Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Země: Planeta fejků

6. 2. 2010
19 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Ne, nebylo to pred rokem 89. Tuto informaci jsem nekde videl uz pred nejakym rokem, ale tak davno to zas nebude. take jsem se dost divil, ze vsichni broji proti cinskym odevum a pritom stale 80% vyrabime u nas. Bohuzel jiz nejsem schopen informaci vyhledat a navic je tu otazka, kdo tu statsitiku zrovna pocital, respektive od koho za ni dostal zaplaceno.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nebylo to před rokem 89? :-) Jinak mi to moc smysl nedává...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No ono ani tak nevadi, ze se sije v asii, jako jak se dodrzuje kvalita a vystupni kontrola. Temi procenty si nejsme jisty, pred nejakou dobou jsem cetl, ze 80% obleceni je tuzemske a zbytek dovoz, coz nepovazuji za az tak strasne cislo. Ze by se to tak rychle zmenilo?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

V Británii se teď šije jen jedna speciální předražená Vintage kolekce Martensek... smutný příběh to je.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ony už se i ty Martensky šijou v Číně :) Takže tak...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Mně úplně nejdéle v životě vydržely obšlehnuté martensky, vyráběly se v Číně a u nás se prodávaly pod značkou Camelot, tuším.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Aby jste se pánové nemýlili, 80% obuvi a oblečení se vyrábí v asii. Baťa Deichman ani jiní již dávno nešijí boty v evropě, oni je totiž až na jednu malou fabričku v Dolním Němčí (Baťa), kupují v Asii a Martens na tom bude asi podobně.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Já nětvrdil, že v Řeckých obchodech prodávají originály, právě naopak. Platit 95% ceny výrobku za značku může jen duševne nevyzrálá osobnost.V číně jsem u výrobců neviděl dražší tričko než 4 USD a jeansy nejdražší za 6-7 USD boty 4 USD.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Martensky neznam. Snad me nevyhodi za reklamu, ale nakupuji v Deichmanu - vetsinou Memphis one a v CCC. Hledam zimni boty na zip, co jsem nasel na www Martens, tak jsou na tkanicky. K reklamacim musim rict, ze nebyl nikdy problem (za boty ktere se po 3 mesicich rozlepily hned vratili penize), dokonce jsem to resil postou a jejich e-mailova komunikace je prikladna - narozdil od nekterych firem, zabyvajicich se elektronikou, ktere by k tomu mely mit blize.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Třeba u bot se podle mě jednoznačně vyplatí investovat. Nikdy mi žádné nevydržely dýl než Martensky. A nenakupujete v Destroy? :) Viz.: http://www.finmag.cz/clanek/12412/%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20destroy-zaruka-bez-zaruky/

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No ona se ta jejich kvalita postupne zlepsuje, ikdyz boty bych u nich taky nekupoval. Jedny zimni me vydrzely asi mesic. Ikdyz pro uplnost uvedu, ze boty z kamenneho obchodu kolikrat reklamuju po 3 mesicich.Nejvetsi problem bych videl v tom, ze kvalitu nejsem schopen jako zakaznik objektivne zmerit, cenu ano.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

souhlasím. u triček ještě budiž (i tam se ale použité materiály liší), ale třeba bundy, svetry neřkuli boty. Pamatuji si, jak jsem si ještě na gymplu rozhodl ušetřit rodinné peníze (by bylo na pivo :) a koupil jsem si vietnamské tenisky. Při prvním zavazování mi zůstala v ruce polovina tkaničky a po hodině běhání jsem dřel patu o parkety. Po dvou tělocvicích šly do koše. Tohle není ani ekonomické, ani ekologické....

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

no tak to triko za 2K si rozhodne za $2 nekoupite. ano, platite si predevsim tu znacku, zadny Dior ani LV ORIGINAL si v Recku levne neporidite. jsou to JEN A POUZE zdarile KOPIE. stejne tak v Turecku.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

prosim, moc prosim, ktery vyrobez z trznice vydrzi dele nez renomovana kvalitni znacka. diky. to ze se vse vyrabi v cine, neznamena ze jsou pouzity stejne materialy, postupy atd. staci porovnat kvalitu v ruce a je kazdemu hned jasno. navic, vas nikdo nenuti kupovat triko za 2k s krokodylem. kupte si vedle triko za 100 ale BEZ toho zvirete.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pokud je to jiný výrobek, ať se nesnaží napodobovat něčí značku. Jinak ale také nakupuji u Vietnamců, protože kvalitu ty výrobky mají mnohdy velmi podobnou.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tričko prodávané v tržnicích za 100Kč koupíte v číně za dolar, tričko v kvalitě Pařížská prodávané za 2000Kč koupíte za dolary dva. S tímto tričkem však dokazujete svému okolí, že na to máte, tak jako jeden nejmenovaný politik. Potom je jedno zda si je koupíte v číně za dva USD nebo v Pařížské za 200 USD, hlavní je aby si okolí myslelo, že je to z Pařížské.U nás se padělané zboží prodává především v tržnicích, v Řecku je toto zboží běžně v kamených obchodech. Trička, boty značkové za hubičku a parfém Chanel 5 vam načepují v obchodě i do přinesené láhve. Tak nevím, zda byly ty botičky Dior opavdu požehnané Diorem, nebo šly od čínského výrobce oklikou přez Řecko.

Nahlásit

-
0
+

jetliže třičko stojí 100 kč,neznamená,že je "padělané ",pánové..mimochodem ,jási kupuji u "vietnamských překupníků" (jak je neschopní čeští obchodníci nazývají, za podpory mnoha "národních" ;médií..) kupuju trička a třeba požky velmi rád..2000 kč za tričko bych nedal " ani omylem " i kdybych byl multimilionář..ale ja to věc povahy..a ještě pořád je lepší rozhazovat svoje peníze,než cizí..v parlamentu by mohli školit,jak na to..

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak tak a nejhorší potom je, když onen padělek vydrží dvakrát víc než značkový výrobek. To se mi pak při výlevech výrobců o padělání přímo v kapse kudla otevírá.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ne ze bych chtel nejak schvalovat tvorbu padelku, ale kdyz nekde vidim tricko za 2000 Kc a vim, ze podobne vedle u obchodnika jine narodnosti stoji 100 Kc, pripadam si divne. Zvlast kdyz vim, ze je mozna vyrabela sousedni tovarna. Za daleko horsi povazuji kopirovani prumyslovych veci, mit za hlavni nekolik pismen napisu, kdyz dnes ani ta znacka nezajisti kvalitu... Proste jedna volba lepsi nez druha.

Nahlásit

-
0
+