Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Krysí závodníci

26. 1. 2010
 6 778
12 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Jsem nedobrovolný krysí závodník. Jenže jak z toho ven? Když začnu dělat co mě baví a naplňuje, skončíme do roka na ulici. Méně pracovat také nemohu. Sehnal-li bych někde zkrácený úvazek (současný zaměstnavatel toto nepodporuje), nevydělal bych tolik abychom měli po zaplacení všech odvodů (téměř polovina výplaty) na nájem a jídlo..Ta GPS navigace není dobrý příklad. Když jsme jezdili bez navigace, najezdili jsme víc kilometrů, projeli tedy více benzínu, během cesty jsme se několikrát pohádali (ev. jsem zažíval návaly bezradnosti když jsem se v Praze dostal do neznámých míst a desítky minut jsem hledal název ulice abych se zorientoval) a cesta někdy tvala i 2x déle než bez navigace (to když jsem se sám po Praze navigoval z mapy). Ano, navigace není nezbytná. Cestování bez ní by mě ale stálo více nervů, více peněz (z dlouhodobého hlediska) a více času. Balená voda je samozřemě nesmysl. Z kohoutku teče čerstvá, často lepší a cca 1000x levnější voda. Navíc tahat vodu z obchodu by mě nebavilo.

Nahlásit
-
3
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Jak se deni _postupne_ dostalo do dnesniho bodu? Takhle to bylo odjakziva. Spolecnost je pyramida. Ti nahore tahaji za nitky tech, co jsou dole. Nekomu zespoda se podari dostat nahoru a opacne. Prestanme v tom hledat sentimenty typu spravedlnost a smirme se s realitou.Zadne reseni problemu ''jak se z toho dostanem ven'' proste neexistuje, protoze zadne venku a vevnitr neni!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-1
+

Diskuze

To dostat se z toho ven, bylo mysleno jako smerovani ne nejake idealni spolecnosti. Samozrejme realita je takova, ze vzdycky 99% lidi maka a drzi usta a zbyle 1% rozkazuje.

Nahlásit

-
0
+

Jak se deni _postupne_ dostalo do dnesniho bodu? Takhle to bylo odjakziva. Spolecnost je pyramida. Ti nahore tahaji za nitky tech, co jsou dole. Nekomu zespoda se podari dostat nahoru a opacne. Prestanme v tom hledat sentimenty typu spravedlnost a smirme se s realitou.Zadne reseni problemu ''jak se z toho dostanem ven'' proste neexistuje, protoze zadne venku a vevnitr neni!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Ono dnes uz neni mozne predstavovat si za tim jedince nebo malou skupinku lidi. Proste veskere deni spolecnosti se pozvolna dostalo do tohoto bodu. nekteri se o to zaslouzili vice, jine mene, jini byli proti, ale jejich cinnost byla v dane veci bezvyznamna. Ted spis jde o to, jak z toho ven a jak zajistit, aby se tato situace neopakovala i v pristich generacich.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Kdo za tím vším podle vás stojí?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

nemate pravdu, vyroba ekonomickych otroku pomoci drahych zakladnich zivotnich potreb je jen jina kategorie jak se dostat do rat race :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Není to tak dávno, co jsme nepotřebovali žádné HR managery, všechny ty coachy, mentory a poradce. :)A nyní všude čtu jejich moudra, čtu jejich neodolatelné nabídky, obvykle zakončené ještě úžasnější cenou. :)Jasně, v minulsoti jsme toho spoustu nepotřebovali, díky za připomenutí! :))

Nahlásit

-
0
+

Nemohu s vámi souhlasit. Bydlení je jednou ze základních potřeb a mladí lidé dekrety na byty nedostali. Zbývá jim tedy buď mama hotel nebo práce a odříkání a placení tržního nájmu nebo hypotéky. Tržní nájem je někde výrazně nižší než splátky hypotéky a další náklady na vlastní bydlení, někde je ale naopak vyšší.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tohle ''zavodeni'' neni nic jineho nez odveka hra prirody na ''silnejsi prezije''. Nemusi se to kazdemu libit, ale kdyby ji nebylo, tak by Zeme byla mrtva planeta. Zadne dalsi souvislosti ani pocity typu vadi-nevadi bych v tom nehledal :)

Nahlásit

-
0
+

bravurni reakce prepokladam na clanek na Finmagu Jak na hypotéku? Prací a odříkánímhttp://www.finmag.cz/ clanek/15915/jak-na-hypoteku-p raci-a-odrikanim/ktery se snazi vsugerovat myslenku ze smyslem zivota je krysi zavodeni, dve prace a hypoteka. bravo!!!!!

Nahlásit

-
0
+

Souhlasim s Vami, vetsina lidi si krysi zavod nevybrala, ale maji na vyber pouze mezi nim a bezdomovectvim. Kdo si dnes muze dovolit pracovat na polovicni uvazek? Maximalne nejaky mlady, bezdetny jedines s vlastnim provozne levnym bydlenim. A bude riskovat, ze v pripade nejakeho problemu taky skonci na ulici.K te vode dodam jenom tolik: Kdyby se penize, vynalozena za balenou vodu investovaly do vodovodnich siti, vysledek by byl nepochybne lepsi nez ten hnus v pet lahvich.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jsem nedobrovolný krysí závodník. Jenže jak z toho ven? Když začnu dělat co mě baví a naplňuje, skončíme do roka na ulici. Méně pracovat také nemohu. Sehnal-li bych někde zkrácený úvazek (současný zaměstnavatel toto nepodporuje), nevydělal bych tolik abychom měli po zaplacení všech odvodů (téměř polovina výplaty) na nájem a jídlo..Ta GPS navigace není dobrý příklad. Když jsme jezdili bez navigace, najezdili jsme víc kilometrů, projeli tedy více benzínu, během cesty jsme se několikrát pohádali (ev. jsem zažíval návaly bezradnosti když jsem se v Praze dostal do neznámých míst a desítky minut jsem hledal název ulice abych se zorientoval) a cesta někdy tvala i 2x déle než bez navigace (to když jsem se sám po Praze navigoval z mapy). Ano, navigace není nezbytná. Cestování bez ní by mě ale stálo více nervů, více peněz (z dlouhodobého hlediska) a více času. Balená voda je samozřemě nesmysl. Z kohoutku teče čerstvá, často lepší a cca 1000x levnější voda. Navíc tahat vodu z obchodu by mě nebavilo.

Nahlásit

-
3
+

Raději se o tom moc nešiřte, nebo to těm krysaříkům dojde a doplatíme na to všichni. Já když vidím všechny ty "šťastné" rodinky, od rána do večera okupující supermarkety, všechny ty "šťastné" manažírky, dojíždějící v krásných vozech, z krásných domů, do krásného zaměstnání,vždycky si říkám chvála bohu,alespoň nějaká jistota, a sice lidská hloupost. Už se těším, jak budu obviněn za závisti, že si nemohu dovolit tento náročný "styl" ...

Nahlásit

-
0
+