Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Dvanáct smrtelných hříchů manažera

13. 4. 2010
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Proč "čeští"? Jak se liší český manažer v Lidlu od německého?Jinak krásný je první bod. Moc mě pobavil, děkuji.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
1
+

Diskuze

No vida, já myslel, že EGO a AMBICE jsou kladné či neutrální pojmy, a on je to smrtelný hřích.Co pravidlo, to perla. Sedmé bych navrhl přeformulovat: "Přejít od slov k činům!" tak to totiž znělo před mnoha lety mnohem úderněji (a parodovalo se jako "Nejdřív přejít od frází ke slovům ...")

Nahlásit

-
0
+

Souhlas, ale to bych dal jako obecnou zasadu vsude, nejen u manageru.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Bod č. 1 je střela vedle. Lidé (respektive někteří z nich), jejich kreativita a schopnosti jsou jediným skutečným zdrojem bohatství firem.Zmatení může být dáno obtížností překladu smyslu pojmu "resource" do češtiny. V případě lidí (HR) je to "zdroj". V případě peněz, technologií atd je to něco jiného - "nástroj, prostředek".

Nahlásit

-
0
+

Proč "čeští"? Jak se liší český manažer v Lidlu od německého?Jinak krásný je první bod. Moc mě pobavil, děkuji.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Cesti manazeri maji jen jeden hrich a to je, jejich samotna existence. V jimi vedenych spolecnostech jen vyvyji strach v zamestnancich, kteri se setkavaji s tvrdou realitou otrokarstvi, vyuzivani a zneuzivani.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ja bych to jeste zjednodusil na jednu zasadu. nezapominaj, ze ty jsi clovek a ze i ostatni jsou lide. Kdyz s nimy budes jednat jako s dobytkem, budes i ty pro ne vul.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ja bych to zjednodusil na tri prikazani.1. Budes naslouchat lidem (zamestnancum i zakaznikum).2. Budes premyslet.3. Budes konat.Z cehoz mi tak nejak jeste plynou dve dalsi veci:4. Budes se cely zivot ucit.5. Budes si vedom sych chyb a slabosti (ne nutne verejne).

Nahlásit

-
0
+