Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis

Diskuze: Anketa: Půjdou „lidi od peněz“ do druhého pilíře důchodového systému?

Přihlášení do diskuze

Pane T. Fialo, pokud bych Vás vzal za slovo ohledně I. důchodového pilíře, tak pokládám za prokázané že jste nikdy nepracoval a neplatil daně včetně SP a ZP. Navíc jste nevychoval žádné děti.
Jak je to ve skutečnosti?
- Placením sociálního pojištění financujeme penze současných důchodců,
- Výchovou dětí si zajišťujeme budoucí plátce sociálního pojištění, ze kterého budou přímo financovány naše důchody až budeme staří.

Nahlásit

0
+
-

Minimálně jeden z nich uvedl velice pádný důvod - státní důchodový systém ho nezajímá. Ani se mu nedivím. Mě taky nezajímá smlouva, "vtipně" nazvaná "systémem" .Navíc z mé strany neovlivnitelná (svobodným výběrem nebo svobodnou dohodou na nekartelovém trhu) a navíc nevypověditelná, na základě které budu své vlastní prací vydělané peníze kamsi dávat, přičemž druhá strana může podmínky smlouvy kdykoli jakkoli změnit, případně smlouvu dokonce zrušit! Mám zkušenost s vlastními prarodiči. Ti byli krásně zabezpečeni penzijním "systémem" na stáří. Vláda přišla, penzijní fondy zrušila a vykradla a mí prarodiče pracovali do 75/70 let (!!!), aby pak měli nárok na nějakou pidižebračenku. Protže nejsem blázen, ani mě nezajímají nějaké smlouvy s takovým obchodním partnerem. Takové smlouvy mě silně připomínají nedávné šejdířské půjčky s rozhodčí doložkou.
Třeba já "tuším", jak je financován 1. pilíř. A je mi to šumák. Ani toho se nezúčastňuji. Nezajímá mě.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Troll?

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Dovolte mi prohlásit, že ani jeden z uvedených borců neví o problematice starobních důchodů nic.
Nikdo z nich např. neuvedl, že do druhého pilíře nepůjde, protože by ukradl rodičům - důchodcům 10,7%(3% z 28%) z objemu peněz určených na jejich starobní důchody.Nikdo z nich neuvedl, že bavit se obankovním produktu zvaném "Penzijní fondy" jako o důchodové reformě nemá smysl, protože bankovní produkt neřeší demografický propad, jen se takto účelově straší lidi.
Proto pokládám za prokázané, že nikdo z oslovených netuší jak je financován I. důchodový pilíř a v životě se jim ani nezdálo co z toho plyne.
Nejlépe podle mne otázku z nadpisu článku zodpověděl M. Moravec ve svém komentáři.

Nahlásit

0
+
-

Za sebe říkám druhém pilíři ne. A sice z toho důvodu, že účastí v něm snižuji svůj podíl na pilíři prvním. Zatímco různých forem fondového investování je všude k dispozici přehršel, průběžný důchodový systém je zcela unikátním a jinde nedostupným produktem. Jako jedna ze součástí portfolia na stáří má rozhodně svou nezastupitelnou roli. Proto jsem se rozhodl svou účast v něm zachovat v maximální možné míře.

Nahlásit

0
+
-