Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Dětská europropaganda: Kapitán Euro a Válka o malinovou zmrzlinu

25. 7. 2011
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

No... ne, že by Američani neměli comicsy, které by v dětech upevňovaly identifikaci se státem a s režimem. Prakticky ve všech je Amerika v ohrožení a zachráněním Ameriky se zachrání celý svět. Navíc vždy to je nějaký oslabený osiřelý ustrkovaný malý chlapec, který se změní v nadpřirozeného Mirka Dušína, který na prvním místě miluje Ameriku/demokracii/whatever.
Aleaspoň nejsou tak hloupé, jak ukazují vybrané příspěvky z "eurocomicsu&qu ot;(i když ta selekce může být také zaujatá, jakýsi "anti-trailer&q uot;,nevím, u nás se takový comics nedistribuje a závěry bez alespoň letmého pročtení dělají jen ti, co už jsou dávno přesvědčení o svém názoru).

Nahlásit
-
1
+

Diskuze

Kapitán Euro je samozřejmě odvárek z Kapitána Ameriky, který se proslavil zejména hrdinným bojem proti náckům a Japončíkům. Mám ale pocit, že to byl vždycky soukromý komiks a soukromá vlastenecká iniciativa, nikoli vládní :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Rodiče mi říkávali: "Nevěř tomu co ti tvrdí ve škole a hlavně nikde neříkej, co jsi slyšel doma." Totéž jsem říkal svému synovi. Takže to holt naučíme i vnoučata. Máme letitý trénink nevěřit oficiální propagandě.

Nahlásit

-
0
+

No... ne, že by Američani neměli comicsy, které by v dětech upevňovaly identifikaci se státem a s režimem. Prakticky ve všech je Amerika v ohrožení a zachráněním Ameriky se zachrání celý svět. Navíc vždy to je nějaký oslabený osiřelý ustrkovaný malý chlapec, který se změní v nadpřirozeného Mirka Dušína, který na prvním místě miluje Ameriku/demokracii/whatever.
Aleaspoň nejsou tak hloupé, jak ukazují vybrané příspěvky z "eurocomicsu&qu ot;(i když ta selekce může být také zaujatá, jakýsi "anti-trailer&q uot;,nevím, u nás se takový comics nedistribuje a závěry bez alespoň letmého pročtení dělají jen ti, co už jsou dávno přesvědčení o svém názoru).

Nahlásit

-
1
+