Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: I bůh kouří

13. 4. 2012
27 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Problém s predchádzajucim článkom je ten, že si sa absolutne neobťažoval odpoveď prakticky na žiadnu otázku :-( To sa potom ťažko diskutuje.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vážený pane Gregare,

tento "článek" má být skutečně odlehčující. Proto mě mrzí, když některé komentáře jen opakují již vyřčené postoje k zákazu kouření, o kterém byl článek předchozí. Můžete se zapojit do tamější diskuze. Vhodné by však bylo si ji i článek předem důkladně přečíst, abyste mohl přinést nějaký nový argument.

Pokud Vám ale šlo jen o vyjádření názoru, je to samozřejmě v pořádku. Prosím Vás však o to, abyste mi nevkládal do úst Vaše závěry a zdržel se veškerých urážek. To není jen v rozporu s pravidly zdejší diskuze, ale i s prostou slušností.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pane Kindle, pravidlo diskuse o používání celého jména jsem přehlédl. Nicméně moderátor, tedy zástupce majitele tohoto webu to akceptoval a tak jsem měl za to, že to není nic nepřijatelného. Ale je mi jasné, že ani tento web neberete jako soukromý projekt, ale jako něco veřejného (má sem přístup kdokoli z "veřejnosti&quo t;),co byste také rád zreguloval a kde byste do toho moc rád majitelům kecal. To už je holt asi taková nátura... :)

Ale opakuji, co jsem psal na počátku. Touto Kuberovou rešerší jste mi opravdu udělal radost. Upřímně jsem se pobavil. Bohužel nejsem optimista stran toho, že byste někdy vůbec pochopil, o co Kuberovi jde, tedy v první řadě o svobodu občana (kouření je jenom zástupný problém). Nyní jste na té vlně vy, kteří chcete pro svá pofidérní "dobra" svobodu zlikvidovat. Já ale vím, že každé vymknutí reality jednou musí narazit na svůj limit. A ten se neodvratně blíží i v tomto socializačním pobláznění, kterého jste aktivní soudruh. Jakkoli mne obdobné regulace a naprosto nesmyslné omezování života čílí, ve finále jsem optimista.

Nicméně, když už chcete být v diskusi takový uštěpačný, tak mám také jedno malé upozornění. Kolega Pat Bateman nereagoval na váš článek, ale na můj příspěvek v diskusi. To tak v diskusi funguje a proto je v diskusi to tlačítko "reagovat" .Rozumíte tomu? Ale i bez toho, to, že ho napomínáte, že reaguje na něco (zákaz kouření), co v článku explicitně není, je poněkud dětinské, zvlášť když se tu vy osobně jako svatý bojovník proti kuřáctví presentujete. Potom samozřejmě nejde tento váš článek nečlánek o Kuberovi nevztáhnout na další vaše konání. Rozumíte tomu? ;)

Regulacím čest! Jan Gregar alias Q

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pane Kindle, pravidlo diskuse o používání celého jména jsem přehlédl. Nicméně moderátor, tedy zástupce majitele tohoto webu to akceptoval a tak jsem měl za to, že to není nic nepřijatelného. Ale je mi jasné, že ani tento web neberete jako soukromý projekt, ale jako něco veřejného (má sem přístup kdokoli z "veřejnosti&quo t;),co byste také rád zreguloval a kde byste do toho moc rád majitelům kecal. To už je holt asi taková nátura... :)

Ale opakuji, co jsem psal na počátku. Touto Kuberovou rešerší jste mi opravdu udělal radost. Upřímně jsem se pobavil. Bohužel nejsem optimista stran toho, že byste někdy vůbec pochopil, o co Kuberovi jde, tedy v první řadě o svobodu občana (kouření je jenom zástupný problém). Nyní jste na té vlně vy, kteří chcete pro svá pofidérní "dobra" svobodu zlikvidovat. Já ale vím, že každé vymknutí reality jednou musí narazit na svůj limit. A ten se neodvratně blíží i v tomto socializačním pobláznění, kterého jste aktivní soudruh. Jakkoli mne obdobné regulace a naprosto nesmyslné omezování života čílí, ve finále jsem optimista.

Nicméně, když už chcete být v diskusi takový uštěpačný, tak mám také jedno malé upozornění. Kolega Pat Bateman nereagoval na váš článek, ale na můj příspěvek v diskusi. To tak v diskusi funguje a proto je v diskusi to tlačítko "reagovat" .Rozumíte tomu? Ale i bez toho, to, že ho napomínáte, že reaguje na něco (zákaz kouření), co v článku explicitně není, je poněkud dětinské, zvlášť když se tu vy osobně jako svatý bojovník proti kuřáctví presentujete. Potom samozřejmě nejde tento váš článek nečlánek o Kuberovi nevztáhnout na další vaše konání. Rozumíte tomu? ;)

Regulacím čest! Jan Gregar alias Q

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vážený pane Batemane,

nedivím se, že se Vám regulace kouření nelíbí, když nejste ochoten dodržovat ani pravidla této diskuze. Pro připomenutí: Měl byste si přečíst článek, na který reagujete - v tomto článku o zákazech kouření vůbec nemluvím. Měl byste vystupovat pod vlastním jménem - chápu však, že tak nečiníte, pokud se stejně jako pan Q obáváte StB či nástupu diktatury :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Musím tady panu Q vyslovit souhlas. Jsem velkým zastáncem osobních svobod a současně militantní nekuřák, a přesto jsem dlouho váhal vyslovit se pro jednu stranu z kuřácké války. Nyní jsem již rozhodnut - zákazy kouření v jakémkoliv soukromém prostoru jsou NAPROSTO NEPŘIJATELNÉ, a restaurace soukromým prostorem jednoznačně je. Každý má právo se rozhodnout, zda tam jít chce či nikoliv. V okamžiku, kdy se už v některých státech objevily návrhy na zákaz kouření v soukromých bytech, jasně se ukázalo, že prolomení princinu nedotknutelnosti soukromého vlastnictví vede pouze k diktatuře.
Proto vás regulátory nemám rád a také vás posílám do EU, kde si užijete svůj ráj...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Právě jsem našel další stránku věnovanou pamětihodným výrokům pana senátora: http://cs.wikiquote.org/wiki/Jaroslav_Kubera

Nahlásit

-
0
+

Vážený pane Q, už si na Vás taky zakládám složku :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak přecijen jsem se článku zasmál. Přesněji Vašemu komentáři. Opravdu trefné.
Btw jestli hledáte námět na ekonomické téma a nejlépe ve spojení s Brnem, myslím že jeden fenomén mám. Byl o tom jeden pořad na ČT4 od 18:10 dnes. :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Díky, to je docela zajímavé. Trochu mi to připomíná marketing myslím opia Brity v číně :) V článku je docela hezky zmíněno, že mají dobrý důvod se domnívat, že rakoviny plic se nedožijí....i když ti mladí dneska už možná ano :) Funguje to podobně i v poměrně vzdělané a kulturně naprosto odlišné Evropě? Pokud ano, pak by dnes, už docela dost let po zákazu reklamy, měli být mladiství z velké většiny nekuřáci...

Mimochodem, velmi zajímavé povídání na téma "vliv velkých koncernů" by byl "zákaz snusu v Evropě" (jak je to česky..žvýkací tabák?...nepochopitelně existují anti-kuřácké organizace, které proti snusu bojují).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jen bych si dovolil upzornit na pasáže věnované zacílení reklamy na mládež v tomto nepříliš starém textu na Finmagu: http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/afriko-kur-hon-na-africke-kuraky/

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Mimochodem, pokud si dobře vzpomínám na své dětství, tak by pravděpodobně žádná reklama nezpůsobila, abych začal kouřit. To, že reklama je zacílena na děti nutně neznamená, že její efekt je, že více dětí začne kouřit. Může být zcela programově zacílena na to, aby - pokud chcete kouřit, tak abyste si vybral odpovídající značku. To je totiž docela zajímavá otázka, nakolik skutečně reklama ovlivňuje vlastní rozhodnutí začít kouřit. Existuje na to nějaká studie?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak já osobně bych si taky tipnul, že to "nějaký" efekt mít bude. Možná. Ale spíš jde o to, že se tady udělalo pravidlo, které teda mělo docela slušné finanční dopady na všechno možné - tak by mě zajímalo, jaký efekt to mělo. Přece není možné přijmout poměrně velkou regulaci a nemít zpětnou vazbu, jestli to mělo vůbec smysl? Nebo je?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jak jsem uvedl v minulém článku, 9 z 10 kuřáků začíná kouřit v dětském věku. Děti jsou proto klíčovou cílovou skupinou tabákové reklamy. Ale to bych asi měl rozebrat nějakém dalším článku, díky za inspiraci :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A jak velký efekt to tedy mělo?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Stejný (překroucený) princip tu uplatňuje i pan Kindl. Chtělo by to více pokory, než začneme ostatním zakazovat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vážení,já to až tak jako odlehčený text na páteční odpoledne nevidím.
Neboť z rozsáhlé diskuse o kouření vyplynulo, že velká část zde diskutujících lidí, ačkoliv vysoce inteligentních si překrucuje výrok. "Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhých lidí" na "Svoboda druhého začíná tam, kde končí moje svoboda". a tenhle přístup uplatňují ve všech oblastech života, proto není divu,že jako společnost jsme tam kda jsme. VÍCE POKORY PÁNOVÉ! a méně vášnivého boje za rozšiřování si hranic Vaší osobní svobody na úkor druhých lidí. Všichni bychom se měli někdy uskromnit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Roberte, díky za názor. Já se o informační hodnotu nepřu, neb ji tam nevidím. Vy jste ji tam ale paradoxně našel - viz. obavy o to, koho si ze svých peněz platíte :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Chytrosti a rozumu? Že Bůh kouří? Já v tom cítím neuvěřitelný cynismus. Nic víc.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Martine, ač jako nekuřák, musím říct, že jsem se nesmál. Spíš jsem se vyděsil, koho si z našich peněz platíme. Jinak to nemá skutečně žádnou významnou informační hodnotu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

V USA bylo soudně dokázáno autentickými dokumenty tabákové společnosti, že tato cílila obchodní strategii na děti, které popisovala jako své nejperspektivnější zákazníky, protože se dají snáze ovlivnit, rychleji získají závislost a budou žít déle než dospělí.

Vlastní konkurence na trhu o čtyřech výrobcích je minimální.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Honzo, a vy jste se u toho nezasmál? My v redakci ano. A moc! Berte to, prosím, hlavně jako odlehčený text na páteční odpoledne... Žádnou ambici měnit svět v tom opravdu nehledejte. MVlnas

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Otázka ale je, jestli se kvůli ní zvyšuje počet kuřáků, nebo jde jen o konkurenční boj...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dokážu pochopit, že autor má své velké téma a občas napíše čistou agitku, ale nepochopím, jak tohle prošlo přes redakci. V minulých dvou článcích byla ještě nějaká argumentace (i když mě moc nepřesvědčila); tady nevidím ani pokus o nějakou informační hodnotu.

Nahlásit

-
0
+

Kdyby tabáková reklama nefungovala, tabákový průmysl by ji neplatil :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Když to tak čtu - jaký je vlastně výsledek zákazu tabákové reklamy? Zafungovalo to? Přestávají mladí lidé kvůli (ne po!) zákazu reklamy na tabák kouřit (pokud vím, tak v Irsku po dekádě anti-kuřácké politiky kouří víc lidí než před tím - pro změnu v Británii se to snižuje - existuje nějaká studie, která by to postihla?) Aby pan Kubera nakonec neměl pravdu...

Nahlásit

-
0
+

Pěkně si toho Kuberu registrujete. Ale chápu to, třídního nepřítele je potřeba mít neustále pod drobnohledem, zvlášť když máte duši malého estébáčka.

Ale mně jste udělal velkou radost, protože v těch Kuberových slovech je moc a moc chytrosti a rozumu, který vy ale nejste schopen kvůli své svaté posedlosti vůbec nahlédnout a pochopit. Chtělo by se napsat k vaší osobní smůle, ale bohužel musím napsat, že ke smůle nás ostatních, kterým se snažíte aktivisticky kecat do života.

Třeba to jednou pochopíte, třeba ne a uděláte velkou kariéru jako regulátor. V EU na obdobné čekají s otevřenou náručí... ale vězte, že všeho do času.

Nahlásit

-
0
+