Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Čína zpomaluje, hrozí jí osud Japonska

Pavel Kohout | 23. 1. 2013 | Celkem 4 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Všechny 4 komentáře v diskuzi.

Pavel Antonín | 23. 1. 2013 20:33

Myslím že v horizontu příštích let Číně osud Japonska absolutně nehrozí, Číňaňi májí proti Japoncůma jižním Koreáncům hodně co dohánět, a budou dohánět, jsou pracovití, disciplinovaní a obchodně zdatní. Třeba se Japonskou cestou vydá Německo, bude k tomu Bruselem donuceno, nemá kam růst, občané mají vysoké nároky na stát a stárnoucí populace se stále zvětšuje, a pokud by se v Německu přímo a nepřímo nezvyšovaly daně, a netáhly uměle inflaci nahoru, byla by v Německu lechká deflace podobně jako v Japonsku. Japonsko tištění peněz nezachrání.

Nahlásit

0
+
-

Martin Kovář | 23. 1. 2013 12:59

Osud Číny má ještě větší tendenci se přiblížit osudu Japonska, než zde popsal Pavel Kohout. Ve značné míře za toto může politika jednoho dítěte. I když toto pravidlo není úplně důsledně dodržováno a jsou zde určité výjimky, přesto v budoucnosti povede ke zmenšení populace v v produktivním věku oproti populaci v neproduktivním věku. Vliv bude o to větší, že Číňani upřednostňují jako potomky chlapce před děvčaty.
No, ještě to bude hooodně zajímavé.

Nahlásit

0
+
-

Jan Altman | 23. 1. 2013 12:43

No a oficiálním mírám inflace, deflátorům a jiným politicko-statistickým veličinám v USA a EU tedy věříme? Opravdu?

Pokud nějaký stát tvrdí, že inflace je 2.5% (ovšem různé iniciativy, nezávslí ekonomové a další tvrdí, že to je třeba 7%) a zároveň ten stát tvrdí, že je venku z krize, protože HDP očištěný o inflaci roste tu o 0.7, tu o 1.2%, tak co si máme myslet? Opravdu to, že krize skončila?

Nahlásit

0
+
-

Martin Kovář | 23. 1. 2013 13:17 | reakce na Jan Altman - 23. 1. 2013 12:43

Krize ještě neskončila,
krize ještě trvá,
my jsme černí andělé,
..... :-)

Ale trochu vážněji. Bylo by naivní myslet si, že krize už skončila. Když se soudný člověk podívá na to, jak se vyvíjela ekonomika USA a EU, kterých se to nejvíce týká, tak zjistí, že se nic nevyřešilo. Problémy byly pouze odsunuty a vznikly tak další bubliny. V USA je jedním z problémů fiskální útes. A o EU snad ani nemusím mluvit (viz třeba ECB a toxická aktiva).

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK