Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Vyšší daně? Ano, ale víme k čemu?

10. 1. 2012
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

dvadnak?
Správně je určitě dvak.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Také zrovna přemýšlím, kdy jsem viděl důchodce krást, či nevyjít s důchodem. Přitom jich znám poměrně dost.
Beru to, že pan Prouza používá stejný styl, jako socdemáci.
Ale vzpomínám si, že jsem se jednou zástupce socdem ptal na zdroj jejich tvrzení ohledně více jak 50% lidí pod hranicí chudoby. Přiznal, že neví, ale že to určitě někde četl.
Tudíž tyhle rádoby bombastické "pravdy" jsou o ničem.Pokud by socdem uvažovala reálně, tak by se mohla zaskočit poradit za Obamou, který je, dle zdejší politické mapy, levičák a sociální demokrat, a přitom daně z příjmů naopak snižuje. Což mělo za následek pokles nezaměstnanosti a vytvoření nových pracovních míst. Sice měl také tendenci zdanit bohaté, ale to mu opozice zatrhla.

Tudíž naše polo-levicová vláda místo aby daně snížila, tak je zvedá a až ji vystřídá rudá koalice, tak v tom bude zdárně pokračovat. Nebo-li lid si poradí sám a barterové obchody budou vzkvétat a "ředitel" šedé ekonomiky bude jásat radostí, jak plní plán ....

Nahlásit

-
0
+

Docela rád bych viděl zdroj pro tohle tvrzení:"Ještě nikdy v minulosti neexistovalo tolik případů krádeží základních potravin důchodci...". Protože bych spíše oponoval větou - ještě nikdy v minulosti nebyli podvodníci schopní z důchodců vylákat tak vysoké částky - čímž narážím na českou klasiku, kdy vetchá stařenka napálena falešným plynařem/energetikem atd. příjde o několik set tisíc schovaných v kredenci. Případně v jednom medializovaném případě v botě...

Co se týká zlodějů v nákupních centrech, tak jsem nepostřehl žádnou změnu a vídám stále stejné "ty jejich jméno nesmíme vyslovit" prodávající , čerstvě ukradené parfémy a kosmetiku + běžné pokusy těch samých a bezdomovců pronést drahý alkohol bez zaplacení ...

"podle průzkumů mají tři čtvrtiny práce schopných problém vystačit s výplatou do konce měsíce" - podle neobjektivních průzkumů. Objektivní jsou fakta ČSÚ, kde je možné dohledat výši průměrné mzdy i výši nejčastější mzdy - která není zase tak malá. Navíc označení "práceschopný&q uot;znamená i nezaměstnaný, který mzdu nemá nebo jí označuje sociální podporu. A předpokládám, že si nikdo nemyslí, že z ničeho, nebo z podpory se dá něco ušetřit. Respektive málokdo bude pohoršen, když příjemce těchto dávek nic neušetří, protože se to od těchto dávek jednak neočekává a "dvadnak" to není žádoucí...

Abych nebyl jen kritický, tak musím přiznat, že politika plošných škrtů mi přijde stejně zcestná, jako levicové náboženství - zdanění bohatých. Oboje přinese málo a naštve spoustu lidí. Osekáním přídavků tělesně postiženým se neušetřilo o mnoho více, než například poslal pan Vondra jedním podpisem kamsi v kauze Promopro. A pan Dienstbier ml. v jednom diskusním pořadu sám přiznal, že zdaněním bohatých ve verzi prosazované ČSSD se nezískají víc než jednotky miliard.
Zkrátka cestu vidím jen v omezení korupce a s tím související snížení provozních výdajů státu...

A na závěr - autor se podílel na tvorbě podle mě velmi užitečného a poučného pořadu "Krotitelé dluhů" a sám musí vědět, že ona neschopnost vyjít s výplatou zdaleka nemusí souviset ani s výší té výplaty ani s životní úrovní...

Nahlásit

-
0
+