Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Chraňme naše zdraví! Zdaňte informace

16. 10. 2010
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Máte pravdu, média jsou droga, která na vás křičí odevšad. Mně vadí ta vlezlost, s jakou nastolují problém, zda jsem si vzal do společnosti ty správné tampóny, nebo zda mám pleš dostatečně kučeravou.Poslední dobou si nahrávám už i mnohé pořady, na které bych se kdysi normálně díval, a vychutnám si je následně (s rychloposuvem a přeskoky reklam).

Nahlásit

-
0
+

Promiňte, ale je to děsný blábol. Pokud už chcete o něčem psát, tak si o tom, prosím, alespoň něco malinko přečtěte.Pokud už tvrdíte, že v informačních společnostech je vyšší promoření psychickými poruchami, tak to, prosím zdrojujte. A data o vyšší spotřebě antidepresiv v západní společnosti neberu bez potřebných korelací (historické srovnání, dostupnost lékařské péče ...). Naopak, z dostupných údajů vyplývá, že počet trestných činů, spáchaných pod vlivem psychického onemocnění klesá (Psychiatrie 4/04). Nezlobte se, ale za takový esej by vyletěl i student prvního ročníku.Literatury k masové komunikaci existují tuny. To, co popisujete má např. blízko ke Giddensově konceptu ontologického bezpečí (pokud Vás to skutečně zajímá, tak mohu něco poslat v elektronické podobě). Nebo si alespoň přečtěte třeba Ramonet, I.: Tyranie médií. Mladá fronta 2003. Je to velmi čtivé - i pro naprosté laiky - a alespoň částečně to odpovídá na otázky, kterými se zabýváte.Jde o zajímavou otázku, skutečně dochází k tomu, že jsme zahlceni zprostředkovanými informacemi, média opravdu nastolují agendu setting, ale takhle nastolené téma, to je buď na nobelovku (pokud to podložíte dostatečným výzkumem), nebo na tlačítko "delete".

Nahlásit

-
0
+