Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Stavební spoření základem penze? Proč ne!

Tomáš Prouza | 20. 3. 2012 | Celkem 1 komentář v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 1 komentář v diskuzi.

Libor Husník | 20. 3. 2012 15:46

V poslední době se rojí články, kteří tvrdí, že "stavební spoření funguje". Co však na něm funguje? Dotace státní podporou. Tedy přerozdělování. Bez tohoto aspektu bychom zjistili, že král je nahý. Kdyby se daly dotace vkladním knížkám, spořícím účtům, jakýmkoli fondům... budou také prohlášeny za "fungující" ;.A kdyby bylo možno z nich ještě vymáčknout nějakou tu provizi, lepší produkt byste nenašli.
A také máme krátkou paměť ("instituce, co neprošly žádnými skandály"). Nepamatujete se snad na dobu, kdy bylo stavební spoření ve svém nejlepším a stavební spořitelny si uprostřed smluvního cyklu usmyslely, že by mohly vydělat ještě trochu víc a zvedaly poplatky? A pamatujete se na zdůvodňování? To považuji za dostatečně skandální.
Takže institucím s takovým profilem dát smlouvu na správu dlouhých peněz? Určitě ne.

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK