocur | 13. 3. 2013 15:22

Poraženým jsem já, ty, on, všichni, kdo drží koruny. Mám bezmocný vztek, když mi centrální bankéři za mé peníze znehodnocují domácí měnu a tvrdí, že to dělají pro můj prospěch. A štve mě, že já si musím peníze tvrdě vydělat, zatímco stát si je snadno vytiskne v množství, které potřebuje.

Nahlásit

0
+
-

Pavel Janouškovec | 19. 3. 2013 18:23 | reakce na Petr Kocur - 13. 3. 2013 15:22

Stát si je nevytiskne, vytiskne si je centrální banka a ta je státu půjčí za ůrok, který vy zaplatíte. Všichni US prezidenti, kteří vydali státovky za to zaplatili životem. Posledním byl J.F.Kennedy. Hned po jeho smrti byly vydané státovky staženy z oběhu.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Martin Moravec | 13. 3. 2013 11:23

Nemůžu si pomoct, ale tenhle článek mě přinutil vybavit si oblíbenou hlášku z filmu Knoflíkáři: "Nežereš maso, nepochopíš vtip."

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK