Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Diskuze: Bankovní unie a důchodci na výletě

Přihlášení do diskuze

Souveti: "Ještě jinak: největší americká banka, Bank of America, má objem celkových závazků ve výši 13 procent amerického HDP. V Evropě však existuje dvacet bank, které mají objem závazků vyšší než 20 procent HDP svých zemí." -- Mi prijde dosti zavadejici. Kolik je v USA bank,ktere maji objem zavazku vyssi nez 20% sveho statu? Jinymi slovy,kolik je v Evrope bank,ktere maji objem uveru 13% HDP cele EU?

Od Pana Kohouta bych toto necekal, nebo je ma uvaha nespravna?

Nahlásit

0
+
-

Ano, to máte pravdu.
Problémy EU, USA, Japonska, ... jsou hlubší, principiálnější a systémovější a svalovat je na euro je velmi zjednodušující.

Minimál něproto, že by pak někdo jednodušší mohl nabýt dojmu, že odstraněním eura by se EU vrátila na trajektorii prosperity a z nějakého důvodu by to podobný vliv dokonce mělo i na USA a JP...

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Ano, opravdu asi jen menšina se pokusí svá aktiva nějak rozumně ochránit.

Ale na většinu nikdy nemá cenu čekat. Vzpomeňte si na paretovo pravidlo a získáte lepší náhlad na tu většinu.
se zlepší.

Většina se vždy bude chovat jako ovce, s tím prostě nic nenaděláte, ani to nemá cenu zkoušet. Jediné, co můžete udělat, je myslet na ochranou svou a svých blízkých.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jak se bránit fiskálnímu paktu a ESM?
Převést svá aktiva z bank podléhajících eurozóně na banky jiné, americké, nebo anglické? To udělá jen menšina a zůstane to bez úspěchu.
Na politiky rozhodně spolehnutí není.
Zatím máme ve vedení našeho bankovnictví uvážlivé muže. Ti ale dostanou příkaz od politiků a je po ptactvu.
Na Ústavní soud také spolehnutí není. Proti rozhodnutí EU se nevzepře.

Nahlásit

0
+
-

pan Kohout nemluví pravdu. ...lira a libra vypadly z evropského měnového koše asi proč? :-)))

...ad "Eurozóna se dostala do kompletní trojice krizí: odehrává se krize bank, krize obchodních bilancí a samozřejmě také krize veřejných financí...příčinou krizí jsou dvě nejuctívanější evropské posvátné krávy: euro a nabubřelý sociální stát. "

marně pátrám v paměti, v jaké měnové unii jsou USA, kde všechny finanční a bankovní krize odstartovaly. Nemluvě o té fiskální

Nahlásit

0
+
-