Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Jejda! Nahá pravda odhaluje, jak by s financemi radil Krteček

18. 10. 2012
 10 983
10 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Knihu jsem si koupil před týdnem auž i v předchozí knize autorů (Všechno je jinak) mne překvapila nadměrná "vtipnost" ,která dosahuje pro vzdělanějšího člověka kritických hodnot. Pošťuchování manželského páru, který jinak působí velmi sympaticky a je vidět, že vzájemně souzní, o čemž svědčí společný podnik a tři děti, je často opravdu pro čtenáře trapné a do knihy pro širší veřejnost se nehodí. Čtenář, který se chce hlavně něco dozvědět o současné ekonomické situaci, se musí prokousávat tunami polopatických příměrů, které mají ilustrovat ekonomické skutečnosti a principy, je jich však příliš mnoho a příliš rozvláčných.
Pan Kašpárek je mistr češtiny, o tom není sporu, četl jsem desítky jeho článků a neznám nikoho, kdo by uměl do textu vměstnat tolik vtipných a nečekaných slovních spojení a metafor. Klobouk dolů! Dvojici autorů však trochu křivdí, z knihy se lze dozvědět leccos užitečného a hlavně aktuálního, i když forma sdělení je někdy nad síly intelektuála (intelektuálům doporučuji spíše texty P.Kohouta a jeho knihu Investiční strategie pro 3.tisíciletí). Ale i pan Kašpárek, stejně jako autoři, často "srší genialitou" ve všech oborech, k nimž se vyjadřuje, všechno ví nejlíp a všem by mohl radit, jak se co má dělat. O hospodářské krizi by však knihu napsat nedovedl. Jeho recenze je nicméně velmi vtipná a čte se skvěle.
Mně osobně u autorské dvojice navíc vadí ještě jejich vášeň pro luxus na straně jedné, kdy se text hemží Mercedesy S-Klasse AMG, Bugatti Veyrony, kabelkami z Milána apod., je vidět, že je to jejich životní prostředí, popř. jejich pražských klientů, na druhé straně horují pro prostý životní styl na vesnici, nesmyslnost stále větší spotřeby atd.
Na závěr bych chtěl připomenout slova C.G.Junga, že "Sto chytrých lidí tvoří dohromady jednoho velkého blbce". Již ve starém Římě věděli, že "SENATORES BONI VIRI, SENATUS MALA BESTIA" (Senátoři jsou ctihodní mužové, senát je zlé zvíře.) Autorům knihy i autorovi recenze bych proto doporučoval, aby se stále nedivili fungování všech kolektivně rozhodujících těles.

Nahlásit
-
3
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Velmi dobrá kniha, četl jsem ji.

Nahlásit
-
-1
+

Diskuze

třeba je to fakt díky...přemýšlel ste o tym?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Velmi dobrá kniha, četl jsem ji.

Nahlásit

-
-1
+

Lživá recenze. Navíc povrchní a předpojatá. V knize se nikde neuvádí, že před změnou DPH byla tato sazba v ČR 7%. Tipy pro investice nejsou stěžejním tématem, přesto jsou stručně vysvětleny klady a zápory základních typů investic dostupných běžnému občanovi. To vše v kontextu kritiky penzijních fondů a dluhové krize, což je hlavním tématem knihy. Tolik k jediným dvěma příkladům "nesprávně uvedených faktů", o které autor recenze svou kritiku knihy opírá. Ostatní kritizovaná témata jsou pouze vsuvky, jejichž jediným účelem je odlehčit text, poskytnout čtenáři oddech od hutných společenských a ekonomických témat. Nutno říci, že se tento záměr autorům knihy povedl. Kniha nejen srozumitelným způsobem vysvětluje důležitá témata dnešní společnosti, ale navíc to činí poutavým způsobem, takže se přečte jedním dechem. Knihu všem doporučuju. Autorovi recenze doporučím to, aby si recenzovanou knihu příště aspoň přečetl. Nebo ať třeba dělá recenze na krtečkovy příhody. To možná zvládne dobře...

Nahlásit

-
0
+

Pane Kašpárku, dopouštíte se ve své recenzi přesně těch chyb, které kritizujete. Argumentujete povrchně (respektive neargumentujete vůbec), když např. mluvíte o "klamu úspěchu". Svůj názor pouze dokládáte citátem z Chestertona, což je autor známý tím, že logiku prakticky za všech okolností demagogicky podřizuje stylistickému účinu. Ve Vámi obdivované ukázce například popírá, že jakýkoli úspěch reálně existuje. S tím se dá polemizovat jen těžko.
Napadáte autory knihy, že jsou na štíru s češtinou. Nejste na tom ale o mnoho lépe. Před "ale"v "princip kolektivní viny, vynucovaný samosprávou ale vzápětí schvaluje" má být čárka. Nepíše se "hodí se třeba, když přecházíte ulici ", ale "hodí se, třeba když přecházíte ulici ". Prosím Vás, co je to "ve svém fantasu"?

Nahlásit

-
0
+

Pri cteni jsem si vzpomnel na ICEho z Excalibru a jeho davnou recenzi na hru The bass tournament - perfektne se cetla a clovek se chechtal, prestoze samotne meritum veci je (asi) ubohost.
Povazoval jsem psani recenzi za perfektni povolani, ale mozna to nebude zas tak skvele, kdyz clovek nechce, a pak najednou zjisti, ze musi :( Ekonomickou kniha s nohotinkou nahore bych neotevrel, ani kdyby by mi za to platili ...

"Ja to nebudu delat! PIP, PIP! Past vedle pasti.....PIP!!!" :D

Nahlásit

-
0
+

Pokud napisete: ''Nahá pravda téměř opomíjí možnost investovat do Kiyosakiho „peněžních toků“ a dojných krav, tedy do nemovitostí a podniků přinášejících zisk každý měsíc nebo rok, ne až po prodeji.'' a o par radek vyse mate ''dočkáte nějakých konkrétních tipů, bývá to spekulativní investování do akcií, fondů a nemovitostí'', tak je nekde neco spatne.
Investice do akcii a nemovitosti mohou byt jak mlekem (dividendy, najem), tak masem (zisk po prodeji). Zamerne jsem vynechal fondy, ty jsou mlekem pro spravce. Ne kazda investice do zminenych instrumentu je nutne spekulativni. Investice do akcii (kterou zavrhujete) je presne tou investici do podnku (ktera Vam tam chybi). To prece rika W. Buffet. Za akcii vidim podnikani, ne cislo v kurzovnim listku.
Aniz bych se chtel zminene knihy nejak zastavat, sam jsem si ji nekoupil prave pro onu bulvarnost: myslim si, ze i bulvar ma sve misto na slunci. Pro nektere lidi muze znamenat prvni seznameni s oblasti, protoze jine prameny jsou pro ne nesrozumitelne.
Recenzi knihy by vsak mel dle meho nazoru psat clovek, ktery o oblasti jejiho zaberu neco vi. Omlouvam se cestinomilcum za absenci diakritiky, jsem na pocitaci bez ceske klavesnice.

Nahlásit

-
0
+

Knihu jsem si koupil před týdnem auž i v předchozí knize autorů (Všechno je jinak) mne překvapila nadměrná "vtipnost" ,která dosahuje pro vzdělanějšího člověka kritických hodnot. Pošťuchování manželského páru, který jinak působí velmi sympaticky a je vidět, že vzájemně souzní, o čemž svědčí společný podnik a tři děti, je často opravdu pro čtenáře trapné a do knihy pro širší veřejnost se nehodí. Čtenář, který se chce hlavně něco dozvědět o současné ekonomické situaci, se musí prokousávat tunami polopatických příměrů, které mají ilustrovat ekonomické skutečnosti a principy, je jich však příliš mnoho a příliš rozvláčných.
Pan Kašpárek je mistr češtiny, o tom není sporu, četl jsem desítky jeho článků a neznám nikoho, kdo by uměl do textu vměstnat tolik vtipných a nečekaných slovních spojení a metafor. Klobouk dolů! Dvojici autorů však trochu křivdí, z knihy se lze dozvědět leccos užitečného a hlavně aktuálního, i když forma sdělení je někdy nad síly intelektuála (intelektuálům doporučuji spíše texty P.Kohouta a jeho knihu Investiční strategie pro 3.tisíciletí). Ale i pan Kašpárek, stejně jako autoři, často "srší genialitou" ve všech oborech, k nimž se vyjadřuje, všechno ví nejlíp a všem by mohl radit, jak se co má dělat. O hospodářské krizi by však knihu napsat nedovedl. Jeho recenze je nicméně velmi vtipná a čte se skvěle.
Mně osobně u autorské dvojice navíc vadí ještě jejich vášeň pro luxus na straně jedné, kdy se text hemží Mercedesy S-Klasse AMG, Bugatti Veyrony, kabelkami z Milána apod., je vidět, že je to jejich životní prostředí, popř. jejich pražských klientů, na druhé straně horují pro prostý životní styl na vesnici, nesmyslnost stále větší spotřeby atd.
Na závěr bych chtěl připomenout slova C.G.Junga, že "Sto chytrých lidí tvoří dohromady jednoho velkého blbce". Již ve starém Římě věděli, že "SENATORES BONI VIRI, SENATUS MALA BESTIA" (Senátoři jsou ctihodní mužové, senát je zlé zvíře.) Autorům knihy i autorovi recenze bych proto doporučoval, aby se stále nedivili fungování všech kolektivně rozhodujících těles.

Nahlásit

-
3
+

Tak přecejen vyvěšujeme vlaječky, Michale? :-) To bylo zaklinání ani ne měsíc zpět...

Nahlásit

-
0
+

Tuhle recenzi jsem napjatě očekávala přibližně týden. Samotnou mě bulvární přebal odrazoval, ale říkala jsem si, pokud recenze bude příznivá, přečtu si knihu i tak. Děkuji tedy za ušetřený čas i peníze. I když se připravím o současný český bestseller odborné literatury.

Nahlásit

-
0
+

Díky za článek i za obranu češtiny. V dnešní době, kdy mnoho lidí považuje za únosné psát bez diakritiky, je to pro mne balzám. Občas mnou zacloumá hoře, např. když slyším slůvko díky ve větě: Onemocněl rakovinou díky nekvalitním potravinám.

Nahlásit

-
0
+