Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat.
V článku o novém dluhu nebo půjčkách Evropské centrální banky není ani slovo. Prodej zlata a nákup obchodovatelného dluhu na trhu jako výměna položek aktiv v rozvaze centrální banky opravdu žádné nové peníze nevytváří.
Nahlásit
0
+
-
Tomáš Kocourek | 25. 2. 2012 10:32
Tak, tady to má autor černé na bílém, dokonce už i na Novinkách.cz:
Docela mě zarazil autorův výrok: "Poznámka pro inflační strašpytle: K žádnému „tištění peněz“ nedochází!".
Kdybytomu tak nebylo, tak by dnešní ekomonika zcela zkolabovala. Ta je právě založena na tom, že všichni žijí na dluh. Problémy s dluhem se řeší zase dalším dluhem. Kde se ale tyto peníze vezmou? Prostě se vytvoří. Exponencíální nárůst světové měnové zásoby, kterého jsme v posledních 40 letech svědky, sám od sebe přece nevznikne!!
Na tohle téma je na investičním webu zajímavý článek: http://www.investicniweb.cz/fx-komodity/komodity/2011/12/3/clanky/unce-zlata-za-40-tisic-dolaru-hudba-budoucnosti/
Nahlásit
0
+
-
Jan Altman | 14. 2. 2012 10:03
Centrální banky jsou evidentně pěkný GOLD BUG. Zřejmě vědí své. Ale samozřejmě vůči "plebsu" dále směřují propagandu, že zlato je přežitek a barbarský relikt (a když to náhodou nezabírá a lidi začnou zlato hromadit, tak jim ho znárodní a zakáží vlastnit - viz USA 1933).
Neochota prodat zlaté rezervy svědčí o tom, že národní elity nevěří, že EU a EURo tu budou navěky (berou je jen jako byrokratickou parádní hostinu, která ale nutně jednou musí skončit). Dokonce evidentně nevěří, že experiment s nekrytou měnou, započatý roku 1971, potrvá navěky.A vskutku, jeho délka v poměru k tisíciletím zlatých a stříbrných pravých peněz, je zcela zanedbatelná a v historii vždy podobné pokusy o "papírový standrad" vedly k hyperinflaci, bankrotu, dokonce k pádu celých říší a civilizací.
Národní centrální banky tedy myslí na "zadní kolečka" na dobu poeurovou, či dokonce popapírovou. Národní suverenita a prosperita je jim bližší, než chiméra evropské vzájemnosti. V tomto stanovisku je podporuje fakt, že je nikdo nemůže donutit papírové dluhy splatit (viz Řecko a nekonečné zachraňování), amorální možnost v budoucnu zbankrotovat a při tom si reálný majetek (zlato) nechat, ale také nákupy jejich dluhopisů ze strany ECB. To vše státy jako Portugalsko motivuje k tomuto nezodpovědnému, amorálnímu a "vyčůranému&quo t;chování.
Diskuze: PIIGS: Máte dluhy? A zlato máte? Prodávat a splácet!
14. 2. 2012 | 4 komentáře | 2 211
Přihlášení do diskuze
Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat.
Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.
Tomáš Raputa | 2. 3. 2012 04:43
Nahlásit
Tomáš Kocourek | 25. 2. 2012 10:32
Nahlásit
Tomáš Kocourek | 21. 2. 2012 20:04
Nahlásit
Jan Altman | 14. 2. 2012 10:03
Nahlásit