Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Diskuze: Německo je nejsilnější evropská ekonomika. Díky sociálně-tržnímu hospodářství

Přihlášení do diskuze

A většině voličům chybí politický nadhled a finanční povědomí a proto pořád dokola volí ty, kteří je obratem okrádají (víc a víc). A dělají to opakovaně a očividně jim to vůbec nevadí. Z pohledu vyššího je opravdu nesmyslné nechat stádo, aby si samo sobě vládlo. Takhle to na světě nikdy nefungovalo. A i dnes v době, kdy voliči zdánlivě mohou věci změnit (žijeme ve zcela výjimečné době, která se dlouho nebude opakovat), i přes to této možnosti nevyužijí.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

nijako - nie je mozne dosiahnut taku kontinuitu - lenivost "pristi generace" je prirodzeny ochranny mechanizmus fungujuci v celej prirode ktori umoznuje najcastejsie vramci jedneho druhu aby rozne skupiny z dlhodobeho hladiska boli schopne dosiahnut zhruba rovnake vysledky - aby nedochadzalo k tomu ze jedna skupina vyrazne predci ostatne - u nas ludi sa tato vlastnost momentalne prejavuje aj prave takym sposobom ze ak jedna krajina region mesto (alebo aj vramci nich rozne vrstvy obyvatelstva narodnosti rasy atd) dosiahne vyssiu zivotnu uroven tak dochadza prave k tomu ze dalsie generacie akoby zaspali na vavrinoch a zleniveli pretoze ako keby sa nemali s kym porovnavat resp kym inspirovat - no aprave menej rozvynute krajiny (atd co som vyssie spomynal) ) maju velmi intenzivnu snahu dosiahnut zivotnu uroven tych vyspelejsich a prave tato ich intenzivna snaha sposobuje ze casto nieze dosiahnu zivotnu uroven ich "vzorov" ale ju aj vyrazne predcia a vlastne karta sa obrati a pozicie sa vymenia

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Otazka je, jak potom vytvorit spolecnost, kde bude takovato kontinuita mozna? Nekde jsem navic cetl, ze kdyz nekdo z niceho vydela velke penize, pristi generace to v 90% pripadu prosustruje, coz bude asi obnobne jen v masovejsim meritku.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Dokud tu byla generace Němců, která musela dřinou vybudovat nové Německo z poválečných trosek, ochotná se obětovat pro budoucnost, fungoval skvěle kapitalismus bez přívlastků. Jejich děti a vnuci, kteří vyrostli v blahobytu, ztratili ochotu se "obětovat" .Neplatí to pouze o Němcích, pochopitelně. Dnes se raději žije na úkor příštích generací. Projídají se prostředky, které si na důchod ušetřili ti dříve narození. Za své poctivé, léta ukládané peníze dostanou teď a potom Die Rentner v lepším případě oslabenou měnu, v horším řecké dluhopisy.

Nahlásit

0
+
-

Myslím, že spíše než panovník chybí zodpovědný volič.
Dále je nevýhodou demokracie, že volič volí stranu většinou podle jednoho/dvou bodů programu a málokdy souhlasí úplně se vším. Ve středočeském kraji třeba mohli zvolit ČSSD kvůli "třicetikoruně& quot;,ale pochybuju, že by všichni voliči této strany byli z Ratha a jeho dalších počinů nějak extra nadšení...

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Otázka je, z jakého důvodu došlo k hypertrofii onoho "sociálního&quo t;.Odpověď je jednoduchá: jako svobodný trh musí být "spoután" pravidly, jejichž překročení se trestá, musí být i politici spoutáni vyšší mocí, eliminující jejich překračování pravidel. I oni musí být "spoutáni" .Chybí nad nimi panovník.

Nahlásit

0
+
-