Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Reformy přes mrtvoly?

Tomáš Prouza | 7. 6. 2011 | Celkem 1 komentář v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 1 komentář v diskuzi.

Otakar Hokynář | 7. 6. 2011 09:26

Dovolím si glosovat zmíněné zdravotní pojišťovny, protože o problematice něco vím.
Základní problém vidím v tom, že za 60% státních pojištěnců (děti, důchodci, nezaměstnaní) platí stát cca 700 Kč měsíčně, ale reálné průměrné náklady na tento typ pojištěnců jsou něco přes 2000 Kč.Důsledek je, že pojišťovny toto musí dotovat z příjmů od ostatních pojištěnců, kteří více platí, než čerpají.
Velká chyba vznikla na počátku, kdy všichni byli automaticky registrovaní u VZP. Od té později začali odcházet lidé s aktivnějším přístupem (pochopitelně bonitní část pojistného kmene) k jiným "zaměstnaneckýmquot;pojišťovnám.V důsledku toho vznikla nerovnováha v systému, kdy pojišťovny typu OZP či Metal -Aliance mají přebytky: jenže to není důsledek jejich dobrého hospodaření, ale prostě a jednoduše lepší struktury pojistného kmene.
Před několika lety se podařilo prosadit vytvoření společného fondu zdravotních pojišťoven, ze kterého je refundována mimořádně nákladná péče, takže touto cestou je již VZP "dotována" , ale evidentně to nestačí.

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK