Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: McDonald’s: Velká recese mu chutná

Ondřej Fér | 10. 10. 2012 | Celkem 6 komentářů v diskuzi

Vložit komentář

Všech 6 komentářů v diskuzi.

Jan Kuřík | 10. 10. 2012 22:59

Pane Fér, vážím si vašeho postřehu, že si firma McDonald’s z politiků vymodelovala komické panáky drmolící bezcenné nesmysly, že dává lůze pocit střední střídy a že kdesi cosi o globálním myšlení alokálním jednání. Otázka: je fér toto považovat za uspokojivou analýzu Vašeho Co komu chutná v krizi? Očekávání, nepatřím do "vybrané" společnostiMcDonald’s, že dostanu odpověď na to, jakým způsobem se zajišťuje přidaná hodnota výrobku na globálním trhu se nenaplnila. Zkrátka jak je možné, aby onen burgermetr vydělával pro výrobce v rozvojové zemi, když reálně náklad nažrání jednoho člověka ve „vyspělé“ zemi převyšuje náklad několika lidí v té „rozvojové“? (Ač se nedozvíte úplně hezké věci, jako u každého imperátora prohřešky zohledňujeme a děkuji ekonomickému bohu, že burger není světovým platidlem. Ač závistinutné, ale nějaký nutelametr by mi byl stejně ukradený). Jakým způsobem je schopna firma financovat nákladné provozy v předražených centrech světových metropolí a být konkurenceschopná s tolika zaměstnanci by mě také zajímalo.To co jste publikoval je pohádka o Enronu. Úspěch firmy nezávisí na výsledcích na burze, burza jej odráží. Pokud se někomu daří, tak něco dělá dobře a je třeba reflektovat co dobře dělá, nebo naopak s tím ze zásady nesouhlasit. Pokud se někomu nedaří, něco nedělá dobře a prostě musí zkrachovat. Položil jste dobrou otázku: Co se stane až budou lidé Burgerů přejedeni? Přejedeni jsme dávno, ale čeká se jen až dopadne sázka na pokles. Hra na několik tahů dopředu. Zisky na burze v celkové hodnotě se nanejvýš meziročně nezvýší a umělá výživa nepotřebných projektů (včetně EU) zničí i to poslední co je hezké k vytěžení v té zaslíbené Brazílii a fotbal (ke vší úctě) to rozhodně není!! S pozdravem se těším na Váš kvalitnější příspěvek…

Nahlásit

0
+
-

Jaroslav Krátký | 11. 10. 2012 19:58 | reakce na Jan Kuřík - 10. 10. 2012 22:59

Pane Kuříku, vy nečtete!
1. Globální ekonomická krize, a ne McDonald, vymodelovala politiky...
2. Podstata článku je v souladu s nadpisem, a to: McDonaldu se daří, i přes recesi.
3. Zdá se, že se všichni s autorem shodneme na postoji k tomu, jestli je "do mekáče na hambáče" in, nebo atribut "lůzy". Ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Kuřík | 14. 10. 2012 13:50 | reakce na Jaroslav Krátký - 11. 10. 2012 19:58

Globální ekonomická krize, a ne McDonald, vymodelovala politiky... ?? Tomu nerozumím. Znamená to, že politici nejsou odpovědni za současný stav státu, EU, že se krize neprohlubuje díky neschopnosti politiků? (Prostředí jistě ovlivňuje naše charaktery a nevěřím tomu, že něco tak bezcharakterního jako většina politiků lze vůbec vymodelovat natož něčím co člověk způsobil sám) Řeči o krizi jsou jenom řeči a v době kdy roste prodej superluxusních vozů svědčí pouze o tom, že se svět dělí na koupěschopné a nekoupěschopné. McDonald ví jakým způsobem dostat peníze z nekoupěschopných lidí a jádro věci toho proč tomu tak je, není ve článku uspokojivě vysvětleno, ačkoli obsahuje dobré postřehy.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Pozner | 10. 10. 2012 11:49

Super size me?
Fat head!
https://en.wikipedia. org/wiki/Fat_Head_%28documenta ry%29

Nahlásit

0
+
-

Adam Čabla | 10. 10. 2012 11:59 | reakce na Jan Pozner - 10. 10. 2012 11:49

A muj oblibenec McRunner :-))

http://www.mcrunne r.com

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Pat Bateman | 10. 10. 2012 10:43

Je všeobecně známé, že průměrný BMI index populace v dobách recesí a krizí roste, jelikož se mnoho lídí s klesající životní úrovní obrací směrem k "junk food", takže pro mně žádné překvapení...

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK